atarionline.pl A.D 2044 by LK AVALON Oryginalny zrzut Kasety - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Aug 2023 zmieniony
     
    Zrobiłem zrzut kasety A.D 2044 w paczce dwa pliki jeden oryginał, drugi przefiltrowany. Pliki sprawdzone nagrane na kasetę, wszystko działa jak należy.
    START 003 END 308
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    W paczce jest plik flac pierwszej strony kasety. Brakuje drugiej strony jeszcze, bez tego pograsz tylko kawałek gry.

    A plik "odfiltrowany" to znaczy się jakiś skryptowo zapisany xml dla jakiegoś programu do obróbki, czy co?
    • 3: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    W 2 pliku usunąłem szumy z taśmy, 2 stronę dogram jeszcze dziś.
    • 4: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Aug 2023 zmieniony
     
    Dograłem stronę kasety B w pliku strona A i B.
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Jest wyraźnie napisane że kopiowanie zabronione.
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Ale kopiuje się na giełdzie i na copy-party. Tu się panie ARCHIWIZUJE.
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    @bartgo

    Papier przyjmie wszystko.

    Ten zapis był niezgodny ze stanem faktycznym i prawnym zarówno teraz jak i dziś.

    Mogę teraz napisać, że używanie nicka bartgo na strona/forach powiązanych z Atari jest zabronione. I co?
    • 8: CommentAuthorlexx
    • CommentTime28 Aug 2023 zmieniony
     
    Większość Kaset oryginalnych kupionych na aukcjach nie działa, jakoś trzeba je uratować. A Tylko w ten sposób można to zrobić. Kopia + przeszczep taśmy. Na pewno nie nagrywam sobie gier na nowe taśmy i gram lub rozprowadzam w celach zarobkowych ;), mamy 21 wiek.
    • 9: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Wiem, rozumiem, sam mam cztery CD z kopią części Home of the Underdogs zanim padło wiele lat temu. AD 2044 nie jest raczej problemem ale kwestia jest ciekawa, widzieliście że powstało to 'nowe Atari', nie wiem jakie mają podejście do retrofanów. Możnaby o tym pogadać w jakimś wątku, może zrobić podsumowanie wiedzy.

    Trafiłem na ten problem pisząc coś do druku, okładka instrukcji z 1982, zasadniczo wymaga zgody. Zasadniczo można odnaleźć "spadkobierców". Ale koszty niewspółmierne do efektów.
    • 10: CommentAuthorlexx
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    CAS zrobiony z oryginału 2 pliki strona A i B Kasety w 2 plikach.
    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Dzięki!
    • 12: CommentAuthortakron27
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    heheszki, pamiętam jak w czasach słusznie minionych, razu któregoś jak pojechałem na halę po jakieś nowe gry, paczę - jakieś takie 'ad2044', a facet: "a nie, to nie jest gra dla dzieci". i mi wówczas nie sprzedał ;-D
  1.  

    bartgo:

    Jest wyraźnie napisane że kopiowanie zabronione

    W sumie to może by Duddiego zapytać czy nie ma nic przeciwko bo zdaje się, że Retronics ma teraz prawa do tych gier.
    No chyba, że się mylę.
    • 14: CommentAuthortakron27
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    ztcp prawa zostały przy tych osobach/firmach przy których były, a Duddie wydał je na podstawie otrzymanych licencji
    • 15: CommentAuthorlexx
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    Ale te gry są wszędzie w sieci w plikach ATR XEX itp. Więc podchodząc w ten sposób do tematu z katalogu gier ATARIONLINE też będą musiały zostać usunięte. I to pewnie większość gier bo gdzieś ktoś na świecie posiada jakieś prawa do tych wydań.
    • 16: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Poruszyłem wrażliwy temat, no sorry ale serio mnie mnie dręczy, rozwiązania pewno nie ma i nie będzie ale potrolluję. Wiele osób tu wydaje grube stówki na hardware do Atari, co z software? Miesza się koncepcja archiwizacji i darmowej kopii. Pewno, część jest niedostępna i koniec. Bierzemy co jest.

    Co jednak z nowszymi rzeczami made in Poland - jaki jest status tych produkcji? Autorzy często żyją (oby długo i w zdrowiu), wielu tutaj pewno pisze i nawet nie chcą kasy za dawne produkcje bo jest to nieopłacalne a może i przyświeca im atarowski idealizm :P Nie to żeby kogoś uszczęśliwiać na siłę. Ale może nie wszyscy są takimi idealistami. Na tym polega "abandonware" że nie ma jasności, niełatwo się skontaktować z kimś kto coś zrobił przed 20, 30, 40 laty... Nie ma Stare adresy nie działają, książki telefoniczne zmielone. A archizowanie nie zaczeka bo bity parują a farba płowieje...

    Może dopóki istnieją firmy i autorzy indywidualnie mogący sprzedać / oddać - pogadać na temat oficjalnego udostępnienia jako public domain po jakimś czasie, na jakichś warunkach (może inna szata graficzna itp)?

    Może potrzebna ustawa o prawie autorskim do niewspieranych platform, jakieś dziedzictwo cyfrowe... Może nie 70 lat po śmierci autora ale 25 lat po wydaniu, X lat po zaprzestaniu wspierania platformy itp... Ech.
    • 17: CommentAuthorMinotaur81
    • CommentTime1 Feb 2024
     
    Witam.

    Ja trochę w innej kwestii, aczkolwiek dotyczącej gry Seksmisja
    uruchamianej na emulatorze Atari800Win 4.0.

    Mianowicie chodzi mi o to, że:
    w trakcie gry - po dojściu do windy - ,,gra'' prosi o przewrócenie dyskietki na drugą stronę i naciśnięcie dowolnego przycisku.
    W tym momencie nie mogę kontynuować gry, jestem uziemiony.

    Proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić.
    Dodam, że jest to plik gry ściągniętej z naszego serwisu część 1.
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Feb 2024
     
    A ta pani z okładki ma Apple Vision Pro.
    • 19:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Feb 2024
     
    A nie gogle do nurkowania?