atarionline.pl Poklatkowe filmy LEGO na kanale You Tube mojego syna - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime17 Sep 2023
     
    Cześć. Chciałem zareklamować kanał YT mojego 12 letniego syna, który niestety od retro woli klocki lego ;) Widzę że jego pasja się rozwija a i pomysłów nie brakuje.

    ->link<-

    Tematyka kanału bywa różna, ale ostatnio zajął się filmami poklatkowymi z LEGO. Jest tam trochę walki (niestety), ale i łowienie ryb, gotowanie i inne aktywności.
    Syn bazuje na shortsach i to mu systematycznie podnosi ilość subskrybentów i oglądalność, ma już ich prawie 800 a to chyba niezły wynik, jak na parę miesięcy.
    Ja osobiście średnio to ogarniam, po prostu oglądam i lajkuję jego twórczość. Widzę jednak potencjał i chciałbym żeby rozwijał się w tym kierunku jeśli mu to wychodzi i sprawia radość.
    Stąd też pytania do osób które bardziej ogarniają tematy YT i montażu:

    1. Jaki przystępny i prosty soft dla dziecka polecacie do prostego łączenia zdjęć w film, z ew. dodaniem efektów, muzyki itp. Obecnie syn używa X recorder.
    2. Jaki najlepiej sprzęt wybrać do tego typu animacji? Póki co używa on telefonu komórkowego. Są jakieś dedykowane aparaty do tego? Nie ukrywam że przeszkadza mi w jego filmach kwestia naświetlenia.
    3. Syn pytał czy można na tym zarabiać, po osiągnięciu 1000 subskrypcji podobno jest taka możliwość. Ja uważam, że nawet jak uda mu się dorobić do kieszonkowego te kilkanaście złotych na miesiąc to będzie wniebowzięty.
    4. Może macie jakieś techniczne uwagi co do jego twórczości, montażu itd. Komentarze mile widziane.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Sep 2023
     
    jak chcesz się fajnie zaangażować to odpal kartę graficzną i


    moja córa w dzieciństwie też robiła podobne filmiki, ja jej kupiłem sony vegas, ale teraz szedł bym w davinci resolve. OK, to trudny program, ale otrzaska się na pewno, przyda mu się później w życiu.
    • 3: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime24 Sep 2023
     
    córka (też 12 lat), do montowania animacji, w tym poklatkowych, używa CapCut na komórce. z tego co widzę ma spore możliwości, jakieś filtry, efekty do obrazu i dźwięku, praca na kilku ścieżkach. jest też wersja na PC (chyba przeglądarkowa).
    jeśli robi zdjęcia komórką, to można chyba na stałe parametry ustawić w ustawieniach "pro".
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime24 Sep 2023
     
    Jak mój Syn jeszcze bawił się lego, budowaliśmy pociągi...


    To co robi ten koleś, my zakończyliśmy przygodę na 3 pociągach lego wiadrem torów, przejazdów itd. nawet światła z lego technik razem z nim wrzucałem do pociągów ;)

    Ale to była lata temu, obecnie komputer opanował mi Syna.
    • 5:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Oct 2023
     
    Dzięki za porady. Będziemy próbować, chociaż ten davinci jest dość trudny. A syn właśnie przekroczył 1000 subów. Całkiem szybko mu poszło.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Oct 2023 zmieniony
     
    Dobre są te jego minutówki, przypominają mi stare filmy Bustera Keatona :)

    W sumie widać, że chyba robi ręcznie zdjęcia, a można takim bluetoothowym donglem, wtedy nie będzie poruszeń. Ale te poruszenia kadru mają swój urok :)