atarionline.pl [S] Atari STe 4MB + UltraSatan sprzedam - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime12 May 2023
     
    Witajcie
    Piszę najpierw tutaj zanim wystawię na Alle...
    Bo nadszedł czas pożegnania mojego Atari STe
    Na sprzedaż jest:
    + Atari 512STe z 4MB RAMU - Stan niemal idealny
    + TOS wersja Angielska
    + ultra Satan + karta SD z demami i grami od Lotharka
    + oryginalna myszka (czysta i sprawna)
    + przewód do monitora ze złączem Scart + inne potrzebne przewody
    + dodam też adapter mouSTer
    + książeczka "Discover Atari ST" (po angielsku)
    . przy odbiorze osobistym dodam monitor Hires Atari SM124 - w dobrym stanie

    Cena 2400 PLN za wszystko.
    zdjęcia dla chętnych ale dopiero po południu dzisiaj.
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime12 May 2023
     
    Kurde, ale ta inflacja zapierdziela. W TV łżą że tylko 16%, a widać gołym okiem, że 50% to minimum.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 May 2023
     
    @laoo sprzęt od crrn jest jak spod igły. A po drugie powtarzam truizm - sprzętu nie przybywa, a zwłaszcza w takim stanie.
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 May 2023 zmieniony
     
    @laoo
    +1
    Jak chcesz kupić retro w normalnych cenach to pozostaje eBay.
    W głowach naszych rodzimych sprzedawców retro inflacja urasta do 200% albo lepiej, dobry pretekst w tym chyba czują ;-) Absurd goni absurd na OLX, Allegro, ale nie tylko.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 May 2023 zmieniony
     
    To się nazywa samospełniająca się przepowiednia. Auchan w tym przewodzi, ceny urosły w kosmos a w Żabce, Lidlu czy Biedronce nie.

    A ludzie chodzą i powtarzają, to mają.

    Spójrzcie na kurs złotego względem euro czy franka. SPADA od pół roku.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2023
     
    W takiej cenie rok temu jeden z obecnych tu kolegów kupił gołe STE, tylko nie w stanie igła, a nieco zdezelowany i pożółkły, a niedawno w cenie 2000 zł kupiła STE znajoma znajomego. Więc ta cena za taki zestaw wydaje mi się jak najbardziej normalna, a nawet atrakcyjna, biorąc pod uwagę liczne dodatki (sam nowy mouSTer kosztuje u producenta 160 zł, ultraSatan u producenta ponad 400 zł, monitory SM124 chodzą po parę stówek).

    Krytykom cen rynkowych zawsze proponuję to samo - a weź sprzedaj taniej niż cena, którą krytykujesz - to okazuje się, że a) krytykant nie ma takiego sprzętu, b) ma taki sprzęt, ale taniej niż cena krytykowana nie sprzeda, a nawet bywa, że chce więcej :)
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime14 May 2023
     
    Tym bardziej, że wylicytujesz tanio za granicą piękne STe a dostaniesz puzzle, bo kurierowi nie zależy, a sprzedawca spakuje to byle jak.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     
    Nieco zdezelowany i pożółknięty STE sprzedany w cenie 2000+ nie świadczy o niczym innym a o desperacji konkretnego nabywcy.
    Posiadam 1040 STE, Mega ST4, STFM i krótkie, 520 ST i TT, nie sprzedaję, bo chcę mieć te komputery a nie gotówkę, ale nie uważam by były tyle warte ile niektórzy próbują promować (ceny) ;-) Co to w ogóle za argument, że ktoś wyrażający zdanie musi sprzedawać swój sprzęt. No i tak, tylko na eBayu źle pakują i to zawsze ;-)
    Co nieco tam kupiłem, z prośbą o dobre zapakowanie i niesamowite - było OK :-)
    Ceny weryfikują kupujący, więc czas pokaże co i jak, ale zjawisko "lokowania" coraz wyższych cen często z sufitu jest nagminne.
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     
    @Jacques,
    Zobacz po ile teraz chodzą Falcony, od lat słyszę że to spekulacja i od lat ludzie kupują.

    Czasy gdzie atari kupowało się za 100 czy 200pln dawno się skończyły.

