atarionline.pl AV2HDMI - czy warto? alternatywa? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorhawix
    • CommentTime17 Apr 2023 zmieniony
     
    Potrzebuję podłączyć Atari i Commodore do Monitora: przez HDMI lub VGA.

    Znalazłem kompaktowy konwerter AV2HDMI na Allegro i AliExpress.

    Ceny w Polsce układają się od 20 - 60 zł, w Chinach ~12 zł.

    Czytam opinie i wiele z nich mówi, że jakość gorsza niż na odbiorniku z wejściem CV, ale ujdzie - da się tego używać.

    Widziałem gdzieś też opinię, że lepiej kupić wersję "czarną/uaktualnioną" bo ma podobno lepszą jakość obrazu niż nazwijmy to - "biała".

    Niestety nie potrafię dotrzeć do tej informacji, żeby zweryfikować i dowiedzieć się co dokładanie lepiej zakupić.

    Czy ktoś może polecić taką budżetową przejściówkę i wie który model dokładnie zakupić? Jak to bywa z chińskimi gadżetami, czasem obudowa/kolor/procesor mówi, że to ta "lepsza" opcja.

    Sporadycznie wracam do retro, zdaje sobie sprawę, że jakość po CV nie będzie doskonała, ale chodzi o to, żeby nie wywalić nawet tych 40 zł w błoto.
    Zastosowanie: mniej gry, bardziej demka, raczej programiki użytkowe, trochę assembler i poznawanie starych sprzętów, które kiedyś jako dziecko bardzo pragnąłem posiadać ;)

    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
    • 2: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime18 Apr 2023 zmieniony
     
    Jak "mniej gry" to jak najbardziej.

    ->link<-

    takie cos (lub podobne) jako entry level zalatwi sprawe (bedzie maly input lag, ale reszta ok)

    pod twoje potrzeby taki 40-50zl (lub 12zl z ali) jak najbardziej ok
    • 3: CommentAuthorPecet
    • CommentTime18 Apr 2023
     
    zajrzyj tutaj: ->link<-
    Co prawda to jest konwersja SVideo -> Vga, ale podejrzewam, że może być taki sam problem.
    W skrócie: wszystkie te konwertery wyglądają tak samo, ale mogą mieć różne bebechy. Jeżeli w przypadku AV2HDMI jednak taki problem nie występuje, to z chęcią się o tym dowiem.