atarionline.pl Kasety z epoki. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    ano ja już daawno nic nie wczytywałem w turbo pod basiciem, tak rzeczywiście było, że komunikat 'zły format' oznaczał najczęściej że nagranie jest w basicu. ale - powinna być w nazwie informacja o tym, np. '1. Katalog (basic)' , i bym było jasne..
    nie jest jasne dla mnie co w t2001 oznacza '#1' po nazwie programu.
    • 2: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    lexx, ale jakie problemy? nie wczytuje się jedynie
    7 - road race i 13 - starraiders ii.
    pozostałe które są na taśmie - wczytałem, gra i buczy.
    tyle że nie istnieje poz. 16 i 17. taśma kończy się na 15 - solo flight.
    i jeszcze: nr 12 i 13 mają nagrany jakiś dodatkowy loader na początku, w pierwszym bloku. 13.wywala niestety błąd zaraz po wczytaniu tegoż loadera.
    • 3: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    Skoro wiadomo, że road race na oryginalnej nie działa, to możesz go pominąć..
    Ale drop zone i starriders zrzuć jeszcze raz do flac'a ale w 48KHz.
    Postaram się je wyłuskać.
    Dorzucam też czysty szablon okładki ;)

    Szablon do okładki T2001 mam - wprawdzie niebieski - ale kolor na czarny szybko można zmienić. Wystarczy potem wydrukować na żółtym papierze ;)
    • 4: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    tylko co z tymi dodatkowymi loaderami przy DropZone i StarRaiders. może to nie jest tak na prawdę nagrane w t2001, bo podczas odczytu szare pasy zmieniają się na kolorowe :-P
    • 5: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    naprawiłem RoadRace:
    (ED: załącznik dodany)
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    Jak kolorowe pasy to pewnie wariant Ajka. Mam takie nagrania T2000 od Sebana.

    ->link<-
    • 7: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    Ok - wav pod emulatorem z roadrace wygenerowany. Jak wróce do domu - to wyłuskam XEX. Bo pod emulatorem nie działa mi handler do T2000 zamieniający D: na T:.
    • 8: CommentAuthorlexx
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    Działa :)
    • 9: CommentAuthorlexx
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    Zgrywać oryginały już :)
    • 10: CommentAuthorlexx
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    Pigula znasz ten generator okładek.
    ->link<-
    • 11: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    Znam - ale tam nie ma tego szablonu.

    ps. Dorzuciłem do poprzedniej wiadomości ROADRACE.XEX
    • 12: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    13-starraider2 ma przynajmniej kilka błędów, pierwszy był na pilocie bloku, łatwizna; ale drugi to chwilowe przyciszenie w bloku danych. może zagięta taśma, może ktoś nie naciskał 'stop' po wczytaniu programu ze strony A..

    aa, te kolorowe pasy to nie na modłę *ajka, tylko taki trochę blizzardowy wzorek.. nie znam się, nie wiem jaki inny system turbo miał taką kolorystykę.
    • 13: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    Dobra już wiem!!!!
    Te dwa nagrania są zrobione następująco:
    1. Jest nagrany program t2pilot z nazwa danego programu
    2. Zaraz za nim nagrany jest w standardzie T2001 dany program z pominięciem nagłówka z nazwą.
    Sposób aby to odwrócić jest banalny:

    Wczytujesz turbo kopier pod emulatatorem i wybierasz w nim opcję C czyli kopiowanie, jako taśmę podmontowujesz flac'a całej taśmy drop zone jest od 1000 do 1178 sekundy. Ustawiasz się na 1000 i w kopierze rozpoczynasz ładowanie do bufora. Jak pojawi się nazwa Drop Zone T/N, wchodzisz do menu emulatora i przesuwasz taśmę na 1013.
    Wracasz do kopiera i dopiero wtedy naciskasz T.
    Cały program pięknie ładuje się do bufora.
    Następnie wchodzisz do menu emulatora i wybierasz blank tape (jako plik wav).
    Wracasz do kopiera T2001 i wybierasz opcję zapisu. Zapisujesz program jako D:Drop Zone (wcześniej w menu emulatora podaj sobie nazwę dropzone.wav)
    Po zapisaniu, resetujesz emulator i ponownie ładujesz turbo copier i jeszcze raz wybierasz plik dropzone.wav który się wygenerował.
    Teraz możesz go normalnie ładować opcją L- load ;)
    • 14: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    Moja okładka gotowa (pdf zawiera już poprawione dwie literówki).
    • 15: CommentAuthorlexx
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    Piękna :)
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Sep 2023 zmieniony
     
