atarionline.pl ATARI 1040 STE i 4 MB RAM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    siema.
    kupilem ascis2stm. na karcie sd jest masa tytułów, jednak system co pewien czas upomina sie o wiecej RAMu. Wolfestein 3D potrzebuje 4MB, a spora ilosc innych gier ma wymagania min 2MB. Czy w okolicach Tychów, Oświęcimia mamy jakiegoś speca, który na poczekaniu zrobiłby upgrade Ramu w ste do 4MB? Wolalbym sam tego nie robic jedak. Mam pewne obawy przed soba samym :)

    pozdr
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Ale tu nie ma się czego bać. RAM masz na modułach SIMM (krótkich). Jeśli masz w tej chwili 1MB to kup 4 moduły po 1MB, wymień te co masz i załatwione. Nic skomplikowanego, niczego nie trzeba lutować. Wystarczy śrubokręt.
    • 3: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Mogę prosić o namiar na takie moduły? Żebym w ferworze walki nie zamówił jakiegoś badziewia:)
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Tak na pałę z Allegro:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Czy podmiana tos na eng i zamiana klawiszy z i y na angielski qwerty zdaje egzamin? Czy coś przeoczyłem i taka zamiana nie ma sensu?
    • 6: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Może ktoś z naszej społeczności chciałby odsprzedać pamięci simm 30 pin 4 x 1MB
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Klawisze mają inny profil, będzie widać, że zamienione. No i to nie tylko kwestia tych dwóch klawiszy, jest dużo innych inaczej poukładanych i pogrupowanych. Ale jak chcesz to możesz podmienić.

    A te ceny pamięci z Allegro nie są takie złe. Kupowałem drożej.
    • 8: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Nie chodzi o cenę. Kiedy pytam tych gości czy będą pasować do STe? odpowiadają że nie mają takiej pewności.
    • 9: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Post zakończony - ram zakupione.
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Jul 2023
     
    Będą.
    • 11: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    Ste uzbrojone w 4MB Ram :) jest to bardzo prosty zabieg, cieszę się, że dałem radę sam to ogarnąć:)
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    Brawo ty!