    Przykładowo:
    -sam kupiłem klawiaturę sprężynowa za 400pln, nową folię do niej za 100pln oraz sprężynki za 50pln, klawiatura do xe.
    Wychodzi prawie w cenie klawiatury mojego syna SteelSeries Apex 7 TKL RGB (bluekey)...

    p.s.
    Ceny weryfikuje allegro oraz kupujący na nim. Nie raz chciałem coś sprzedać na forum, ale jak mam słyszeć że za drogo, to na allegro schodzi za o wiele większe $$$ i nie muszę słuchać jęku że za drogo.
    p.s.2. @Kaz w punkt!
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     
    (p)as, bo kontrargumenty skrajnościami (Atari za 100 zł) to zapasy w kisielu :-)
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 May 2023
     
    Tak samo jak krytykowanie cen sprzedających ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2023
     

    Jacques:

    Co to w ogóle za argument, że ktoś wyrażający zdanie musi sprzedawać swój sprzęt.


    To nie argument tylko technika myślowa. Metoda uświadomienia, jak "wyrażone zdanie" o cenach innych osób ma się do wyceny własnych sprzętów. Bo jakoś dziwnym trafem narzekacze widzą ceny u innych osób za wysokie, a swojego sprzętu w takich cenach sprzedać nie chcą. Dziwna koincydencyja ;)

    Jacques:

    Posiadam 1040 STE, Mega ST4, STFM i krótkie, 520 ST i TT, nie sprzedaję, bo chcę mieć te komputery a nie gotówkę


    A widzisz, Ty też nie chcesz sprzedać... :) A przecież mógłbyś, wedle swojej oceny sytuacji, spokojnie sprzedać swoje sprzęty za "zawyżone", według Ciebie kwoty, a potem kupić ten sprzęt za niskie ceny, które według Ciebie są realną, rynkową, nie zawyżoną wartością sprzętu, tak? Mógłbyś więc mieć łatwo i sprzęt i gotówkę :). W mojej ocenie jest inaczej. Nie opłaca Ci się sprzedawać swojego sprzętu, bo wysiłek, który musiałbyś włożyć w zakup porównywalnego, kosztowałby znacznie więcej.

    Podstawy ekonomii: cena rynkowa sprzętu nie bierze się znikąd, tylko jest wypadkową popytu i podaży. Jak już pisali koledzy wyżej, główny czynnik, że podaż jest mniejsza, to że kompów jest coraz mniej. Co więcej, podobnie jak Ty, dużo osób "chce je mieć zamiast gotówki", co daje większy popyt. I nie tylko - jak sprzętu nie chcesz sprzedać, to znaczy, że nie pojawi się na rynku, a więc zmniejszysz podaż i dodatkowo ceny rosną. Jesteś w pewnym stopniu odpowiedzialny za wysokie ceny :D. Ale zawsze możesz swój sprzęt sprzedać - zmniejszyć popyt, zwiększysz podaż :D

    Jacques:

    No i tak, tylko na eBayu źle pakują i to zawsze ;-)


    Połamane sprzęty to nie tylko kwestia złego pakowania przez prywatnych nadawców, bo to się zdarza - jak słusznie zauważyłeś - wszędzie, ale przede wszystkim sposobu transportu. W PL transport zazwyczaj jest drogowy na całej trasie, z dalekiej zagranicy lotniczy lub morski (z załadunkiem i rozładunkiem drogowym). To właśnie te przeładunki generują największe szanse na zniszczenia nawet dobrze opakowanego sprzętu. Argument Suna jest więc jak najbardziej prawdziwy.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     

    Kaz:

    A widzisz, Ty też nie chcesz sprzedać... :)


    Też? Nie bardzo rozumiem, rozmawiamy o tym kto nie chce sprzedać?
    I nie, nie chciałbym sprzedać nawet za zawyżone kwoty, bo nie kupowałem na handel.

    Kaz:

    Podstawy ekonomii: cena rynkowa sprzętu nie bierze się znikąd, tylko jest wypadkową popytu i podaży


    Ech, te podstawy ekonomii funkcjonują w licytacjach no i jeśli sprzęt się faktycznie sprzeda.
    Cena rynkowa nie bierze się znikąd, racja. Cena założona przez sprzedawcę jak najbardziej może się brać z sufitu, potem są te ceny weryfikowane dokonaną sprzedażą lub nie.

    Naprawdę nie zauważasz wesołej jazdy Polaków na "gigantycznej inflacji" i PRÓBY windowania cen ponad miarę nie tylko w dziedzinie retrokomputerów?

    EOT już naprawdę ;-)
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     
    Jacques, próbujesz przepchnąć swoją rację na podstawie dziwnych cen rzeczywiście windowanych przez pojedynczych naciągaczy, którzy są widoczni, bo nie sprzedają, tylko wciskają. Ale tak było, jest i będzie. A pozostałe, normalne przypadki? Normalni sprzedawcy, co bardziej racjonalnie patrzą na sytuację? Ci sprzedadzą od razu, nawet nie zauważysz.