    To jeszcze popraw literówki: Behind Jaggi Lines, Keystone Kapers i Time Slip. Szacun za ogrom roboty :)
    • 17: CommentAuthorlexx
    • CommentTime16 Sep 2023 zmieniony
     
    Zrobiłem okładkę prawie, jak było w oryginale.
    • 18: CommentAuthorpigula
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    Dodam, tylko jedną informacje. Pod emulatorem handler zamieniający litetkę turbo D na T działa dobrze pod Dosem 6.4. Pod mydosem działa na żywym sprzęcie, a pod emulatorem zawiesza maszyne. W ten sposób wykonałem sobie dropzone (bez tego krótkiego loadera) oraz brakująca względem okładki kopie timeslip
    • 19: CommentAuthorlexx
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    Piguła mam prośbę a mógłbyś umieści zrzut całej kasety działającej.
    • 20: CommentAuthorpigula
    • CommentTime16 Sep 2023 zmieniony
     
    Zamykając temat kasety T2001, link do folderu, który zawiera wersję matkę (plik wav) kompletu softu z tej kasety, wszystkie wav'y wygenerowane przez emulator i sprawdzone na żywym sprzęcie. Dodatkowo dorzuciłem trochę większe przerwy pomiędzy pozycjami. Obraz uzupełniony o wersję Drop Zone, Star Raiders II, Time Slip oraz Nexuss w klasycznym nagraniu. Niestety DOS 6.4 podczas używania thandlera zawsze dorzuca do nazwy : na początku.

    ->link<-

    W katalogu odpowiednio spreparowana wkładka do kasety.
    Zabieram się teraz za budowanie kasety matki dla Turbo ATT.
    Ze względu na formę zapisu jestem w 95% pewien, że to jeden z zestawów łódzkiego studia Empex z Łodzi... dlatego postaram się okładeczkę spreparować w ich stylu.
    • 21: CommentAuthorlexx
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    Dzięki
    • 22: CommentAuthortakron27
    • CommentTime16 Sep 2023
     
    t2001
    a jaka idea przyświeca umieszczaniu loadera turbo zapisanego w tymże turbo? (poz.2)
    u mnie na niektórych zestawach t2000 jest na początku taśmy nagrany loader, ale w normalu, dla tych co np nie mają carta..
    fajno, wave-master się przyda, też zaś nagram sobie na taśmę jeśli w testach wyjdzie, że jest ładowany (jak teoretycznie być powinno), przez (sprzętowy) kso-t2000. Mnie do wtorku nie będzie, ale czekam na rip taśmy z dolnośląskiego t2000 które lexx ma na zdjęciu.
    • 23: CommentAuthorpigula
    • CommentTime16 Sep 2023 zmieniony
     
    Ogarnięta kaseta matka (strona A i B), dla wcześniejszej kasety w Turbo ATT. Tak jak poprzednio zwiększyłem odstępy pomiędzy programami, dlatego zmianie uległy zapisane stany liczników.

    ->link<-

    Na zdjęciach wkładka jeszcze z błędnym licznikiem przy 2 pozycjach strony B... na dysku leży już poprawiona ;)
    • 24: CommentAuthorpigula
    • CommentTime17 Sep 2023 zmieniony
     
    Czyli teraz czekamy na dolnośląską kasetę w T2000 - czyli zestaw 21... będzie wav'flac... to zaczniemy backup ;)
    A dla formalności dorzucam jeszcze pliki CAS oraz pliki HEX z konwersji...taśmy z T2001
    • 25: CommentAuthortakron27
    • CommentTime19 Sep 2023
     
    piguła,
    na taśmie-matce turbo ATT, str.A - brakuje pozycji 17, czyli 'Taipei xl'.
    (po 16.mercenary jest 18.rebound)
    • 26: CommentAuthortakron27
    • CommentTime19 Sep 2023
     
    informacyjnie,
    tasma-matka turbo2001.
    Dla t2001 nie ma znaczenia faza impulsów, wczytuje i tak i tak.
    Można tą kasetę wczytać też pod kso-t2000, ale kso jest wrażliwe na polaryzację sygnału turbo. Możliwe, że przed zapisem trzeba będzie odwrócić w fazie tego wavea. Najlepiej nagrać jeden program i przetestować czy coś trzeba dodatkowo zrobić.
    • 27: CommentAuthorpigula
    • CommentTime19 Sep 2023 zmieniony
     
    Ok poprawie bo.mozliwe ze jakiegos babola w winampie przy układaniu playlisty zrobilem.

