atarionline.pl Realne rozwiązania kwestii 80 znaków w wierszu, nie spod DOS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime29 Sep 2023 zmieniony
     
    Jak w tytule. Aplikacje w trybie znakowym, bez dos-a albo właśnie dosy. Myślę o takim sofcie jak LiteDos, Forth, Logo... czy są opcje uruchomienia tego z 80 znakami, nie związane z wydaniem majątku na eBay lub z kupnem VBXE?

    Myśli:
    1 - Ace80xl, już nie produktowane, może da się wrzucić na własnego carta - ale to był jakiś specjalny typ "przezroczystego" (= ?) carta (plus kwestia praw autorskich)
    2 - wycięcie z jakiegoś rozwiązania programistycznego (SDX?) kodu w asemblerze czy w języku maszynowym i wbicie go jako polecenia do docelowego systemu (?)
    • 2: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Tu niestety majątek:

    ->link<-

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime29 Sep 2023 zmieniony
     
    Ja to oczywiście widziałem. Ale jeśli w SDX może być rozwiązanie programowe (nawet 64 znaki są super), czy jest jakiś powód dla którego nie ma podobnego (samodzielnego) rozwiązania na cartridge'u - nawet opartego o driver ze Sparty? Podmiana E: (a może S:) i przekazanie dalej kontroli z cartridge'a?
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    jest też nasz xep-80 na pi:
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    No właśnie Ace80 jest/było programowe.