    I hint - każdy normalnie myślący widzi te próby jazdy na inflacji. Może napiszę "inflacji", ponad to, co napisałem o samosprawdzającej się przepowiedni. Ale ponieważ to z reguły margines, to nie zwraca na to uwagi. A samo się nie pojedzie, czy nie ugotuje i nie nagrzeje. A wzmianki o bankrutujących piekarzach - przecież to ewidentne "żerowanie na instynktach" - jak to, to już CHLEBA NIE BĘDZIE?

    Gorzej z paliwem, mediami, monopolem. Tu nie ma konkurencji, więc mniejsza szansa, że ludzie wyjdą na ulicę jest wtedy, gdy "inflacja zap!@#$ala".
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 May 2023
     
    Qba, dobrze prawi.
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 May 2023
     
    Dzięki @as - korzystająz z "bycia na fali" dopisałem to i owo :D
    • 17: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     
    ja natomiast kupiłem swoje STE na ebay z boxem, jakimś softem, osloną antykurzową i myszka oryginalna za okolo 1800zl z przesylka, a zapakowany był super. Kiedy rozgladalem sie za 1040ste na polskich aukcjach cena byla w 99% powyzej 2k, a komp goły.Kiedy przeczytałem ogłoszenie @crrn pomyslalem,(a niewiele sie znam), ze cena jest adekwatna do zestawu idącego na sprzedaż.
    • 18:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime15 May 2023
     
    Ja wykonałem tylko proste obliczenia. Jeszcze rok temu "normalną ceną" za STe było 1200 zł (nawet można znaleźć takie aukcje), a dwa lata temu, jeśli ktoś kupił za tyle, to przepłacił (czytaj - ja). Teraz po odjęciu dodatków wychodzi 1800, więc jak w mordę strzelił 50% w skali roku. Z inflacją nie ma żartów.
    • 19:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime15 May 2023
     
    Panowie. dzięki za ciekawą dyskusję. podsumuję to tak:
    Nikt nie napisał do mnie na priv, że jest zainteresowany, nikt nie spytał czy się potargujemy, nikt nie zapytał za ile puszczę, itp... a ja się zawsze, chętnie potarguję ;)
    komputer pewnie wystawię w tym tygodniu na Amibay'u z ceną, pewnie, nieco mniejszą do czego mnie tutaj przekonaliście :)
    jak by co zapraszam tam, no albo na priv.

    @jhusak
    Kuba prośba o kontakt. Nie mam nr telefonu do ciebie, a mam sprawę. Dzięki
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2023 zmieniony
     
    @laoo, patrząc na aukcje obrazów - tam to dopiero inflacja.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 May 2023
     

    Jacques:

    Naprawdę nie zauważasz wesołej jazdy Polaków na "gigantycznej inflacji" i PRÓBY windowania cen ponad miarę nie tylko w dziedzinie retrokomputerów?


    Zauważam ewidentny wzrost cen ST/STE, ale nie zauważam, żeby przyczyną było "windowanie cen pod pretekstem inflacji". Nigdy takiego tłumaczenia od żadnego sprzedawcy nie słyszałem, może są tacy co słyszeli. Tylko, że ceny tego sprzętu wzrastały gwałtownie już przed inflacją, więc jak niby to sobie tak wytłumaczyć? :)

    Jeżeli nie ma sztucznych ograniczeń podaży lub popytu, a w przypadku retrokompów ich nie ma, bo każdy może sprzedać i kupić gdzie chce, to ceny są jak najbardziej rynkowe. Jak ktoś będzie chciał za dużo to po prostu nie sprzeda i będzie musiał zejść z ceny. A jakoś te kompy się sprzedają w takich cenach.

    @Laoo @jhusak

    Inflacja to nie jest zmiana cen pojedynczych produktów tylko _powszechny_ wzrost cen, wywołany spadkiem wartości pieniądza, a nie wzrostem wartości danych produktów. Zwiększenie ceny ST/STE (czy tam obrazów) to nie jest inflacja i nie wynika z inflacji.

