atarionline.pl Co to jest. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorArtur
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    Witam.
    Mam pytanie:

    Czesto ogladam Borsuka i te jego Live na youtubie i tak zastanawiam sie czy ktos dokladnie wie co to za emulacje tych wszystkich systemow i na czym?

    Czy to jeden program?

    Da sie to zainstalowac na PC ?

    I czy te „wstawki” filmiki, zdjecia muzyka kiedy Borsuk idzie na „fajke” to tez ten sam program?

    Ktos moglby mi napisac konkretnie co trzeba zainstalowac na PC aby mniej wiecej bylo to samo co na retro na gazie?

    Sorry moze za glupie pytania ale jestem „zielony” akurat w takich sprawach.

    Dzieki z gory
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    obstawiam Raspberry Pi, jakiś linux i emulator

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime27 Apr 2023 zmieniony
     
    Obejrzałem kiedyś kilka odcinków i widziałem m.in. emulator MAME (arcade), więc być może używali i innych emulatorów osobno, ale są też front-endy obsługujące całą masę emulatorów w jednym.
    HyperSpin, Launchbox, EmulationStation, Attract-Mode, CoinOPS, itp.
    Ja od zawsze używam HyperSpina (niestety już nie aktualizowany), w którym ustawiłem sobie tylko te platformy na których grałem za młodu i wygląda to mniej więcej tak:

    Nie wszystko mam dokończone, bo jakiś czas temu zacząłem re-design całości :)
    • 4: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Apr 2023 zmieniony
     
    To raczej a nawet napewno różne programy i emulatory i całe retro kombajny typu retroarch, emulationstation etc.
    Czasem używa też realnego sprzętu.
    Co do filmików, muzyki i wstawek w przerwach to zapewne jeszcze coś innego.

    Najprościej gdybyś napisał czego konkretnie oczekujesz bo mieć dokładnie to wszystko co on nie będzie tanio i prosto, no i jeśli jesteś w tym zielony to skonfigurowanie tego wszystkiego też nie będzie łatwe
    Ale jeśli masz PC z Windowsem i zależy Ci głównie na grach z różnych retro systemów konsol i komputerów to na twoim miejscu zainstalowałbym sobie poprostu Retroarch z jakąś nakładką
    Odpalisz prawie wszystko, nie będziesz musiał kupować do tego specjalnie innego sprzętu ani instalować Linuxa.
    Sam tak mam i spełnia to swoje zadanie ale trzeba poświęcić krótką chwilę na konfigurację,
    Tak czy inaczej wszystko znajdziesz w necie i na filmach z youtube.
    Poszukaj i poczytaj o retroarch i emulationstation na PC z Windows
    • 5: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime27 Apr 2023 zmieniony
     
    Z Linuxów typowo do retro jest Batocera Linux.

    Chociaż ja tam wole naszego "polskiego" SparkyLinux.
    Ma coś takiego jak APTus więc zainstalowanie jakiegoś emulatora to kilka kliknięć.
    • 6: CommentAuthorArtur
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

    Interesuje mnie tylko Atari i ZX Spectrum.
    Postanowilem sprawdzic te programy i mysle ze one mi wystarcza:

    Retroarch
    Hypersina
    EmulationStation

    Dam znac jak nie uda sie dobrze skonfigurowac lub cos nie bedzie dzialac:)
    • 7: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    Jak interesuje Cię tylko Atari i ZX Spectrum to myślę że wystarczy użyć dedykowanych emulatorów
    • 8: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    Batocera i RetroPie mają specjalne buildy (na przykład na ArcadePunks), które zawierają nie dość że gry, to jeszcze zrzuty ekranów, opisy gier, krótkie animacje z samej gry, specjalne 'bezels' (czyli ramki ekranów podczas gier) - społeczność jest niesamowice kreatywna. Dyski po kilka TB można zapełnić błyskawicznie ;)