atarionline.pl PTODT Stereo II - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    @pancio,

    > właściwie hybrydy z MC

    Co to jest "MC" ?
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    W IDE+ jest SimCOVOX: ->link<- - to jest COVOX ograniczony do jednego kanału czyli jednego rejestru.
    Normalny COVOX jest 4-kanałowy: ->link<-
  2.  
    ok, thanx
    • 4:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    MC to MIDIcar - projekcik, który popełniliśmy z PeBe w zeszłym roku...
  3.  
    a... widziałem na KWASIE. Bardzo fajne! Gratuluję!
    • 6:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    Dziękuje ale to nic szczególnego - była nisza i potrzeba czegoś co gra naprawdę godnie. A program PeBe to majstersztyk ponadczasowy...
  4.  
    Nie mam czasu, ale zawsze byłem fanem MIDI, więc może i zakupię jakoś wkrótce. Mam w domu Korga T3 :)

    Widziałem również, że druk 3D był bardzo dobrze, co się chwali. Ja na to zwracam uwagę.
    • 8:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    Wow. Nie znałem tej stronki (atarifan.pl). Pędzę na zakupy. Poważnie. Pozdrawiam!
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    I popędził i poważnie zakupił :)
    • 10:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    Ja już zamontowałem PTODT Stereo II (chyba jako pierwszy klient) i szczerze powiem, że nic mu nie brakuje. Dźwięk czysty i bez zniekształceń, brumów itp. Porównując do TK-II stereo, które miałem kiedyś, to jest słyszalny skok jakościowy na plus. TK-II chyba obcinało trochę górne pasmo i wg mojej opinii słyszalny był "distortion" w niektórych momentach. Nie znam się, może w przypadku PTODT Stereo II lepiej zaprojektowano stopień końcowy. Duży plus jak dla mnie funkcja automat przełączający stereo<>mono. Działa to dobrze, nie zauważyłem żadnych problemów z detekcją 2-go pokeya. No i dźwięk mono idzie z dwóch głośników. Nic nie strzela w głośnikach przy przełączaniu. Muzyczki na GTIA też bez zastrzeżeń. Gra i czego więcej wymagać. Przetestowałem stereo na kilkunastu grach, demach, dyskach muzycznych. Z jednym pokeyem, też gra. Mam wsadzonego covoxa od Lotharka i z tego względu, podstawkę pod stereo wlutowałem w płytę Atari z lekkim dystansem, tak że płytka stereo nie koliduje z covoxem. Na zakończenie podziękowania dla 'kkrys-a' jednego z współtworzących ten projekt, za "pakiet wsparcia posprzedażowego", ogólnie pomocy w sprawach około montażowo-uruchomieniowych. Potrzebowałem stereo, które działa na oryginalnych pokeyach. Nie wybrzydzam i polecam.
  5.  
    @piomet,

    Zgadza się, że PTODT Stereo II powinien miksować wszystko znacznie lepiej. TK-II ma miksowanie na rezystorach i tranzystorze - czyli w sumie pewnie jedno z gorszych chociaż działające. "PTODT Stereo II" z obrazka wygląda, że ma wzmacniacz operacyjny - czyli na plus :)

    W nowych płytkach SAVO+/SAVO MAX będzie autorski projekt. Pracuję nad nim sam, ale konsultuję go z kolegami z AtariAge.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2024
     
    Kolega Mono popełnił wpis o PTODT Stereo I i II w Atariki:

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2024
     
    A kolega Piomet podesłał ładnie złożoną instrukcję PTODT Stereo II, co zainspirowało kolegę Mphobic-a do zrobienia ładnej okładki, a Miszę do przetworzenia tego wszystkiego w jeden zgrabny materiał. Wszystkim wymienionym dziękuję!

    Pozycja jest w Bibliotece Atarowca tutaj:
    ->link<-
  6.  
    Ja tak dorzucę, że można zrobić mini płytkę upgrade Stereo I do Stereo II. Myślę, że koszt nie przekroczyłby 30 PLN.

    Nie sprawdzałem jeszcze symulacji, ale jeśli będzie trzeba to sprawdzę.
    • 15: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime14 Jan 2024
     
    Poprawiony bezpośredni link do opisu: ->link<-
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    Piękna okładeczka.
    • 17: CommentAuthortakron27
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    czy po zamontowaniu tej płyki v2, traci się podsłuch sio-audio na oryginalnym wyjściu din ?
    • 18: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    Nie - wszystko działa po staremu a dodatkowo mamy sygnał z SIO i ECI/PBI na wyjściu z PTODT Steeo II
    • 19: CommentAuthorw1k
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    hello, its possible add some led to detection mono/stereo? for effect only:)
    • 20:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Mar 2024 zmieniony
     
    Do you want to add some components to your existing PCB? Or maybe you need a new module?
    • 21: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    A tak ten tego, kto zajmuje się realizacją zamówień?
    • 22:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    • 23: CommentAuthorw1k
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    i ordered one yesterday.. where to send money?
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Mar 2024 zmieniony
     