    Przy kasecie t2001 polaryzacji nie zmieniałem. Nie mam niestety żadnego magnetofonu z KSO wiec, nie sprawdzę czy jest wymagana jej zmiana.
    • 28: CommentAuthorpigula
    • CommentTime20 Sep 2023
     
    @takron27 - poprawiłem stronę A, teraz brakująca pozycja jest już w obrazie strony A kasety ATT.
    • 29: CommentAuthortakron27
    • CommentTime20 Sep 2023 zmieniony
     
    czy jeszcze ktoś (żeby nie było że ciągle tylko narzekam i marudzę) może pobrać tą poprawioną stronęA remasteruATT ? i sprawdzić. bo mi się pobiera z szumem/trzaskami. i plik dziwnie mały w porównaniu z poprzednią wersją jak i strB.
    • 30: CommentAuthorpigula
    • CommentTime20 Sep 2023 zmieniony
     
    U mnie ma strona A około 170MB i wszystko działa. Może pobierałeś kiedy jeszcze plik się uploadował na dysk googla... Wrzuciłem wczoraj wieczorem jeszcze raz ;)
    • 31: CommentAuthortakron27
    • CommentTime21 Sep 2023 zmieniony
     
    no właśnie, bo przed dodaniem a17 miała ~330mb. a strB ma ~340mb.
    OK, coś mi gogle paprało plik podczas wczorajszego pobierania (2krotnie). dziś gra czysto.
    -
    co nie zmienia mi sytuacji, że na stronie B, 'dorobiony' Mirax Force nie wczytuje się ani pod altirrą ani a800, ani przez L1 ani L2.
    wczytuje się na realnym sprzęcie ?
    • 32: CommentAuthorpigula
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    Problem z ATT jest taki - że są dostępne tylko dwa loadery i niestety mimo, różnego obszaru ładowania w RAM, nie każdy program się uruchomi. Ja eksperymentowałem z kilkoma wersjami Mirax Force i ta wersja uruchamiała mi się pod Emulatorem. Mam zgraną jeszcze w kopiach kaset UM wersję Mirax Force z własnych kaset, przekonwertuję ją do ATT i zobaczę.
    • 33: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Sep 2023
     
    Witam chwilę mnie nie było. Nagrałem na kasety, wszystko ładnie działa dzięki Panowie.
    • 34: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    @lexx
    Twoje kasety przetworzone przez przez naszych Specjalistów od rzeczy niemożliwych zostały pobrane i są używane.
    Dzięki że się nimi podzieliłeś.
    • 35: CommentAuthorlexx
    • CommentTime2 Oct 2023
     
    Następna Kaseta z epoki jestem w trakcie zgrywania, na razie okładka.
    • 36: CommentAuthorpigula
    • CommentTime10 Oct 2023
     
    no to czekamy na wrzutkę flac/wav
    • 37: CommentAuthorlexx
    • CommentTime12 Oct 2023
     
    W weekend zgram, bo znowu musiałem wyjechać, jeszcze doszło kilka kaset.
    • 38: CommentAuthorpigula
    • CommentTime12 Oct 2023
     
    zatem czekamy...
    • 39: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Oct 2023
     
    Atari Turbo 2000 zestaw 32
    Paczka 2 strony A i B Flac
    ->link<-
    • 40: CommentAuthorpigula
    • CommentTime17 Oct 2023 zmieniony
     
    A kasetą zajmę się już pewnie w czwartek... miło będzie zrobić kopie do własnej kolekcji.

    Tylko dodam - że okładka uniwersalna tego studia jest już zrobiona :)
    • 41: CommentAuthorlexx
    • CommentTime18 Oct 2023
     
    7 kaset posiadam z tego studia dzisiaj jak wrócę z pracy, skopiuję następną.
    • 42: CommentAuthorlexx
    • CommentTime18 Oct 2023 zmieniony
     
    Atari Turbo 2000 zestaw 31
    Paczka 2 strony A i B Flac
    ->link<-
    • 43: CommentAuthorpigula
    • CommentTime18 Oct 2023
     
    Takie zestawy w plikach CAS już posiadam.
    Zestaw 03
    Zestaw 05
    Zestaw 07
    Zestaw 10
    Zestaw 11
    Zestaw 16
    Zestaw 20
    Zestaw 22
    Zestaw 29
    Zestaw 30
    Zestaw 33
    Zestaw 34
    • 44: CommentAuthorpigula
    • CommentTime18 Oct 2023 zmieniony
     
    No to zaczynamy zestaw 32:
    Strona A
    01 Kult
    02 Wieza algebraiczna basic
    03 MTV Fix Mix Demo Sebana
    04 Spoky Castle
    05 Samotnik
    06 Mam Plan
    07 Robbo6
    08 Robbo7
    09 Basil - problem z odczytem
    10 Bavarian 2
    11 Crash Dive
    12 StarFighter
    13 Nexuss
    14 Space Invaders
    15 Computer Machine

    Pozycja BASIL- na kasecie wymaga 128KB Ram. Dorzucam tutaj własną kopie. Czyli można powiedzieć, że cała pierwsza strona jest już dostępna w formie plików XEX.

