atarionline.pl Cartridge Dumper - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime17 Oct 2023 zmieniony
     
    Ostatnio na forum jest sporo postów o kartridżach do Atari.
    Interesuje mnie programik który od dawna leży sobie w dziale
    Użytki/Utils
    7.Inne nośniki danych -> cartridge
    Programik nazywa się Cartridge Dumper i bardzo intryguje mnie co potrafi. Skoro znalazł się w takim miejscu w bazie AOL, przypadek ?
    Byłbym wdzięczny za jakikolwiek opis tego programu.
  1.  
    i to jest coś, dzięki czemu nie uwierzę że FaceBooki i inne nas nie podsłuchują, 17 rozmawiałem z Kazem o tym że mam taki kart, i że on inaczej się zachowuje w ogólnodostępnym zrzucie niż to co mam w pudełku. I co? i teraz będę go dumpował :P

    dzięki @atariki50
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Tylko jak zdampować cart-a, który po włożeniu do portu automatycznie się uruchamia ? Jak wgrać wcześniej soft do dampowania ?
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Nov 2023 zmieniony
     
    Wygrywasz soft, potem wkładasz cart. Jak nie masz pecha to nic się nie stanie. Lepszym rozwiązaniem jest splitter, ten taki z przełączanymi slotami.
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Niestety takiego splittera nie posiadam, a ryzykować uwaleniem Atari za bardzo nie chcę ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Chyba nie jest tak bardzo ryzykownie, w końcu w ATARI OS jest cała procedura wykrywania wsadzenia nowego cartridgea.

    Ale przecież jesteś ogarnięty z lutownicą, to obczaj który "drut" idzie do RD5. Odlutować oryginalny sygnał i podlutować kabelek od strony RD5. Włączyć, cart puści boot, włączyć program i kabelkiem do +5V... i dumpować. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Galtron, użyj qmega. Tam można zawsze pominąć boot kartridża.
    • 8:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime3 Nov 2023
     
    Ten qmeg w UM1MB zadziała ?