atarionline.pl Atari na Anbernic RG35XX - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    Podobno ta chińska konsolka jest ostatnio bardzo popularna, nawet miałem okazję chwilę na niej pograć kilka dni temu i powstało pytanie, czy da się na niej zaemulować Atari XL/XE? Wiem, że pod alternatywnym systemem pt. Garlic jest emulator, jest on usprawniany, ale czy któryś z kolegów wie, jak to wygląda w praktyce z bardziej wymagającymi grami czy demami?
    • 2: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Postaram się sprawdzić dzisiaj albo jutro. W sumie i tak chciałem wrzucić Garlic, to przynajmniej mam pretekst. ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    ANBERNIC ,RG 350 ,Version 1.3 fixPG2



    - fix keys for  PocketGOv2 (L2/R2/MENU)


    a800_1_3.opk ->link<-
    • 4: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    @Shanti
    widziałem, że robiłeś poprawki na innej konsolce tego producenta - czy ten emulator działa też na RG35XX? potrzebny Garlic, czy jakiś inny system?
    • 5: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Działa na niej RetroArch, który ma core Atari800 (w dość starej wersji) ->link<-
    Ostatnio dołączyłem jak contributor do systemu JelOS, bo na innej konsoli (RG503 z RK3566) brakowało mi PUAE 2021.
    • 6: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    dzięki
    • 7: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    polecam obejrzeć
    - dobry wybór aktualnych retro konsol.
    • 8: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    Posiadam kilka. Na RG350 wszystko smiga eleganckko (testowalem Flimbo i pare demek). RG35XX ma inne bebechy i system, ale zakladam ze nie powinno byc problemu (bo ma retroarcha). Na Miyoo Mini plus tylko kilka podstawowych gierek (preliminary monty;) - smigalo all good (a RG35XX jest mocniejszy). Ogolnie wypasne konsolki.

    Do mnie wlasnie leci AYN Odin i czekam na Odin 2, ktory ma wszystko co moge sobie od takiej konsolki wymarzyc (mega potezne bebechy, lacznie ze SnapDragonem 8 gen 2, duza baterie, magnetyczne analogi, a wszystko w cenie 1200zl):
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Ja mam Rg350, a że nie było dobrze działającego emulatora A800, to go sobie skompilowałem ze źródełek (dopisałem tylko do niego obsługę klawiatury).
    Po jakimś czasie zepsuł mi się tylko lewy analog, zaczął dryfować i pojawiła mi się jedna pozioma linia z bad pikselami (nie przeszkadza zbytnio w graniu). Analogi zamieniłem lewy z prawym i można jeszcze pograć, chociaż ostatnio głównie leży w szufladzie.
    • 10:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Do tego jest coś takiego jako fw ->link<- w tym nawet jakaś beta na Odin'a.
    • 11:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 Apr 2024
     
    No dobra, odgrzewając kotleta, Anbernic RG35XXH.
    Tak, jest retroArch, jest Atari800, ale tak domyślnie to działa tyle co kot napłakał, brak klawiatury, nie ma start/select/option.
    I teraz pytanie co wrzucić zamiast standardowego FW.
    • 12: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Apr 2024 zmieniony
     
    Ma to takie same bebechy jak RG35XX? Jeżeli tak, to:

    Relatywnie nowy core lr-atari800 ma wsparcie save states i od dawna wsparcie wirtualnej klawiatury i klawiszy OPTION, START, SELECT. Można ustawić w RetroArch controls. Trzeba poprzestawiać też rodzaj maszyny, OS, PAL, RAM etc. bo domyślnie jest dla A5200. Po zmianach trzeba w RetroArch zapisać konfigurację.

    Tu hint dla Garlic OS: ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime11 Apr 2024
     
    Hm... Poszedłem w stronę Batocera i znów odbijam się od ściany.
    Retroarch ma swój konfig, gdzie w share\system\configs\retroarch\cores\retroarch-core-options.cfg ma wpisy do atari_800, jak NTSC i 64kb. Samo przestawienie w atari800 nie daje nic, po restarcie a800 dalej ma ntsc i 64kb.
    Zatem wpisałem mu (sugerując się tym, co mi zapisał RA na Windowsie) coś takiego:
    atari800_system = "Modern XL/XE(1088K)"
    atari800_ntscpal = "PAL"
    Zadowolony zbootowałem konsolę i nic.
    Patrzę teraz w ten plik a on dalej ma NTSC i Atari XL (64KB). Się nadpisał skądś? Hmmmm....
    W sammym share\system jest a jakże .atari800.cfg a w nim ściezki do romów (OS) oraz
    MACHINE_TYPE=Atari XL/XE
    RAM_SIZE=1088
    Niemniej startuje w NTSC i 64KB :)
    • 14: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Apr 2024
     
    Nie używam Batocera, ale w JelOS było potrzeba zmienić ustawienia w RetroArch (przebijają ustawienia w emulatorze), a potem:
    Quick menu -> Overrides -> Save core overrides

    jeżeli takiej opcji nie masz, to najpierw:
    Settings > User Interface > Menu Item Visibility > Quick Menu, enable "Show 'Save Core Overrides'", potem Save Current Configuration w menu głównym RetroArch.
    • 15:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Apr 2024 zmieniony
     
    Ok. Widzę światełko w tunelu teraz :) Dzięki.
    Batocera bujnęła też w podobny sposób. Tam też jest retroarch.
    Melduję, że Atari ma 1088KB i PAL ;) Numen działa :)
    • 16: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime13 Apr 2024
     
    @sun ja miałem podobny problem, ale na RPI 3 z recalboxem. Czyli też retroarch. Musiałem zagrzebać bezpośrednio do konfiga atri800.cfg i był jeszcze jeden dodatkowy klucz dotyczący systemu TV. Zmieniłem go i o dziwo retroarch go mi nie nadpisał. Sprawdzę później dokładnie który to plik i klucz.
    • 17:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime14 Apr 2024 zmieniony
     
    U mnie uparcie zoarywał zarówno atari 800.cfg jak i ten swój. Wypadało jakby ustawienia miał w jakiejś db i wrzucał przed samym startem emulacji.
    • 18: CommentAuthoroswaldb
    • CommentTime4 dni temu
     
    Ja używam R36S i mam ten sam problem z Atari800, nie zapisuje mi konfigu. Zmieniłem ustawienia w Retroarch ale to nic nie zmieniło. SUN, możesz coś więcej napisać co dokładnie zrobiłeś, że u Ciebie działa?