atarionline.pl Problem z cartridge - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime9 Nov 2023 zmieniony
     
    Czesc, mam przerobione atari ktore ma 4 romy zmieniane resetem. Do tej pory nigdy nie uzywalem cartridge bo wszystko co miałem podpinałem pod sio. I tutaj mały zonk, atari nie odpala carta, przechodzi do self testa. Metoda prób i błędów zauwazyłem ze jak uruchomie qmega - wybiore C (cart) i zrobię reset to cart sie normalnie odpala i widzę wszystko co na nim powinno byc.
    I teraz nie wiem czy to normalne przy tej modyfikacji czy moze ja cos robie nie tak, albo trzecia opcja cart jest jakos dziwnie wypalony (??) Poradzcie cos
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Nov 2023
     
    Czyli masz niestandardowe Atari :) W tych romach może być wszystko :) Czy na każdym karcie tak działa?
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Nov 2023 zmieniony
     
    Co to za "4 romy zmieniane resetem" i od kogo?
    • 4: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime9 Nov 2023 zmieniony
     
    od kkrys, standard xl + fast io, standard xl , xegs, qmeg
    Co do samego moda nie mam uwag, zawsze wszystko działało, chociaz glownie uzywalem pierwszego ze wzgledu na szybkosc ladowania

    Mam tylko jedno carta wiec nie idzie sprawdzic czy jest inaczej na innych
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Nov 2023 zmieniony
     

    druzil28:

    Metoda prób i błędów zauwazyłem ze jak uruchomie qmega - wybiore C (cart) i zrobię reset to cart sie normalnie odpala i widzę wszystko co na nim powinno byc.

    Czyli jak wybierzesz QMEG to cart działa, a jak zwykły XL OS (lub z szybkim SIO) albo XEGS to nie działa?

    Edit: Może tam jest jakaś elektronika pozwalająca na odłączenie carta. Trzeba więc go włączyć (np. QMEG-iem tak, jak to robisz), po czym przełączyć OS i zresetować mając podłączony cart?
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Nov 2023
     
    Z tego co pamiętam, jedna z modyfikacji, którą kkrys wprowadził do swoich ROM-ów jest odwrócenie działania klawisza Option - czyli bez wciśniętego Option Basic się nie uruchamia, a jak wciśniesz to się uruchamia. Zakładam, że może to robić tak, że po prostu wyłącza cart. Spróbuj uruchomić komputer z włożonym cartem oraz wciśniętym Option i zobacz, czy to coś zmieni.
    • 7: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime9 Nov 2023
     
    tak, cart działa tylko pod qmeg, inne romy odpalaja selftesta. Uruchomienie z option zmienia tylko tyle ze odpala sie basic
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Nov 2023
     
    Może jest uszkodzona linia raportowania kartridża? I komputer automatem nie wykrywa? nie wiem, trzeba sprawdzić inny kartridż.
    • 9: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime9 Nov 2023
     
    Dziękuje wszystkim za odzew, @kkrys wysyłam zdjęcia jak się umówiliśmy.