atarionline.pl Ogień - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime1 Nov 2023
     
    Żeby jeszcze bardziej zaskoczyć gorgha, wrzucam (z drobnym poślizgiem) obiecany efekt ognia do invitra na KWAS #8.

    Pisane na kolanie w trzy wieczory (z czego większość to była nauka RMT, Mad Pascala i trybów graficznych Atari ;-)), więc nie jest to coś, czym cywilizowany człowiek chciałby się chwalić. Muszę to mocno zoptymalizować, dodać ruchome napisy u góry i będzie w sam raz na kolejny KWAS ;-)

    Przy okazji, tebe: przykładowy programik do RMT playera (muzyczka z Lotusa) chyba jest nieaktualny - a przynajmniej u mnie wywala emulator. Po długim grzebaniu dokopałem się do informacji, że procedura obsługi iVBLI musi wykonać skok pod sysvbv:
    procedure vbl; interrupt;
    begin
    msx.play;
    asm
    jmp sysvbv;
    end;
    end;
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime1 Nov 2023 zmieniony
     
    Klasyka gatunku z Falcona (jako inspiracja ;), też z napisami ):
    www.youtube.com/watch?v=X3OkQ67_Low&t=192s

    edit: link (z jakiegoś powodu nie chce działać)

    • 3:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime1 Nov 2023
     
    Noo, moja wersja to bardziej taki "ogień na miarę naszych (moich) możliwości", ale też i małe Atari Falconem nie będzie :-)

    Za to u mnie można "dorzucać do ognia", zmieniając komponentę losową ;-)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2023 zmieniony
     
    bob_er - z powodu dodatku "&t=192s".

    Cosi - tak, pamiętne demko na KWAS8!



    Cosi:

    Muszę to mocno zoptymalizować, dodać ruchome napisy u góry i będzie w sam raz na kolejny KWAS ;-)


    To ja się piszę na to! Bo następny KWAS też ma okrągły numer - 32! Oddzywam się dalej emailowo :)