atarionline.pl Translatory 400/800 - XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime6 Oct 2023 zmieniony
     
    Jak w tytule, i:
    - czy wszystkie translatory działają tak samo czy niektóre są "lepsze"?
    - czy są jakieś które dobrze działają z cartridge'm (JCart i inne)?

    Przykładowy scenariusz:
    - Atari 800XL, QMEG, cart z translatorem w slocie, Sio2SD lub FujiNet(Zaxxon)
    - jeśli mam rzeczy które nie wymagają 400/800, odpinam carta przez QMEGA i mam ROM XL/XE
    - jeśli wymagają, po starcie carta (włącza się OS-B?) przechodzę do menu SIO2SD, podpinam ATR które chce 400/800 i zasadniczo działa?

    EDIT: chyba najprościej jednak będzie wsadzić translatora na Fujinet i przełączać guzikiem :D -- anyway, pozostaje pytanie o najlepszą, najbardziej uniwersalną wersję (lub o różnice między nimi).

    Czy są jakies programy które mogą wymagać OS-A, czy wszystko da się opędzić OS-B z translatora? Były różne wersje tych OS-ów więc ciekaw jestem czy te, które są realizowane przez Translatory są zgodne z najnowszymi oryginalnie ładowanymi do 400/800, czy są jakieś znaczące wyjątki.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Oct 2023 zmieniony
     
    Czyli chodzi Ci o to, by no. translator lądował w kartridżu (tu JCart)? Wsadzasz kartridż i masz: translator wędruje automagicznie do ram, a potem następuje jego inicjalizacja i boot, tak? To jest jak najbardziej wykonalne (teoria mi tak podpowiada).
    • 3: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime6 Oct 2023
     
    OK, dzięki!

    Widzę że jest też wersja XEX, spróbuję ją wrzucić na carta i z nią odpalić jakieś starocie na OS-B.