atarionline.pl Silly Venture 2024SE - United ATARI Scene Art Summer Festival - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Jun 2024 zmieniony
     


    Przypominamy, że na letniej edycji Silly Venture obchodzić będziemy 35-lecie Atari STe! Z tej okazji czekać będzie na Was wiele atrakcji, o których sukcesywnie będziemy Was informować. Na ten moment możemy zdradzić, że nie zabraknie artystycznego tortu uświetniającego to wydarzenie, prac konkursowych wykorzystujących możlwości STe, a także nagród dedykowanych tej platformie.



    Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach! Podziękowania dla Hospesa za przygotowanie plakatu.

    p.s. Nie zabraknie też mocnych akcentów dla fanów Atari XL/XE - w końcu to party dla wszystkich fanów ATARI. Z uwagi na rocznicę rozważamy nagrodę w postaci Atari 1040 STe. Zastanawiamy się też nad The 400 Mini.
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Jun 2024 zmieniony
     
    Ostatnio wspominałem o kolejnej nagrodzie związanej z STe... no i ta jest nieco nietypowa, ale jakże przydatna jeśli ktoś otrzymał źle zabezpieczonego kompa drogą pocztową... ;) jak wiadomo, obudowy od Atari ST są niezwykle kruche...

    Nagrodą jest niebieska obudowa do STe, darczyńca chce pozostać anonimowy, natomiast nasz przyjaciel Schlampf przyczynił się do przekazania nam tej nagrody :)

    Dziękujemy!

    Tak prezentuje się sama obudowa:



    A tak wygląda STe już w nowej obudowie (na fotce Atari STe Schlampf'a):

    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Jun 2024 zmieniony
     
    Od wczoraj działa już strona letniej edycji Silly Venture. Jeśli z dużym prawdopodobieństwem wybierasz się na party - poinformuj nas o tym zapisując się na listę obecności. Wśród wszystkich z Was, którzy wpiszą się na listę i pojawią się na party (to warunek, oczywiście) rozlosujemy nagrody :)

    Zapraszamy! Party coraz bliżej! :)

    www.sillyventure.eu - ->link<-
    www.sillyventure.pl - ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    Oczywiście na SV nie zabraknie także piwa (również bezalkoholowego).

  1.  
    Polecam to party.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    Polecam magistrów inżynierów co to kodują na Atari;))
    • 7: CommentAuthorstreak
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    Grey, pelna piersia widze. Mniejsza o piwo, wazne jak je podaja :)
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Jun 2024
     
    @mgr_inz_rafal: dzięki :) myślę, że teraz Tobie też się spodoba :)

    @streak: no ba ;)



    @tdc: widzimy się? szykuje się dosyć spora ekipa z Warszawy :) na ten moment już 12 osób ze stolicy :)
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Jun 2024 zmieniony
     
    Z okazji 35-lecia zwykłego Atari ST na SV2020+1 (Stadion Polsat Plus Arena) pojawił się oczywiście artystyczny tort...







    Oraz wspaniałe prace na compo, w tym demko "FirST Love" legendarnej francuskiej grupy Overlanders (która powróciła w wielkim stylu na scenę po wielu latach właśnie na SV):



    Nie inaczej obchodzić będziemy 35-lecie Atari STe na SV2024SE! :) Tort jest w fazie projektu, a prace na compo w przygotowaniu... :)

    Are you ready?
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Jun 2024
     


    Założyłem osobny wątek o noclegach podczas SV2024SE: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jun 2024 zmieniony
     
    Duddie, z dobrze wszystkim znanej firmy...



    ...ponownie wspiera nasze wydarzenie, m.in. dwiema sztukami oryginalnego wydania gry TONY na Atari XL/XE (nośnik: cartridge oraz pendrive), która ma szansę stać się absolutnym bestsellerem - a wszystko za sprawą przepięknej grafiki w hiresie oraz świetnej oprawy muzycznej.



    Ponadto RETRONICS to klasa sama w sobie i wydawane przez nią tytuły wyglądają po prostu świetnie.









    Na dzień dzisiejszy pojawienie się Duddiego z Retronics jest niepewne, ale jeśli tylko dostaniemy potwierdzenie to powiadomimy Was o tym. Wtedy każdy chętny będzie mógł kupić tę grę bezpośrednio na party-place.

