atarionline.pl Gra w patyczki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    Przeglądając, jak to ktoś określił "stare, śmierdzące gazety" czyli fantastyczne, historyczne pismo Informik napotkałem informacje o książce, którą wysmażył Roland Wacławek - "Z mikrokomputerem na codzień". Odszukałem tę książkę, a w niej znalazłem jedyny listing gry komputerowej, napisanej w Sinclair Basic, oczywiście dla platformy ZX Spectrum.

    Na sobotniej, wieczornej posiadówce na naszym zoomie listing zaprezentowałem i zapytałem, czy przenosimy na Atari, a kolega AtariFan (znany np. ze swojej strony atari8.eu/blog) w ciągu kilku minut listing przeklepał, poprawił, nieco zmodyfikował pod Atari. I dodał easter egg. Tym samym mamy Grę w patyczki (coś jakby Nim), która trafiła do archiwum gier:

    ->link<-



    PS. Muzyka w podkładzie to oczywiście Daniel Pierzecki i Daniel Zarzycki, płyta Double Memory, utwór: Old Times.
    • 2:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime26 Oct 2023 zmieniony
     
    Ha ha, bardzo ciekawe!
    W ogóle o tej książce nie wiedziałem, a sam kiedyś sprokurowałem podobną grę w JS. Bohaterami są w tym przypadku piłeczki.
    Akurat w tej wersji zaczynający ma szansę wygrać:
    ->link<-

    Mam też wyjaśnienie, o co chodzi w tej grze oraz wersję, w której można ustawić sobie dowolne parametry gry, również takie jak w wyżej zamieszczonej grze w patyczki:
    ->link<-

    Zabawne, jak niektóre pomysły wracają - ja inspirowałem się jakimś artykułem anglojęzycznym w Internecie, tam był zdaje się stosik monet.

    EDIT: Musiałem przejść z https na http w linkach, bo gierka się nie otwierała (iframe chyba).
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime26 Oct 2023
     
    To na prawdę wspaniała gra!

    Zainspirowała mnie natychmiast do napisania zupełnie nowej własnej gry. Nazwałem ją "GRA W BRAK PATYCZKOW"
    Moja najnowsza gra, którą tutaj prezentuję została napisana tylko i wyłącznie w _CZYSTYM_ Basicu!

    Załączam grę dla zainteresowanych oraz proszę o dodanie jej do archiwum gier na AOL.

    PRZYJEMNEGO GRANIA!!!
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2023
     
    Będzie dodane :)
    Gra daje nadzieję na wygraną, więc nadaje się :P