atarionline.pl Atari 65 XE - po podłączeniu napięcia brak reakcji - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRafRaf
    • CommentTime12 Sep 2023
     
    Witam szanownych użytkowników forum. Szukam pomocy w rozwiązaniu problemu, który powstał podczas ostatnich testów komputera (po 25 latach nie używania). Komputer po podłączeniu pod oryginalny zasilacz i po podłączeniu pod telewizor (złącze Cinch) ku mojej radości uruchomił się, zaświeciła się czerwona dioda i udało się dostroić telewizor do wymaganej częstotliwości. Od razu sprawdziłem czy działają wszystkie klawisze (działały wszystkie). Pracował przez 20 minut i w pewnej chwili obraz zgasł jak i czerwona dioda. W pierwszej chwili pomyślałem że może zasilacz uległ uszkodzeniu. Dlatego też zamówiłem inny (zamiennik). Niestety po podłączeniu nowego zasilacza, komputer nie ruszył. Proszę o pomoc w temacie. Może wśród forumowiczów znajdzie się osoba która podjęła by się diagnozy i naprawy komputera na terenie Warszawy. Będę wdzięczny za pomoc.
    • 2: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime12 Sep 2023
     
    Witam
    Napisał byś skąd jesteś (jakaś większa znana miejscowość).
    Przyczyn może być kilka więc trudno wyrokować. Praktycznie w każdym województwie jest ktoś co zna się na tych zabawkach to pomoże.
    Bez dokładnego pomierzenia nikt Ci nic konkretnego nie podpowie.
    Ja stawiał bym na to, że padł oryginalny zasilacz i na elektronikę 5V poszło napięcie znacznie większe (ale to tylko przypuszczenia). Po zmierzeniu napięcia starego zasilacza i po pomiarach na płycie można dopiero powiedzieć coś więcej.
    • 3: CommentAuthorRafRaf
    • CommentTime12 Sep 2023
     
    Witam, dla mnie, najwygodniej będzie oddać komputer do testów w Warszawie.
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    Zapraszam na Kabaty.
    • 5: CommentAuthorRafRaf
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    @PERI NOID
    Jak najbardziej skorzystam. Potrzebuje jednak więcej informacji. Gdzie na Kabatach.