atarionline.pl Konkurs na muzykę na Atari XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime7 Oct 2023 zmieniony
     
    Witajcie rodacy! Założyłem już wątek na AtariAge, ale chciałbym aby i do was to trafiło. Ogłaszam konkurs na muzykę na Atari XL/XE. Szczegóły znajdziecie na forum AtariAge, lub w oficjalnym "Invtro" dołączonym tutaj do posta.

    Poniżej tłumaczenie z oryginalnego posta z AtariAge:

    Wprowadzenie:

    Nazywam się Krystian i nie jestem znany ani tutaj ani nigdzie, ale więcej o mnie zdradzę wkrótce. Używam pseudonimu Krystone, gdy jestem w trybie Atari. Atari 800XL było moim pierwszym komputerem, który to użytkowałem głównie w latach 1988-1991 i później. Do dziś, co kilka lat, mam fazę, kiedy to wyciągam moją kolekcję Atari (wiele różnych maszyn) i próbuję zrobić na nich coś kreatywnego. W tym roku zajmowałem się programowaniem w asemblerze i tworzeniem muzyki przy użyciu RMT. Spędziłem dwa tygodnie tworząc rzeczy do białego rana. Nic, z czego mógłbym być dumny niestety, ale odświeżyłem trochę pamięć i poznałem wiele wspaniałego oprogramowania, które zostało stworzone przez członków tej społeczności (na Atari i PC). I wtedy wpadłem na pewien pomysł: Dlaczego by nie założyć muzycznego compo! Więc, oto jest...

    Zasady:

    Prześlij swoją muzykę z Atari POKEY do mnie na konkurs. Osobiście, w mojej nieobiektywnej opinii, wybiorę najlepsze prace i wystawię je do głosowania na AtariAge. Będę je ładował, odtwarzał i słuchał na niezmodyfikowanym Atari 65XE, 130XE i 800XL (warianty PAL i NTSC, użycie rozszerzonej pamięci RAM 130XE jest dopuszczalne) podłączonym do monitorów studyjnych. Aby compo mogło się odbyć, musi być co najmniej 6 zgłoszeń nadających się do głosowania. Wszyscy uczestnicy muszą opublikować w tym wątku lub w wątku na AtariAge swój zamiar wzięcia udziału, ale nie powinni publikować muzyki. Muzyka w formie modułu RMT, innego modułu lub pliku wykonywalnego Atari (XEX) powinna zostać wysłana do mnie e-mailem. Można używać tylko POKEY'a lub 2 POKEY'ów (stereo). Dozwolone są sample cyfrowe. Utwór musi być nowy, oryginalny i wcześniej niepublikowany. Słowa "Krystone Online Music Compo 2023" muszą być umieszczone gdzieś w produkcji, aby nie było wątpliwości, że praca została stworzona na potrzeby tego konkursu. Zadawanie pytań jest mile widziane. Każdy uczestnik zgadza się, aby jego praca została wydana w mojej produkcji, cokolwiek by to nie było. Mój adres e-mail można znaleźć w czymś, co zrobiłem około 20 lat temu, co można pobrać z pouët.net (https://www.pouet.net/prod.php?which=49982). To powinno wystarczyć aby potwierdzić wiarygodność tego postu. Konkurs jest otwarty dla uczestników z całego świata. Osobiście znajduję się w Polsce. Jeśli chcesz pomóc w compo, daj znać. Można się ze mną komunikować w języku angielskim, polskim i niemieckim.

    Nagrody:

    1. miejsce: 150 € plus coś namacalnego (zostanie wysłane pocztą i ujawnione przez zwycięzcę)

    2. miejsce: 100 €

    3. miejsce: 50 €

    Płatne przez PayPal lub przelew SEPA/IBAN. Kwoty podane są w euro, ale w zależności od akceptowanych przez uczestnika metod płatności mogą zostać przeliczone na równowartość w innej walucie.

    Wyniki zostaną opublikowane na AtariAge, zapewne tutaj, oraz w formie pliku wykonywalnego na Atari 8-bit (coś w rodzaju music disk), który zamierzam stworzyć, mam nadzieję, że z pomocą kogoś z forum. Termin nadsyłania prac mija 1 grudnia 2023 roku (strefa czasowa nie ma znaczenia, w zależności od rozwoju sytuacji termin może zostać przedłużony o kilka godzin).

    Powodzenia! I najlepsze życzenia od fana Atari. Więcej informacji i aktualizacji wkrótce. Masz pytania? Pytaj.

    PS. Każde otrzymane zgłoszenie będzie miało obliczony hash md5 i podany do wiadomości. Jeżeli ktoś siedzi w mediach społecznościowych, byłbym wdzięczny za nagłośnienie konkursu.
    • 2: CommentAuthorAdam
    • CommentTime7 Oct 2023 zmieniony
     
    Dodałem tytuł wątku, bez tytułu nie da się wejść z głównej strony do treści.
    @Krystone - w razie potrzeby możesz go zmienić edytując pierwszy wpis.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Oct 2023
     
    jest jeszcze taka strona większa i starsza od AtariOnline

    ->link<-
    • 4: CommentAuthoremkay
    • CommentTime7 Oct 2023
     
    Where is the part, when it comes to music played on the real thing ?
    • 5: CommentAuthoremkay
    • CommentTime19 Nov 2023
     
    The problem with all those "contests" is the denial of development.

    It's a matter of fact : If you have a tool to recreate exisiting music with PoKey, you could be sure to get music , if people using that tool.

    dxRMT is for now the best tool... but other bad things happened...
    Having such a tool back in the 80s would be a good start...

    Synthesizer-like commands ....
    Filter sweeps

    Other "tricks" used....
    Just like "echo" in the basses

    Work in progress, using the tool and it's features:

    1 PoKey 1 VBI speed.... Possible to play on an atari back in the 70s...
    • 6:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    emkay, breaks my heart you didn't participate... I barely made it happen with the entries, I've received. There wasn't enough, IMO. But, I don't blame you. Kidding. Next time :-)

    • 7:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    Podoba mnie się to...