    Duddie, wielkie dzięki!
    • 12: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    tu lepiej widac jak wyglada wydanie od Jurka...
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime7 Jun 2024
     
    @rafaldudek

    A co to za fajna pianka jako wytłoczka? Pierwszy raz ją widzę.
    • 14: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    ekologiczna zielony lad EU
    • 15:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    Ło, Panie... To po odbiór tylko elektrykiem... :(
    • 16: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Jun 2024
     
    o ile ladowany z fotowolkaiki
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    @rafaldudek: fakt, Twój link z unboxingiem lepszy :) ale wiadomo, że Retronics to także jakość - u Jurka nigdy nie ma lipy. I dobrze jest wspierać Go w tym co robi, bo nikt obecnie nie robi tego lepiej.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Jun 2024 zmieniony
     
    Troszkę spóźniony news na forum (materiał ukazał się miesiąc temu), ale także i tutaj chciałbym podziękować koledze Mariuszowi (znanemu niegdyś na atarowskiej scenie jako Zając/Sword Soft), który w wywiadzie dla prężnie rozwijającego się "Kanału ZERO" został niejako ambasadorem naszej imprezy :) Drogi Mariuszu, bardzo Ci za to dziękujemy i (mam nadzieję) do zobaczenia już w sierpniu!

    Link do video (przewińcie do 1:16:57)



    Swoją drogą z Warszawy naprawdę szykuje się mocna ekipa tego lata :)

    Do zobaczenia w lecie !!!
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Jun 2024 zmieniony
     
    Mam do Was gorącą prośbę. Kilka dni temu ruszył oficjalnie dział z biletami na naszej stronie:

    ->link<-

    Oczywiście istnieje możliwość zakupu biletu także na party-place i cena na miejscu nie wzrośnie, bez obaw. Natomiast zakup biletu online pomoże nam spłacać bieżące zobowiązania dotyczące logistyki eventu, a głównemu organizatorowi da nieco więcej oddechu przy rejestracji na party-place :)

    Ponadto osoby, które zdecydują się na zakup wejściówki Strong Support otrzymają oryginalną grę "Auf Widersehen Monty" na kasecie (Atari XL/XE) - port gry z C-16, przygotowany przez zespół atariBDSM, a wydany przez RETRONICS.



    Opis gry: jest to gra komnatowa w stylu Jet Set Willy. Została wydana w 1987 roku na praktycznie wszystkie popularne komputery 8-bitowe, oprócz małego Atari (jak to niestety często bywało...). Wersja na Atari jest adaptacją z C-16 wykonaną za pomocą reverse engineeringu, podobnie jak Monty on the Run.

    W porównaniu do Monty on the Run (MotR), gra charakteryzuje się ulepszonym silnikiem gry. Działa w trybie tekstowym wysokiej rozdzielczości o 32 kolumnach. Komnat jest około 20, a każda z nich została indywidualnie pokolorowana. Kolorowe są również sprite'y, co jest ewenementem w tego typu trybie graficznym! W grze podkolorowane są również ruchome tłoki oraz monety.

    Komnaty nie powtarzają się, jak miało to miejsce w MotR, i prezentują różne państwa, przez które "podróżuje" kret.



    W komnatach może być teraz do 4 sprite'ów softwarowych plus postać Monty'ego (łącznie 5 obiektów). W porównaniu do MotR, sprite'y są animowane.

    Na potrzeby gry przeniesiono muzykę z C-64, ale oryginalna z C-16 została również zachowana i może być odtwarzana podczas gry. Gra działa w trybach: Mono, Sprite Map, Color Map (wymaga VBXE).

    Nabywając wejściówkę Strong Support nie tylko wspieracie event, ale także stajecie się posiadaczami bardzo fajnej gry.

    Jak ktoś już kupił zwykłą wejściówkę, to istnieje możliwość dopłaty na miejscu.
    • 20: CommentAuthorKonop
    • CommentTime16 Jun 2024
     
    1) atariBDSM, nie AtariBDSM.
    2) W grze podkolorowane są również ruchome tłoki oraz monety.
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Jun 2024 zmieniony
     
    @Konop: oki, punkt pierwszy poprawiony :) zaraz zabieram się za drugi ;) sorki.
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Jun 2024 zmieniony
     


    Na letniej edycji Silly Venture będzie miała miejsce premiera nowej płyty Grzegorza Strumińskiego (Gregfeel / Lepsi De) - "LONDONCLUB 2024"!

    Gregfeel łączy różne gatunki muzyczne. Podczas koncertu nie zabraknie na pewno solidnej dawki muzyki w klimatach electro acid (z elementami trance oraz house) i na pewno r&b... tak naprawdę trudno zdefiniować jednozacznie styl Gregfeel'a, ale jedno jest pewne - nowy album bez wątpienia spodoba się fanom szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

    Komentarz Gregfeel'a: "chętnie sięgałem do brzmień, które z natury wydają się nie pasować do siebie a jednak myślę że to udane połączenie. Po prostu eksperymentuje od 25 lat wciąż i bezustannie. Album więc nie jest jednoznaczny i na pewno chwilami zaskakujący nagłymi zmianami... wynikało to z prostej przyczyny - każdy mój utwór był, jest i będzie odzwierciedleniem nastroju który mi towarzyszył, a ponieważ siedzę w muzyce brzmień "synth" od lat nastoletnich to jestem nią przesiąknięty jak kapelusz Ala Pacino zapachem kubańskiego cygara... :) Co z tego wynikło słuchacze przekonają sie podczas premiery na SV2024SE. Mam nadzieję że każdy znajdzie tam coś dla siebie..."

