atarionline.pl A8 Pico Cart - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    To fakt @jhusak, że porzucenie wsparcia dla 5V to ubicie hobbystów - podobnie jak kiedyś porzucenie THT. Na szczęscie się to zmienia. Zwykle tolerancja dla we/wy tyczy się wybranych sygnałów np SDA/SCL a zasilanie interfejsów jest wewnętrznie na 3V3. To co wydarzyło się w RP2040 to prawdopodobnie wynik użytej technologii i rozrzutu produkcyjnego. Pewnie wpiernicza to to 4x więcej prądu lub powoduje inne niepożądane efekty. Ważne, że działa. Idealnie byłoby mieś możliwość gładkiego łączenia starego (5V) z nowym (3V3/1V8) - bez konsekwencji :-)

    Przyglądam się temu projektowi i jestem ciekaw czy podobnie zachowałby się np ESP32 czy inny chińczyk jak np CH32V303.

    @PeterKaczorowski,
    Dziękuję, nie trzeba...
    • 2: CommentAuthorpigula
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Albo zrobić zaślepkę do wyciętego otworu na USB.
  1.  
    @pigula,

    przezroczysta obudowa, żeby było widać ostrzeżenie na PCB :)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Dec 2023 zmieniony
     
    @pancio - dlaczego ma to wpierniczać więcej prądu? Zasilanie dalej na 3.3V, tylko piny mają tolerancję i tolerują 5V na input. Bo wyrzucają z siebie 3.3V, co dalej jest w standardzie TTL. Ja tu widzę problem w dotychczasowym podejściu. To, co robimy tutaj powinno być od dawna "legalne".

    Co do 1.8V to wychodzimy ze standardu TTL i zaczyna być kłopot. Ale co to za problem dziś w mikrokontrolerze dać przetwornicę i selektor "pin x logika TTL, pin y, logika 0-1.8V". Ew. doczepiać zewnętrznie cewkę, jak taka funkcjonalność jest potrzebna.

    A co do ubicia hobbystów - to wg mnie zbyt mocne słowo - chodzi o utrudnianie im życia. Standaryzacja to najmniej doceniana zdobycz cywilizacji. Dlaczego tu tego nie ma "do końca" ?

    Dlaczego układy 3.3V nie mogą być zasilane 5V? A nawet 7 (fluktuacje)? Zrozumiałe tylko, jeśli "dajemy tyle krzemu, ile to konieczne, żeby zadziałało, bo konkurencja i cięcie kosztów"
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    Zanim to A8Pico wprowadziłem do sprzedaży , spędziłem 2 dni na przeprojektowaniu obudowy i próbnych wydrukach. Moje budy w stosunku do orginału są grubsze. No i maja "dziurkę" do wprowadzenia carta w tryb "BOOT" w razie potrzeby update firmware. Bez rozbierania carta.
    • 6: CommentAuthorgrzegorz81
    • CommentTime14 Jan 2024
     
    Miałby ktoś może na zbyciu samą płytkę pcb A8picocart-a? Rpi pico mam.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jan 2024
     
    A czy masz to Pico - klona - dokładnie takiego, jak trzeba?
    • 8: CommentAuthorgrzegorz81
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    Tak, Pico fioletowy 16MB.
    • 9: CommentAuthorZaqu
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    Mam kilka płytek na zbyciu, bo zamówienie i tak kosztowało tyle samo.
    Takie zwykłe - nie złocone, nie frezowane. Posują się pewnie zaraz i posują atari.
    Jak ktos chce to na pw.
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    No , ten frez to jednak sie przydaje.Ale jak ktoś sobie chce gniazdo rozwalić "bo taniej" to jego sprawa przecież.
    • 11: CommentAuthorZaqu
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    @zaxon - zgadza się, ale takie już zamówiłem. Ja pilniczkiem sobie trochę kant spoleruje.
    • 12: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    Lepiej papier ścierny 120 położyć na czymś płaskim i krawędziami płytki przeciąnąć kilka razy trzymając ją pod kątem 45 stopni jak już trzeba. Pilnikiem to rogi ściąć . Ale na przyszłość lepiej zamawiać to frezowanie od razu bo to oszczędza wielu kłopotów później. Wymiana gniazda CART bo tania płytka jakiś pin w gniezdzie zagieła albo złamała nie powinno być potrzebne. Trzeba myśleć o takich rzeczach jak już sie komuś coś sprzedaje.
  2.  
    Szkoda, że wcześniej się nie odezwałeś. prawie skończyłem drugą wersje, bezpieczniejszą, do obudowy KM-20.
    • 14: CommentAuthorZaqu
    • CommentTime31 Jan 2024
     
    Ktoś ewentualnie obudowę jest w stanie wydrukować do carta?
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Feb 2024
     
    Jak jest ze wspieranymi obrazami CAR/BIN, największe to 128KB?
    • 16:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Feb 2024
     
    Tak. I takie samo jest ograniczenie na XEX.
    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Feb 2024
     
    Dzięki, to skutecznie wyjaśniło mi sprawę :-)
    • 18: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime1 Feb 2024
     
    @Zaqu: jaki cart?

    Przydała by się fotka. Jakieś pudełeczka sobie robię do cartów
    • 19:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime2 Feb 2024
     
    Ja kupiłem u Zaxona tego Carta ( jeszcze w wersji niebezpiecznej ;) ) i uważam że to fajne urządzenie które ułatwia życie przy serwisowaniu różnych sprzętów. Ktoś miał fajny pomysł i go zrealizował. Super !
    • 20: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime26 Feb 2024 zmieniony
     
    Witam posiadaczy A8 Pico Carta. Czy cart obsługuje pliki car np. -1Mb, czy jedynie 128kb. Gra wymaga 64kb ramu - więc może działa na nim - nie wiem. Jeżeli obsługuje pliki 1 Mb, to chętnie się zaopatrzę.
  3.  
    Do 128kb.
    • 22: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime26 Feb 2024 zmieniony
     
    Dzięki za odpowiedź, jednak to mi nic nie wyjaśnia. Czy do 128kb ramu - czy pliku do 128 kb?
    • 23:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Feb 2024
     
    Plik nie może mieć więcej niż 128KB. Dotyczy to zarówno plików CAR, jak i XEX.
  4.  
    O właśnie - o to mi chodziło - dzięki
  5.  
    Jakiś obraz SpartaDos to z tego ruszy?
    • 26:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Feb 2024
     
    Owszem. Jest wersja carta 128K. Zobacz sobie na stronie SDX.