    @dzięki Pancio...
  7.  
    @w1k - check email with payment details
    • 26: CommentAuthorw1k
    • CommentTime13 Mar 2024
     
    in email i have this:Numer konta: 07291000060000000002411770

    but for my bank is incorrect iban :/
    • 27: CommentAuthortakron27
    • CommentTime13 Mar 2024
     
    try
    PL07291000060000000002411770
    • 28: CommentAuthorw1k
    • CommentTime13 Mar 2024
     
    thanks
    what about that led indication?
    • 29:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime13 Mar 2024
     
    post 20: Do you want to add some components to your existing PCB? Or maybe you need a new module? :-)
    • 30: CommentAuthorw1k
    • CommentTime13 Mar 2024
     
    probadly new components, maybe only connections to led.. but i dont know if its possible
    • 31: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime13 Mar 2024
     
    Za ciasno już jest na tej połytce by dokładać nowe funkconalności
    • 32: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Mar 2024
     
    Czekam na tą 2.0 ;
    Czas zepsuć nowe 130xe ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime14 Mar 2024
     
    Aj tam za ciasno @kkrys... ty nie dasz rady?
  8.  
    zawsze można zrobić system rozszerzeń - kilka pinów i wpinana plytka rozszerzeń -> do krawędzi. A tam możliwośći co niemiara - buzzer ogłaszający PWMowym głosem "STEREO ACTIVATED, HUMAN", albo zestaw ledów na kabelku kolejna płytka żeby non-konformiści sobie wywiercili dziury w obudowie Atari i widzieli STEREO, MONO. Ba, nawet fajnie by było mieć widok na LED które źródło dźwięku właśnie gra... a może mały wąski 128x32 oled? taki co go można wkleić w krawędź obudowy pod spacją albo po prawej stronie, i tam już wszystko... A jakby dodać moduł ESP, to można mieć i WiFi, i niech siorbie pogodę, z 16 bezużytecznych miejsc na Ziemi, dodatkowo z Marsa.

    #czuwaj
    • 35:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime14 Mar 2024
     
    Taaa... a potem się okaże, że już było i że pismo w drodze.. nie, dziękuję :-)
    #czuwam!
    • 36: CommentAuthorw1k
    • CommentTime14 Mar 2024
     
    super:D
    • 37:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime14 Mar 2024
     
    @w1k - pogadam z nim o tym... to nie będzie trudne!
    • 38: CommentAuthormcgregor
    • CommentTime18 Mar 2024 zmieniony
     
    Witajcie,stałem się szczęśliwym posiadaczem PTODT Stereo II, krótko mówiąc spełniłem swoje wielkie marzenie z czasów młodości ;) Moje Atari 130 xe jest już mocno "zmodowane", ale stereo jeszcze nie posiadało. Obecnie mam zamontowane U1MB, VBXE, Freddie CPLD(lotharek), pamięć sram 64kb v3 od lotharka, wyjście video na tv za pomocą SAVO XE, PCovox od lotharka. Dlatego też mam dwa pytania odnośnie montażu stereo:
    1. czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie podłączyć pin nr 5 A-4? Jeśli na swojej płycie głównej mam zdemontowany scalak z Basic, chyba za sprawą zamontowanego rozszerzenia U1MB.
    2. czy z dźwiękiem stereo mogę wyjść bezpośrednio na płytkę SAVO z pinów na płytce stereo? 
    • 39:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 Mar 2024 zmieniony
     
    E... Ale pomyliłeś PIA z Pokeyem. Pokey jest niżej i to on powinien być w stereo, nie PIA (którą w stereo wsadziłeś). W górnym gnieździe zostaje PIA i zapewne COVOX, który chyba tam widać. Stereo włóż w dolne gniazdo wraz z Pokeyem, który teraz w tym gnieździe tkwi.
    • 40: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime18 Mar 2024
     
    Tutaj instrukcja montażu (podłączenia do płyty): ->link<-

    Co do SAVO - nie posiadam - więc na odległość nie podpowiem jak podłączyć. Gdybym miał choć jedną taką płytkę SAVO to pewnie bym podpowiedział.
    • 41: CommentAuthormcgregor
    • CommentTime18 Mar 2024
     
    Płytka "wetknięta" w odpowiednie gniazdo, a w płytkę odpowiedni scalak. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
    Reszta tematu z SAVO również ogarnięta.
    Dziękuję Peter Kaczorowski.
    • 42: CommentAuthorw1k
    • CommentTime19 Mar 2024
     
    i ordered stereo last week, i have no information whats next, when my order come, etc:)
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Mar 2024 zmieniony
     
    Viktor, the store system generates information about the order status itself. You should have received an email 1) when the payment was received 2) and when the order was shipped. Maybe check your spam box. Anyway, if you have any questions about your order, please write to the store's email address provided when ordering, not on the forum. Thanks! :)

    Just in case I manually send you the tracking number for the parcel.
    • 44: CommentAuthorw1k
    • CommentTime19 Mar 2024
     
    yes, today arrived information about send, thanks
    • 45: CommentAuthorw1k
    • CommentTime19 Mar 2024
     
    btw i contact seller, but i dont have any reply.. spam folder i checking, sure..:) so sorry for spam here..
    • 46: CommentAuthormcgregor
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    Super sprzęt, wszystko działa tak jak powinno, szkoda że jeszcze nie stereo, niestety nie mam jeszcze drugiego pokey'a. Choć w zasadzie to mam, w drugim sprzęcie, ale tamtego nie ruszam, bo tamten jest czysty i bez grzebania ;)
    Czekam aż pojawi się jakiś zamiennik lub może, ktoś będzie miał na zbyciu?
    • 47: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    Płytka ładnie wygląda, wydłubałem dziś z inspost-a.
    -nowe 130xe czeka aby je zepsuć ;)