    Koncert zaplanowany jest na 16-go sierpnia (piątek).

    Podziękowania dla Hospes'a za przygotowanie plakatu.
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Jun 2024 zmieniony
     
    Z uwagi na 35-lecie Atari STe, które obchodzić będziemy podczas letniej edycji SV, nagrodą za pierwsze miejsce w ATARI XL/XE DEMO COMPO będzie Atari 1040 STe ufundowane przez DaruG'a.
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jun 2024 zmieniony
     
    Garść informacji... :) Wczoraj byliśmy na party-place (wiecz0r, AdamK i ja). Robiliśmy małe testy... :)

    Zdjęcie na jednej z sal (bo do dyspozycji mamy dwie - obie wyposażone w Big Screen)



    Piter dodatkowo zmontował piękne podświetlane logo SV2024SE (autor logo: Vasyl / S16^JKR^LBD).



    Internet na party-place będzie osobny dla ekipy SV i osobny dla Gości (w tym wypadku Wi-Fi).

    Koncert Gregfeel'a w piątek o godzinie 20:00 na miejscu :)

    Na party wybierają się nie tylko osoby z Polski, ale także Goście z USA, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Niemiec - a w przyszłym tygodniu dojdzie prawdopodobnie Austria :)

    Dziękujemy za dotychczasowy zakup biletów! Pozwala to na płynność spłacania bieżących wydatków związanych z imprezą.
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2024
     
    Jeśli chodzi o deklaracje prac na compo to prowadzi Atari XL/XE ex aequo z Atari ST. Mamy też póki co pojedyncze zgłoszenia na Atari 2600, Lynx'a, Portfolio, Falcon'a oraz Jaguar'a.

    A skoro już mowa o deklaracjach prac, to bardzo bym Was prosił o informację na mail'a atari(at)sillyventure.eu z podaniem platformy oraz kategorii konkursowej. Chcemy przygotować odpowiednią ilość statuetek i taka informacja będzie dla nas bardzo pomocna.
    • 26:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime7 Jul 2024
     
    Ja deklaruje że będą krówki jak Michał podeślę mi projekt papierka :)
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2024 zmieniony
     
    @maly_swd: mOOnie działa, pamiętam :) thx!

    A czekając na projekt może byś pomyślał o sequelu do intra "Elenium" z QuaST'a 97 ;) :D
    • 28: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime7 Jul 2024
     
    @maly_swd: na tą informację czekałem. Silly Venture bawi, uczy, tuczy... ;)

    @greymsb: jeśli chodzi o mnie sala, pod kątem oglądania produkcji wygląda bardzo dobrze.

    Logo trochę też na czasie, kojarzy mi się trochę z tekstami pisanymi na obrazkach przez AI ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2024 zmieniony
     
    @szeryf: będziemy mieć dwie sale (góra i dół) - jako główną wybraliśmy tę na dole. na obu będą wyświetlane prace z compo (na górnej jest taras, więc w trakcie przerw będzie można zaczęrpnąć świeżego powietrza ;)

    anyway obie sale są klimatyzowane :)
    • 30: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime7 dni temu
     
    @greymsb: Fajnie, skoro u góry jest taras to dobrze że będzie można zejść na dół żeby zaczerpnąć świeżego powietrza ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 dni temu
     
    @szeryf: haha, lol ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     


    Witajcie! Oficjalnie ruszyła sekcja do wysyłania prac na najbliższe Silly Venture - przyczyną opóźnienia była chęć eliminacji problemów zgłaszanych w ubiegłym roku - chyba się udało :) Zachęcamy do jak najwcześniejszego wysyłania prac, oczywiście jak tylko będzie zadowoleni z ich ukończenia ;)

    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 godzin temu
     
    Chciałbym ponownie poprosić Was o przesłanie deklaracji prac (e-mail: atari@sillyventure.eu), aby zamówić odpowiednią ilość statuetek, które właśnie projektuje mOOnie. Chciałbym to zrobić na dniach, dlatego będę wdzięczny za takie info (oczywiście informacja kto/co nie ukaże się publicznie do czasu zakończenia compo na SV2024SE.