atarionline.pl Zmiany w Bibliotece Atarowca - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Aug 2023 zmieniony
     
    Wydzielam wątek zmian w Bibliotece Atarowca od tego ze zmianami w archiwach. Jednak to nieco inne pliki, będzie łatwiej coś odnaleźć. Dzisiaj uzupełnienie w postaci katalogu programów firmy Ataman z Lublina. Podesłał kolega Marcowy (dzięki!). Trafia do archiwum materiałów firmowych, gdzie mamy więcej cenników i list oprogramowania:

    ->link<-

    I wspomnienie Marcowego na temat tego katalogu:

    Marcowy:

    Nie wiem skąd akurat katalog z Lublina, bo mieszkaliśmy w Nowym Tomyślu koło Poznania. W każdym razie pamiętam, że czytałem pozycje wraz z charakterystycznymi opisami, kojarzącymi mi się teraz z tymi na kasetach-składankach Waldico dla C64, wyobrażając sobie jakie to wspaniałości czekają, bym w nie zagrał na moim Atari. Pozaznaczałem sobie wtedy co lepiej zapowiadające się gry (i nie tylko!), niestety - nie pamiętam już dlaczego - nie wszedłem wtedy w posiadanie żadnej z nich. Później niektóre do mnie trafiły za sprawą lokalnego dealera, ale to już inna historia.


    To już drugi taki katalog tej firmy. Identyczny mamy od kolegi Bas - jest pełniejszy, bo z okładką i stronami początkowymi i końcowymi. Ale obie wersje są ciekawe historycznie, zarówno do porównań, do sprawdzenia zasięgów (tu trafiło pod Poznań), jak i analizy zmian treści.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2023 zmieniony
     
    Pojawił się znaczący fragment (101 stron) książki Wojciecha Dereszyńskiego "Komputer i nuty" z 1995 roku. Mamy (EDIT:) całą ksiażkę. Ponoć dobra lektura dla chcących zacząć przygodę z tworzeniem muzyki (kolega Micza, który to podesłał, zaczął tak tworzenie na Atari ST w programie Cubase):

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2023
     
    Krap - czy mogę zamieścić Twój skan katalogu studia Feniks w naszej Bibliotece Atarowca? Pozdro.
    • 4: CommentAuthorkrap
    • CommentTime31 Dec 2023
     
    oczywiscie, na zdrowie. Kaisera tez wrzucaj do biblioteki programow.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2023
     
    Kaiser już wrzucony, dzięki!
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Katalog oprogramowania Feniks wrzucony do innych tego typu:
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jan 2024 zmieniony
     
    GuSTaw poskanował trochę swoich materiałów (dzięki!). Pierwszy już wrzuciłem do katalogu materiałów firmowych - jest to katalog firmy Pro-Info z Katowic:

    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jan 2024 zmieniony
     
    I jeszcze, również od GuSTaw-a, katalog firmy Midex z Katowic oraz Agencji Wydawniczej M.M. Jakubiccy z Warszawy:

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jan 2024 zmieniony
     
    A do katalogu scenowego lecą jeszcze dwie rzeczy od GuSTaw-a: zaproszenie do klubu korespondencyjnego ALISTARIAS (Tychy) oraz nieco inna wersja zaproszenia na Silesian Open z 1995 roku:

    ->link<-