atarionline.pl K.K. zmierzył się z ChatGPT i... wygrał. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    Nie spodziewałem się... oczywiście, że wygra.

    To na prawie 100% nasz K.K, wymiatacz scenowy na takie niszowe komputery jak A2600 czy A500 :D

    ->link<-

    Trudno (mi się nie udało) to znaleźć w necie, ale zdjęcie jest, więc pewnie legitne.
    • 2: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Nie "prawie" tylko "na pewno". I nawet się nie spocił.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    Dlaczego miałby, ChatGPT też się nie spocił :) Cyberumysły się nie pocą :)

    Ale żebym się tego z demotywatorów dowiadywał, to przegięcie.
    • 4: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    A było oglądać stream z party? :)
    • 5:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    o co chodzi? w czym się zmierzył?
    jeśli w kodowaniu to się nie dziwię
    • 6: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Pisali małe demko, skaczącą amigową piłkę, tyle że się nie obracała jak w oryginalnym demie, tylko ta biało-czerwona krata przesuwała się po powierzchni piłki.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Dzięki za info. A jest gdzieś do poczytania o tym?
    • 8:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    Był sobie taki event jak "Shader Showdown" - pojedynek na pisanie shaderów. Półfinały były 20 minutowe, finał 25 minut.
    Drugi półfinał to pojedynek KK vs maq. Nagranie końcówki tutaj:



    KK zrobił fajny obiekcik rzucający cień, a maq kilka scenek prostszych efektów.

    O wygranym decydowała publika na podstawie... oklasków... tak samo jak w tym starym programie dla dzieci na TVP (to jest temat na osobną anegdotę, bo rezultaty były dość kuriozalne).

    Więc wygrał KK, w finale zmierzył się z innym gościem, co chyba się poddał na starcie bo nic ciekawego nie zrobił no i KK wygrał finał.

    A POTEM:

    organizator tego konkursu, zapomniałem ksywy, ale podobno to człowiek, który wymyślił tę formułę, powiedział, że będzie bonusowa runda. KK vs on piszący prompty do chata GPT.

    W sumie się temu nie przyglądałem, tylko kątem oka widziałem, że to generowane przez GPT to coś tam działało, była jakaś kulka z tą szachownicą. KK zrobił ładniejszą kulkę no i wygrał. Choć dziwi mnie, że nie zrobił takiej normalnej prawilnej, tylko w sumie nawet coś wklęsłego. Pewnie miał taki zamysł, bo widział, ze GPT i tak sobie średnio radzi.

    No i w sumie tyle :)

    PS No może poza tym, że ta fotka przedstawia oczywiście drugi półfinał, a nie pojedynek z GPT.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Dzięki za info i przybliżenie sprawy.
    • 10:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    @laoo tenże pomysłodawca to bonzai czy coś, pisało bonzai+Chat GPT.
    Podobno ma być reupload strima w całości, więc będzie szansa obejrzeć.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Będzie co oglądać :) W sumie nie wiem, czy w 25 minut napisałbym boing w takim stresie, na pewno musiałbym się posiłkować jakąś dokumentacją, bo biegły w shaderach nie jestem.

    Uważam jednak że czatdżipiti jest dobry w podsumowywaniu i agregowaniu, np. znajdź mi 10 czegośtam naj, ale programowanie to jeszcze nie, podobnie jak baza wiedzy, którą wymyśla. Średnio inteligentny człowiek jak ja musi go zaginać i poprawiać, przynajmniej w zakresie, który ja znam, żeby skierować go na prawidłowe tory. Ale to rodzi niesmak i brak zaufania w pozostałych zagadnieniach.

    Dobry na początek, ale nie należy drążyć za bardzo.

    To, co ciekawe, to kontekst jest na tyle duży, że łatwo się rozmawia, ale można się zdziwić, bo potrafi z niego wypasć. A przesadna poprawność i to wieczne przepraszanie (do diaska to maszyna przecież) denerwuje.

    Ciekaw jestem wersji 4.0, bo 3.5 to takie trochę rozczarowanie wobec opinii innych.
    • 12: CommentAuthormlc
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Stream z Xenium jest dostępny na Scenesat:

    ->link<-