atarionline.pl Spolszczenie dla dziecka Basic Arithmetic - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Gra logiczna, gdzie sterujemy statkiem i odpowiadamy na pytania matematyczne w załączniku. Wydaje mi się że gra jest w Basicu - niestety automatycznie się ładuje po resecie - pliki na dyskietce niestety są niewidoczne. Chciałbym ją spolszczyć dla dziecka. Jak sprawić aby pliki były widoczne na dyskietce
    • 2: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime27 Sep 2023 zmieniony
     
    Skasowałem przykładowe spolszczenie, gdyż nie wiem czy autorzy by sobie życzyli udostępnienie ich gier
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Sep 2023 zmieniony
     
    Tu masz niedziałającą grę, za to widać pliki. Chyba DOS jest zmieniony, żeby czytał katalog z innego miejsca. Na razie nie mam czasu, żeby to zgłębiać.
  2.  
    Wielkie dzięki - to już coś.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Sep 2023 zmieniony
     
    Troszkę przerąbane, te pliki są dziwnie pozabezpieczane, udało mi się listingi LOGO i HELLO uzyskać.
    -------------
    Dobra, naprawiłem atariconv (https://github.com/mistalro/atariconv.git )
    I w wyniku tego masz tu wszystkie listingi, baw się :) Oryginalny dos to jakaś odmiana 2.0S.
    • 6: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime28 Sep 2023 zmieniony
     
    Dzięki - wysłałem ci priva z plikiem.
    • 7: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime28 Sep 2023 zmieniony
     
    Wstawiam na razie spolszczone listingi - pozniej bede się bawił basiciem czy ruszą - ale prawdopodobnie nie będę potrafił tego uruchomic.