atarionline.pl Pytanie o dyskietki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMichoo_82
    • CommentTime1 Jul 2023
     
    Hej wszystkim

    Jako człek, który dawno temu posiadał Atari (1040 STE i 2080STF) i pozostało mu poza sentymentem również nieliczne pozostałości, postanowiłem się zarejestrować i podpytać szanowne grono o owe pozostałości.

    Robiłem ostatnio porządki na poddaszu i trafiłem te dyskietki. Chciałbym wiedzieć, czy poza wartością sentymentalną posiadają one jakąś wartość materialną? Pytanie nie jest oferta handlową, nie myślę w zasadzie o sprzedaży. Bardziej interesują mnie te tytuły, czy są cokolwiek więcej warte czy też zwykła masówka jakich wiele.

    Stan jak widać - taki sobie, ale zdjęcie zrobione tak jak wyjąłem z pudełka, nic nie przecierałem nawet.

    Co o tym sądzicie?
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Jul 2023
     
    to są raczej commony, verminator - ciekawa giera, coś jakby na grzybkach rysowana :)))
    kolekcjonerzy bierą raczej w pudełkach, dyski luzem nie szaleją wartością. trzymaj, patrz, czy nie zapleśniały.
    • 3: CommentAuthorMichoo_82
    • CommentTime2 Jul 2023
     
    Dzięki!

    Pudełek do tych dyskietek nie przypominam sobie, ale to było ponad 30 lat temu, więc może i były.
    Tak przypuszczałem, że materialnie raczej nie są wiele warte, więc tym bardziej nie ma powodu, abym się ich pozbywał.
    Dyskietki są całe, pleśni brak. Poz wyglądem zewnętrznym zachowały się w dobrym stanie. Nie mogę wykluczyć jakichś martwych sektorów, bo nie mam na czym sprawdzić, ale wizualnie płytka magnetyczna (czy jak to zwać) wygląda w porządku.

    Verminator - pamiętam, że się w to zagrywałem, chociaż jak dla ~10 latka była dość trudna. Nie przeszedłem jej.
    Wolałem Dogs of War, ale w iluś misjach też było już naprawdę trudno.
    Pozostałe gry również pamiętam, ale to nie wątek na to ;)

    Dzięki jeszcze raz za odpowiedź!
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jul 2023 zmieniony
     
    Cześć Michoo - ładne pozostałości! Savage to była jedna z pierwszych gier, które miałem na ST, gdy je kupowałem, jest sentyment, chociaż za grą jakoś nie przepadałem. Ale oczywiście to był pirat, a nie oryginał, jak u Ciebie. Trzymaj sobie, żeby kiedyś znowu pograć na ST :). Tak z sentymentu spojrzałem na filmiki z wszystkich gier na Twoich dyskietkach:











    • 5: CommentAuthorMichoo_82
    • CommentTime6 Jul 2023 zmieniony
     
    Super przypomnieć sobie filmiki z tych gier :) Dzięki, że wrzuciłeś @Kaz.
    Co ciekawe, pamiętam w większości muzykę z tych gier, a najlepsza wg mnie to ta z Verminatora.
    Savage - zdecydowanie więcej grałem w część z orłem. Przez to bardziej pamiętam.

    ->link<-

    Być może kiedyś kupię jeszcze Atari i tak jak wspomniałeś; pogram w te tytuły :) Temat zakupu wraca mi co jakiś czas, ale zawsze po drodze stają inne wydatki. Będę jednak trzymał te gry. Choćby dla sentymentu.

    Pozdro!