atarionline.pl Nagrywanie prezentacji z emulatora + gadanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime6 Oct 2023
     
    Ogarnąłem coś fajnego i chciałbym nagrać filmik z emulatora ale z równoczesnym dźwiękiem z mikrofonu.

    Jak to zrobić najlepiej? Jedyne co mi przychodzi do głowy:
    1 - Atari800Win / Save Video (dźwięk niepotrzebny)
    2 - równocześnie innym programem do nagrywania dźwięku nagrać dźwięk
    3 - edytor do filmów (kiedyś bawiłem się Openshot'em), skleić dźwięk do obrazu

    Macie lepszą metodę czy iść w to?
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Oct 2023
     
    Co do edytora to polecałbym Davinci resolve. Można pomyśleć, że potrzebujesz z niego 5% funkcjonalności, więc taka kobyła niepotrzebna, ale z drugiej strony może kiedyś to się przyda do czegoś :) a jest darmowy (płatny też) i w 100% do takiego lepienia wystarczy.
    Pomysł z jednoczesnym nagrywaniem jest chyba najlepszy. Prawdopodobnie mógłbyś to samo ogarnąć np. OBSem, ale ja osobiście nagrałbym też audio z emulatora i sobie częściowo wyciszył w edycji, natomiast teoretycznie nagrywając OBSem mógłbyś sobie już miksować audio, tylko wtedy już po fakcie nie zmienisz poziomów.
    • 3: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime6 Oct 2023
     
    Nie znałem tego softu, dzięki!!
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Oct 2023 zmieniony
     
    Możesz wejść na nasz kanał zoom i tam korzystając z opcji nagrywania spotkania - nagrywa się też to co mówisz. Nagrywanie należy uzgodnić z Kubą lub Kazem, ale np. jak nagrasz coś o świcie, to pewnie nikomu nie będziesz przeszkadzał;)
    • 5: CommentAuthordss
    • CommentTime8 Oct 2023 zmieniony
     
    A ja proponuję zainteresować się pakietem ffmpeg. Tylko, że ja pod Linuxem go używałem a z ffmpeg pod Windows nie mam doświadczenia. Pod Linuxem mogłem rejestrować dźwięk generowany w programie okienkowym (X11) oraz dźwięk z mikrofonu w tym samym czasie. Oba źródła dźwięku były potem zmixowane w wyjściowym pliku w kontenerze mp4. Czyli nie trzeba było osobnym programem dogrywać ścieżki dźwiękowej albo scalać kilku ścieżek dźwiękowych w filmie. Robiłeś nagranie z wykorzystaniem ffmpeg i już - materiał gotowy.

    Zapewne w Windows też da się tak zrobić - ale to trzebaby pogooglować jakie parametry podać ffmpeg-owi.

    Możesz do tego wykorzystać emulator Atari800 (ale to nie ten sam co Atari800Win) bo też jest pod Windows.