atarionline.pl Nucleus (1988, XL/XE) - polecam :) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Polecam wszystkim mało znaną gierkę z czasów naszej* młodości :)

    ->link<-
    * - albo co poniektórych ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Poczułem się zaproszony, zagrałem. Całkiem efektowne wybuchy, nadają się do wątku o najlepszych wybuchach w grach Atari: ->link<-

    A co Ci się w tej grze tak spodobało, że polecasz?
    • 3: CommentAuthormarok
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Wiem, że się z grą zapoznawałem (w epoce). Jeśli chodzi o walory, to "fizyka" rozszczepianych kulek jest dobra (o ile pamiętam), pomysł (na grę) że mogą się przedostawać (te mniejsze, po rozpadzie) przez osłonę (uszkadzaną). Trzeba to kalkulować w rozgrywce, oraz to że poruszające kulki (a jest ich czasem sporo na raz) czasem wchodzą w paradę (odbiorą pocisk przeznaczony do innego celu - na osłonę lub w przeciwnika). Pewne przewidywanie trajektorii poruszania się kulek (wielu na raz) jest przez to mocno wskazane w rozgrywce (ten czynnik dodaje jej waloru grywalności).

    Tak z pamięci o tym piszę, więc jak coś zupełnie mylę w kwestii cech tej gry, to z góry przepraszam i "proszę o wybaczenie".

    (Też miałem wrażenie, że nie jest zbyt znana.)
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Kaz, tak jak pisze Marok - fizyka jest świetna, grywalność duża; pośrednim efektem fizyki jest konieczność planowania strategii do przodu i liczne nieprzewidziane zwrotu akcji (gdy na przykład w wyniku odpychania od swojej zapory jądro się uzbraja i zapalnik zaczyna świecić tuż przed zaporą).

    No i przeciwnik komputerowy niczego sobie - ale najlepsze wrażenia zapewnia gra z drugim graczem :-)
    • 5: CommentAuthorRocky
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Grywałem w to z dzieciakami, jak były małe.. przednia zabawa dla dwóch.
    • 6: CommentAuthormarok
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    No, ja to teraz jeszcze odpaliłem, no i wyszło mi, że jednak słabo pamiętałem pewne szczegóły (mój opis jest poniekąd mylący).

    Gra wyszła pod szyldem Atari, więc dawała niejako rękojmię dobrego poziomu (wykonania i ogólnej grywalności). Mimo wszystko można ją zaliczyć do prostych (szybko roztrzyganych) rozgrywek (co bywa na dłuższą metę mankamentem).
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Apr 2023
     
    skąd wam przyszło do głowy że to nieznana gra, znana i ogrywana, na dwóch się w to grywało.