atarionline.pl WUDSN na Macu i Altirra z winem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorVagant
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    Używam WUDSN jako środowisko programistyczne na Macu i wszystko fajnie ale z emulatorem Atari800. Mam Windows na parallels i tam fajnie chodzi z Altirra i super się w tym debugguje. Odpaliłem sobie Altirra64 w wine64 na Macu i biega ale jak próbuje odpalić z WUDSN to nie bardzo. Wiem, ze jest to możliwe i jest w pakiecie plik Altirra.sh i niby powinno być ok. Używa może ktoś takiego środowiska na Macu z M1/M2 i mógłby coś doradzić?

    Michal
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    Imho ogólnie w wirtualce nawet pod MSWin, Altirra64 słabiej biega, stabilniej chodzi 32-bitowa.
    • 3: CommentAuthorVagant
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    No ale nie przeskoczę bo taki mam komp. Nie jestem ekspertem ale na parallelsach działa mi z FujiNet i wszystkie opcje debugowania chodzą.
    Problem mam, żeby to odpalić z Ecllipse używając wine
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    problem jest z psuciem sciezek itp. ja go jeszcze nie rozwiazalem, adpalam altirke z boku a std. do szybkich testow mam atari800. na pewno da sie przeskoczyc, tylko jakis ladny wrapper potrzebny
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2023 zmieniony
     
    heeej, a kurcze zmęczyłem drania. mam srubuntu, ale w zsh na maku powinno być podobnie:

    1.
    $ sudo echo '#!/usr/bin/env bash
    wine ...path_to_/Altirra/Altirra64.exe "${1//\//\\}"' > /usr/local/bin/altirra
    $ sudo chmod 777 /usr/local/bin/altirra


    2. w eklipsie (WUDSN) Preferences>Assembler>Atari 8-bit Assembler
    w polu Path to Application wpisałem "/usr/local/bin/altirra"

    w polu Command Line: "${runnerExecutablePath} ${outputFilePath}" (ale działają też std. ust.)

    Działają nawet breakpointy :O

    problem jest w tym, że altirra ścieżki z "/" rozumie jako parametry, ten kawałek "${1//\//\\}" odwraca slasze.
    • 6: CommentAuthorVagant
    • CommentTime12 Jun 2023
     
    Pirx, co masz pod /usr/local/bin/altirra? Czy to jest skrypt Altirra.sh?
    • 7:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime12 Jun 2023
     
    Piszecie o narzędziach udostępnionych na ->link<- ? Jak coś nie działa lub wiadomo co poprawić żeby działało to chyba warto od razu pisać do autora (chyba wszystkie narzędzia, tj. kompilatory łącznie z Mad Pascalem, są przez niego kompilowane również pod macOS i Linuksa i tam udostępnione, a Altirra ma działać przez Wine64).
    • 8: CommentAuthorVagant
    • CommentTime12 Jun 2023
     
    Spróbuje podziałać z tym co doradza Pirx a jak nie pójdzie to pogadam z autorem.
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 Jun 2023
     
    @galu no masz rację, nawet testowałem ten nowy instalator, ale potem jakoś o tym zapomniałem :)