    Nawet przed tą kilkunastoprocentową inflacją, którą mamy w Polsce teraz, ceny STE gwałtownie szły w górę. Pamiętam jeszcze 5 lat temu pojawiały się oferty po 200-300 zł, potem 400-500, 600-800, czyli rok w rok rosły. I to nie jest tylko kwestia polska, bo na Zachodzie też ceny wzrosły kilkaset procent, np. z poziomu 20-50 funtów do 150-200 funtów czy więcej. Rośnie popyt, bo zrobiła się moda na ST/STE, np. każdy jutuber retrokomputerowy musi zrobić o nim filmy, a za jutuberami ich widzowie :)
    • 22:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 May 2023
     
    Zwiększenie ceny STe, A1200 czy czegokolwiek sobie nie pomyślisz nie jest inflacją ale może pośrednio wynikać z inflacji. Nie widziałbym nic dziwnego w tym, że ktoś sobie przelicza cenę komputera na wartość nabywczą pieniądza za jaki go kupił kiedyś i teraz chciałby dostać np. porównywalnie wiele. Zapewne to nie uzasadni wzrostu o 100% ale kilkanaście rocznie - już owszem.
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2023 zmieniony
     
    @kaz, mnie mówisz, co to jest inflacja? No proszę Cię :D

    To @laoo ma z tym problem, napisałem o tym w poście o obrazach.

    Zapomniałeś przeczytać drobnym druczkiem między wierszami.
    • 24:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime16 May 2023 zmieniony
     
    Widać w dzisiejszym świecie jakkolwiek nie byłby ironiczny styl, to niedodawanie emotikonek jest niebezpieczne :)
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 May 2023
     
    True.
    • 26:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime20 May 2023
     
    Tylko informacyjnie.
    Atari wystawione na sprzedaż dużo taniej. Jeśli kogoś aukcja interesuje to jest tutaj:
    ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 May 2023
     
    jaka cena ?
    Jak co to mogę się zamienić za Amigę 600- stan idealny, mysz, pudło dyskietek, zasilacz.
    • 28: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime23 May 2023 zmieniony
     
    Dobra cena, swoje gołe kupiłem(lokalnie) ze 2,5 lata temu za 1400 i to juz wtedy wydawało mi sie okazją
    • 29:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Hej. Odkopuję temat bo:
    Ostatnie moje Atari STe idzie na sprzedaż. 4MB + SD2ACSI + monitor przy odbiorze osobistym.

    ->link<-
    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Na 2gim forum kolega Drygol, wystawił Ste z fajnymi zabawkami ;)
    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    u mnie zabawki nie gorsze a cena mniejsza. :)
    • 32: CommentAuthordrygol
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    Ta z Maja z uSatanem była większa ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    tak ale jak pewnie też pamiętasz po tym jak tutaj oceniono, że cena jest za wysoka to ją obniżyłem do mniej więcej takiej ja teraz.
    A koniec końców wylicytowała się za więcej i za prawie tyle ile chciałem na samym początku. Magia wolnego rynku.
    • 34: CommentAuthordrygol
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    Nie no lajt :) Przecież ja łacha dre :D Jakbyś mnie nie znał :D
    • 35:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    @crrn Widziałem że za ładną kwotę poszło, czyli dobrze dorodziliśmy - na licytacji wyszedłeś lepiej ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    @drygol. nie umiał bym się na Ciebie obrazić ;)

    @laoo
    dokładnie. i to nie był pierwszy czy odosobniony przypadek.
    • 37:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    Jakby coś też mam 1040 STE na sprzedaż ;) Do tego oryginalna myszka i 10 dyskietek z grami. TOS 2.06 PL ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    To żeby ktoś się nie nadział jeśli nie zauważy: powyższe STE ma klawiaturę francuską z przełożonymi klawiszami w QWERTY.
    • 39:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    Oraz wymienioną stację dysków. To może być ważne dla osób, które szukają maksymalnie oryginalnego sprzętu.
    • 40:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    @ Jacques i dely - ale wszystko działa w 100% a nie tak jak niektórzy wystawiają na sprzedaż super oryginały a później nowy kupujący pisze na forum że nie działa DMA, stacja oryginał ale nie czyta dyskietek, wyskakują bomby i inne cuda ;) Sprzęt sprawdzony, przetestowany i gotowy do zabawy ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime29 Jan 2024 zmieniony
     
    Też kupiłem swojego czasu STE od Galtrona. Stan igła - jak mówiono.

    Klejona, pęknięcie wyszło po leżeniu w 30min w ciepłej wodzie, klawiatura podklejona czarną taśmą izoalycjną, coby się nie kolebotała.