    Strona B - za żadne skarby po nagraniu na decku nie chce mi się wczytać na moim magnetofonie z T200F. Pod emulatorem się wczytują pozycje.
    Pierwsze nagranie Astro Droid jest w Speedy2700. Narzędziem AntyAjek wyskubałem plik XEX.
    • 45: CommentAuthorlexx
    • CommentTime18 Oct 2023
     
    zestawy które ja posiadam 18,20,26,30,38,31,32 jutro zgram następną
    • 46: CommentAuthorpigula
    • CommentTime19 Oct 2023 zmieniony
     
    Natomiast mam mały problem ze stworzeniem plików CAS. Mam w swoich zasobach magnetofon z t2000f czyli bez kabelka do gniazda joya. Dlatego wiekszosc softu od KSO u mnie nie dziala. Faze odczytu mogę zmieniać w magnetofonie bo mam dodatkowy przełącznik.Soft od t2001 lub 2000f wiekszość plików potrafi wczytać, wyjątkiem jest demo Sebana, które się wykłada to samo mam z robbo6 oraz robbo7 - mimo że pliki pozwalaja się skopiować na dysk to nie mogę namierzyć loadera, który sobie z tym poradzi.. dorzuce za chwile 2 casy z robbo
    • 47: CommentAuthorlexx
    • CommentTime19 Oct 2023
     
    Mam do ciebie pytanie z tej kasety Mikrosoftu udało mi się sczytać loader tej firmy czy można go podłożyć pod te gry z kasety, aby było jak w oryginale każda gra ma nazwę w tym loaderze. Bo reszta taśmy jest zmasakrowana.
    • 48: CommentAuthorpigula
    • CommentTime19 Oct 2023
     
    Obstawiam, że są to gry zrobione turbocopierem, którego udało się chłopakom złamać i został opublikowany na forum AA w formie pliku ATR. Zgraj taśmę będziemy się bawić...
    • 49: CommentAuthorlexx
    • CommentTime19 Oct 2023 zmieniony
     
    Strona B Kasety Mikrosoft
    ->link<-
    Strona A Kasety Mikrosoft
    Udało mi się pod emulatorem po zgraniu wczytać gry SPY US SPY II, GREEN BERET
    ->link<-
    • 50: CommentAuthorpigula
    • CommentTime19 Oct 2023 zmieniony
     
    No i kopia strony B Zestaw 32

    01 Astro Droid - Speedy 2700.
    02 Count Down - Speedy 2700
    03 Crystal Castles - Speedy 2700
    04 Smurf
    05 Cavernia
    06 Skarbnik
    07 Monopoly
    08 Slinky.com
    09 Lawkeeper
    10 Leap Frog
    11 Adebar
    12 Cyrtabor
    13 Avalanche
    14 Attack Of The Mutant Camels
    15 Slip

    Pierwsze 3 nagrania to wariant zabezpieczony - dlatego po wyłuskaniu plików XEX pliki CAS zostały wygenerowane za pomocą Turgena z zachowaniem nazw i w oparciu o wyłuskane wersje. Inaczej z tego typu nagraniami nie da się zrobić, ponieważ nie ma do speedy2700 żadnego kopiera.
    Ps. Jak finalnie ogarnę obie strony (XEX i CAS), to uporządkuje te dwa wpisy.

    Wrzuciłem już na dysk googla - wygenerowaną matkę dla strony B jako wav (dorzucono dłuższe przerwy pomiędzy programami i jest usunięty duplikat nagrania gry Skarbnik. Jest to jedyny tytuł, który mimo poprawnego nagrania pod loaderem T20001 i T2000f się nie chce wczytać. Natomiast bez problemu daje się przenieść na dyskietkę i uruchomić pod DOSEM. Wygeneruje jeszcze osobny plik CAS z grą skarbnik w Speedy2700, bo wtedy wczytuje się bez problemu.

    Ten sam myk wykonam dla Robbo6 i Robbo7, bo wtedy się pięknie wczytują.. zobaczę czy demo Sebana też wtedy ruszy... to wykonam też 2 matki dla strony A.

    ->link<-