atarionline.pl Co krotsze? Demo Rewind czy jego odczyt w Blizzardzie? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Nie wiem co mnie podkusilo ale postanowilem sprawdzic i podzielic sie co jest krotsze - Demo Rewind czy jego odczyt (Turbo Blizzard :)

    No i wychodzi na to ze nieco dluzej trwa odpalenie demka z kasety ;) (testowane na Altirze, obraz robiony Turgenem :)

    Ponizej link dla masochistow/magneciarzy/ciekawskich

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Kurde, no o tym nie pomyśleliśmy, że nie zmieści się na kasetę w normalu :/
    • 3: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Fajne:)

    Rewind 1.0 ma praktycznie wszystko unpacked, dopiero od kolejnej prodki po powrocie juz byly dane pakowane (Unified), gdzies jest wersja pozniejsza spakowana (jakos 250kb).
    • 4:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Co jak co, ale to akurat nie było "niedorobienie", tylko całkowicie celowe zagranie.
    Demo było prezentowane na Loscie i optymalizowane pod komp Pina, który ładował je z twardego dysku, którego transfery sprawiają, że szybciej ładuje się niespakowane, niżby kazać to 6502 rozpakować.
    Następne demo było na SV i optymalizowane pod inną konfigurację.
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Pin ready i u mnie działa ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime14 Jun 2023
     
    Nawet jakby trzeba było czekać te c/a 150 minut na załadowanie w standardzie to... I tak warto ;) ...tylko nie kojarzę żeby były kasety dłuższe niż C180 (które i tak były rzadkoscia) a nawet C120 mogłaby być nieużywalna do transmisji Atari. No ale... zawsze można by podzielić na bloki :D i ładować z trzech kaset :DDD (*wink wink* ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime15 Jun 2023
     
    Silnik z magnetofonu xc12 miał już kłopoty z 90tkami... Blizzard wszystkim!