atarionline.pl janusz korwin-mikke - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Apr 2010 zmieniony
     
    Czytałem właśnie z człowiekiem wywiad i proszę! Oto, na co się natknąłem w pytaniu 108 :D
    ->link<-
    Byłem mocno zaskoczony. Że brydż to ja wiem...
    • 2:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    To jest przynajmniej jakis powod zeby na kogos glosowac :D
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Tak, tez to czytalem, ale jako ze bylo to zapewne na ZX Spectrum to nie podawalem linka:

    108. Frizona: Gra lub grał Pan kiedyś w gry komputerowe? Jeśli tak, to w jakie?

    JKM: O, tak: Ale w logiczne i zręcznościowe - miałem dobre wyniki w "Kulki", mam znakomite w pasjansie "pająk" (układam 2 na 3) - natomiast nie uprawiam ani "przygodowych" ani takich ze strzelaniem itd. - bo reguły są dla mnie niejasne. A za najlepsza grę uważałem Jet Set Willy. Tego nikt nie pobije!
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Nie wiadomo. Trzeba by zadać pytanie precyzujące dotyczące muzyki w grze :D A może grał w wersję na VBXE.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Tia... :) A czy czasem nie ma zbieznosci miedzy skrotem JKM a Jerzy Kut Mono? ;)
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Hahaha. Rzeczywiście :) Zdemaskowaliście mnie.
    • 7: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Korwin oprócz grania był również ośmiobitowym programistą.
    Oglądałem jeden z wywiadów. Niestety nie wiadomo o jaki komputer chodziło... obstawiałbym jednak ZXa, a gdyby tak okazało się, że Atari... Można by liczyć na jakiś wywiad na atarionline? :P Może ma jeszcze zachowane kasety :)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Zaciekawiles mnie. Zapytam.
    • 9: CommentAuthorDUCATI
    • CommentTime31 Dec 2016
     
    PEWNIE WARTO GLOSOWAC, ACZ W JEGO ZDOLNOSCI PROGRAMISTYCZNE NIE WIERZE. NIEDAWNO ROBILI Z NIM WYWIAD NA JAKIMS "GAME COS TAM" I, JAK PAMIETAM, GADAL O SPECTRUMIE, ZE MIAL 8 BAJTOW PAMIECI... PROWADZACY WYWIAD NIE OPONOWAL... :)

    SZUKALEM CZEGOS INNEGO, A TRAFILEM NA TAKA STARA DYSKUSJE I CHYBA CIEKAWA STRONKE... WIEC POSTATNOWILEM ZABRAC GLOS W CHWILI BEZBANOWEJ. :)
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime31 Dec 2016
     
    Może pamięć miał padniętą ...
    • 11: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime1 Jan 2017 zmieniony
     
    E panowie Korwin juz starszawy jest - a komputery 8 bit traktowal tak jak ja pegSUSA- NIE WYMAGAJCIE OD CZLOWIEKA Ktory tylko gral w JSW albo cos tam probowal napisac aby po 20 latach pamietal czy to bylo 8 bitow czay bajtow.To tak jakby was zapytac ile przezutek mial wasz pierwszy rowerek dzieciecy - i dziwic sie ze podalicie nieprawidlowa liczbe :)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jan 2017
     
    ... mój nie miał żadnej ,miał niedziałające atrapo teleskopy ;-)
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Jan 2017 zmieniony
     
    W czasach gdy miałem "rowerek dziecięcy" przerzutki miały tylko kolarzówki (z natury wybitnie niedziecięce). Osobiście od JKM nic nie wymagam, wprawdzie człowiek ten z natury wypowiedzi jest niepopularny i pod prąd (wielki pozytyw tego człowieka) niemniej czasami jak coś powie to ... pozostaje tylko westchnąć. I wcale nie chodzi mi tu o jakieś pomyłki informatyczne bo to akurat ma prawo nie pamiętać.
    • 14: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime1 Jan 2017 zmieniony
     
    @TheFender mozna sie z kims nie zgadzac jak jest sie to w stanie uargumentowac.. NIe wiem czy masz jakies argumenty czy nie . Chcialbym natomias zwrocic uwage iz wypowiedzi pna JKM sa bbbardzo czesto wycinane z kontextu . TVN czy inna rezimowka pokazauje wycinek ( zreszta kukiz mial tak samo , tak samo kowalski i inni ) i natychmiast YntelYgentna pani/pan redaktor konczy zadnaie . przyklad .
    Kobiety sa - nastepnie dzweik jest wycuszany i slyszymy komentarz polityk xxx powiedzial ze kobiety to puszczlskie ...
    Tak sie steruje ludzmi - wiem bo sam to robilem - malo kto sie orientuje.
    A jak sie zorientuje to puszczamy sarkastyczna wypowiedz 1 do jednego z komentarzem pan wyznaje spiskaowa terorie - wierzy pewnie tez w ufo i puszczmy okiem do widza ze potakujemy mu bo to wariat i nie nalezy go trakgowac powaznie

    Podkreslam mozesz miec inne zdanie niz ja i JKW czy iny polityk wazne abys bylw stanie powiedziec dlaczego masz inne zdanie :-) ( i nie przyjmuje argumentu bo tak mowili w tvn )
    przepraszm za odejscie od tematu ale sam tak poruszyles :-)
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 Jan 2017 zmieniony
     
