atarionline.pl Jaki tracker STE odegra ten MOD? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    Kolega Grogon podesłał swój moduł "White King" zrobiony na Amidze, dość specyficzny, bo również robiący dźwiękami efekty wizualne w okienku Amigowego ProTrackera. Pytanie, bo ja nie jestem "muzyczny", który tracker na STE jest w stanie odegrać ten utwór poprawnie (pomijam efekty wizualne)? Spróbowałem dziewięciu, ale żaden nie odegrał prawidłowo.

    Utwór w załączniku i na filmiku:



    Programy, które próbowałem (Madison w ogóle mi się nie odpalił) na screenshotach.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Bardzo ciekawy moduł. A mógłbyś zgrać jak ten kawałek odgrywają playery?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    Mono - też o tym myślałem, ale to nie w tym tygodniu.

    Info od Yerza, za jego zgodą:

    Yerzmyey:

    Nic Ci nie odegra skomplikowanego MOD-a. Na Amidze format się rozwijał, a na ST nie było to update'owane na bieżąco, a najczęściej - w ogóle. A jak się rozwinął na ST, to we własną stronę (Hextracker). (...) Tu masz player 50kHz, najbardziej zgodny, ale też bez szaleństw, mimo to warto spróbować (...).


    Spróbowałem, lepiej, ale też słyszę różnicę.
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    No dobrze, ale ja chciałem usłyszeć jak grają to playery grające to źle. Jak to ma grać poprawnie to ja wiem :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Nie wiem, jak inni, ale ja zrozumiałem, że chcesz posłuchać źle grany moduł :). Może ktoś się pokusi zgrać wcześniej niż ja - ja dopiero będę mógł w przyszłym tygodniu.
    • 6:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Hej Kaz, dzięki za screeny! Właśnie byłem ciekaw jak wizualizatory wyświetlają takie sampelki w pochodnych Protrackera na Atari i czy to będzie mocno zniekształcone względem tego co wyświetla Protracker na Amidze. Ten biały tracker całkiem dobrze wyświetla, tzn czegoś takiego się spodziewałem. Na screenach 114 i 213 też coś widać, że obraz jest odwrócony. Hmm...

    Co do odgrywania dźwięku to nie sprawdzałem z playerami na Amidze, ale przypuszczam, że tam też niektóre mogą mieć problemy z odgrywaniem i 'wizualiami'. Zwłaszcza w fragmentach, które wymagają dużej precyzji przy wyzwalaniu sampli. Kawałek jest raczej "zgodny" z Protrackerem w wersjach od 1.1 i wyższymi.
    • 7: CommentAuthorVLX
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Pecetowy klon PT2 próbuje wyświetlać kwadraciki, ale reszty nie ogarnia.
    • 8:
       
      CommentAuthornogorg
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    W PT2.3 Windows Clone jest akurat sprawa synchronizacji do 60 Hz (czy nawet 64 Hz, choć nie wiem czemu), dlatego dla niego jest osobna wersja -> ->link<-

    W międzyczasie sprawdziłem jeszcze kilka programów na Amidze i tam często obraz sampli również był odwrócony w pionie. Więc może to Protracker na Ami wyświetla odwrotnie, a reszta prawidłowo...