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

    Polecam!
    • 42:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    Dajesz ogłoszenie, że sprzedajesz coś, X, np. kupę. I nagle pojawia się kontra, że ta Twoja kupa, to taka kupa nie kupa, za to jego kupa... o Panie, to jest kupa, prawdziwa, nie perfumowana, po serwisie :)
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    Galtron - czy mógłbyś w takim razie skomentować przedstawioną wyżej sprawę Santyago - że komputer od Ciebie miał być "igła", a był połamany, klejony, pożółkły, z niepasującą klawiaturą od innego modelu? Bo to dość poważny zarzut.

    Santyago - dlaczego nie zwróciłeś komputera, skoro okazał się nie taki jak obiecany?
    • 44:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    Kilka powodów, komputer odebrałem osobiście, więc odwiezienie to kolejne koszta (spora odległość). Pęknięcie wyszło po fakcie, uwidoczniło się po namoknięcie kleju, a więc można powiedzieć, że oddawałbym bym w gorszym stanie. Może gdybym zatrzymał się na fakcie luźniej klawiatury. Sprzęt końcem, końców był sprawny elektrycznie. Z tego co pamiętam, stanowisko było takie, że Gal nie przyglądał się detalom, nie zauważył, takie sam kupił. Finalnie uznałem, że bokosowanie było by bardziej kosztowne niż samodzielne doprowadzenie do porządku (pudrowanie złamania, sprowadzenie po znajomości pasującej do modelu klawiatury)
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    No to powinien być chociaż spooory rabat!
    • 46:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    A. I tu nie chodzi o to, żeby wywlekać stare tematy. Ale już do znudzenia można czytać "Sprzęt sprawdzony, przetestowany i gotowy do zabawy". Uważać zawsze trzeba, o czym w chwili hypeu zapomniałem.
    • 47:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    Był, na ultrasatana
    • 48:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    Co mam komentować skoro kupujący, jak sam napisał odbierał osobiście, tym samym widział co kupuje. Mógł nawet rozkręcić i zerknąć do środka (co proponowałem) bo na takie coś też pozwalam a bardziej sam rozkręcam i pokazuję. Nie kleiłem obudowy bo tego nie robię jak też nie wybielam. Nie zwróciłem też uwagi na taśmy w środku bo to nie wpływa na korzystanie. W takim stanie zakupiłem i w takim samym stanie sprzedałem ale po testach elektronicznych w 100% sprawny. Wygląd zewnętrzny kupujący widział przed zakupem więc nie może mieć o to pretensji bo widział co kupuje i tu ewidentnie nie mam się z czego tłumaczyć.
    • 49:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime29 Jan 2024 zmieniony
     
    Jak to wiedział co kupuje? :)

    - "Mógł nawet rozkręcić i zerknąć do środka (co proponowałem)" - bzdura, nie było takiej propozycji :)

    - "Wygląd zewnętrzny kupujący widział przed zakupem więc nie może mieć o to pretensji bo widział co kupuje" - oświetlenie w Twojej klitce nie należało niestety do sprzyjających odwzorowaniu barw. Niestety mój błąd, że zawierzyłem wyśrubowanym zdjęciom. Pęknięcia nie było widać, kleju i taśm w środku również.

    - "Nie zwróciłem też uwagi na taśmy w środku bo to nie wpływa na korzystanie" - jak nie, to tylko kwestia czasu, jak taśmy by się poluzowały, chyba że kolebotająca się klawiatura zalicza się do tezy.

    Jak mówię, nie jest już moim celem, dyskredytowanie, ale nie jest też tak, że wszystko od Ciebie jest tak piękne i różowe.

    Niezaprzeczalnym faktem jest moja wina

    - nie sprawdzenie dokładne na miejscu
    • 50:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    Bardzo nieładnie jest kłamać. Ponieważ była propozycja i włączenia i przetestowania co zrobiłeś a także powiedziałeś że klawiatura ma lekkie luzy po czym odpowiedziałem że możemy rozkręcić i zobaczyć na co nie miałeś czasu. Nie ładnie jest także obrażać moją firmę nazywając ją klitką o złym oświetleniu. Pomieszczenie 25m2 z oknem od strony zachodniej i w środku oświetlenie świetlówkowe 4 x 80W (rzeczywiście mało ;) ), a oprócz tego lampa serwisowa nad biurkiem roboczym o mocy 100W, co do zdjęć, nigdy ale to przenigdy nic nie koloryzuje czy poprawiam. Zdjęcia zrobione telefonem Huawei P30 lite bez żadnych korekcji.