    Swego czasu sledzilem JKM na FB. Nie ogladam tvn-u,nie znosze manipulacji i manipulantow. Nie mam tez ochoty na szersze dyskusje polityczne i nie bede podawal argumentow bo i po co.
    Wole dyskutować na temat tego, dlaczego następca Atari (Amiga) jest lepszym komputerem niż następca C=64 (Atari ST) :) Ew. możemy podyskutować na temat tego, czy używanie cudzych sampli w modułach albo presetów z syntezatorów powinno być karalne czy nie :) Ale to już nie w tym wątku, bo ten jest o JKM i ZX Spectrum.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jan 2017
     
    Karalne powinno być i już ,nie jestem muzykiem choć gram n gitarze i bawiłem się różnymi programami dźwiękowymi i nie wyobrażam sobie korzystania z czyiś sampli ,utwór zlożony z czyiś sampli to tak jakby nie do końca był mój ,z taką świadomością źle bym się czuł i tyle .
    Co do Korwina to niestety ale szaleństwo ma wypisane na twarzy a niektóre wypowiedzi tylko to potwierdzają ,manipulacje jest be ,ale zamykanie ust dziennikarzom to już pogwałcenie praw konstytucji.
    • 17:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 Jan 2017
     
    Karalne powinno być dyskutowanie o polityce na portalu o Atari ;)
  1.  
    Co do Sampli
    Mam mieszane uczucia - co to jest sampel ? nIe jestem muzykiem ale czy zlepek 7 nut to juz sampel ? czy 2 nutki to juz sampel ? gdzie jest granica rozsadku ?


    Co do Korwina - offtop
    IRATA4 prosze konstytucja :-) HAHAHAHA
    Zawsze jak staram sie z kims dyskutowac rzeczowo pytam sie o definicje konstytucji i czy osoba szafująca tym słowem chociaż raz przeczytała ja :-)

    Aby bylo jasne jestem przeciwnikiem demokracji - aby bylo jeszcze jaśniej- demokracja jest idealnym systemem w ktorym można kontrolwac stado debili i jedynym systemem ktory to umozliwia
    Sa na to naukowe opracowania - oczywiście sa tam inne sformowania nie tak dosadne .Ale to prawda demokracja i konstytucja to wyświechtany frazes .
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jan 2017
     
    rozdział 2 Art. 31.
    • 20: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    -------off topic
    HahahahIrata prosze nie sprowadzaj rozmowy do nizin łyntelygencji z pod znaku kodu - PROSZE.Albo traktujemy sie powaznie ,albo nie :-)Jak powaznie zalozmy obok watek gdzie w sposob kolturalny na poziomie wymienimy sie informacjami jak sie nie traktujmy powaznie to nie kontynuujmy tmatu. Prosze :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jan 2017
     
    jakimi informacjami ?
    nie muszę się niczym wymieniać ,znam konstytucję ,prawnikiem nie jestem .
    • 22: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    -------off topic
    Nie znasz konstytucji :-)
    Sam to przed chwila przyznales - nie jestes prawnikiem :-) moze ja przeczytaes ale nie cala - i impretujesz ja po swojemu :-)

    ---edit
    przepraszm nie moglem sie oprzec

    Belkot z konstytucji z artykulu ktory podales
    "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne ...."

    czyli
    a) jak dojde do wladzy to moge ograniczyc ci DOWOLNE PRAWA na drodze wiekszosci sejmowej :-)(ustawy) ( SLD nie przewidzialo ze to pis bedzie mialo wladze - jak to mowia kazdy j ma dwa konce) i bedzie to calkowicie LEGALNE
    b)Co to znaczy konieczne ? Jakas definicja koniecznosci ?
    Czyli KAZDA wladza nawet ja jak dojde do wladzy moge ograniczyc ci prawo na dordze ustawy bo wydaje mi sie ze to konieczne :-)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    widzisz ...ostatnio wygrałem sprawę z NFZ ,jeszcze przed podpisaniem ustawy z 22.12.2016
    ,nie było łatwo ,bez pomocy prawnika poległ bym no i przy okazji zaznajomiłem się z konstytucją ,na pamięć nie znam ;-).
    • 24: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    -------off topic
    @IRATA nie zrozum mnie zle ja z rzyczliwomsci
    KOnstytucja jest sprytnie napisana - kazdy rozdzial konczy sie praktycznie textem ze wszytko okresla ustawa . To po jagiego nam taka konstytucja ?

    Polecam mniej zacietrzewienia a bardziej myslenie w kategoriach myslenia o wlasnych interesach
    -----cut( wyciete nic to nie wnosi do dyskuzji
    • 25: CommentAuthorAdamK
    • CommentTime3 Jan 2017
     
    A ustawach jest napisane że wszystko określają rosporządzenia. Więc po co nam takie ustawy?

    Prawo jest hierarchiczne. Konstytucja daje ramy ustroju, i pewne szczegóły spycha do ustaw. Te muszą być zgodne z konstytucją i tyle.
    • 26: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    post zmergowany
    • 27: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime3 Jan 2017 zmieniony
     
    -------off topic
    "Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne ....

    "pewne szczegóły spycha do ustaw. Te muszą być zgodne z konstytucją i tyle."

    Czyli konstytucja mowi ze moge ograniczyc wolnosci konstytucyjne w drodze ustawy - a ustawa musi byc zgodna z konstytucja , ktora deleguje uprawnienia na ustawe :-) LOL


    hierarchicznosc jest wtedy kiedy ustawa nizsza UZUPELNIA ustawe wyzsza , a nie umozliwia jej ZASTAPIENIE /nadpisanie

    Nasz konstytuanta ( od prostytuanty) dziala tak
    "Corka do ojca tato moge pojsc do joli - Tata oczywiscie ze mozesz/konstytucja/ o ile mama nie powie inaczej :-) " / ustawa/