atarionline.pl O2/Fixer,PTODT-Stereo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Cześć!

    O2/Fixer'y, które stabilizują pracę rozszerzonego Atari (o Ultimate 1MB, VBXE, Rapidus oraz SIDE3.0, SIDE3.1, MyIDE), produkowane przez Lotharka na bazie mojej idei i laboratorium, po wymienia nóżek na low-profile są na tyle niskie, że mogą się zmieścić, pod kartami stereo, co zostało dzisiaj potwierdzone, przez mojego klienta.

    Zwykła wersja w podstawkę nie wejdzie. Można próbować wlutować bezpośrednio w płytę.

    Na zdjęciach wersja O2/Fixer Gold (low-profile), która jest dostępna u mnie w sprzedaży.


    Podsumowanie
    ============

    - O2/Fixer to mój drugi projek po SAVO XE / SAVO XL - płytce ze złączem Sega Saturn umożliwiającej wyprowadzenie sygnałów audio-video bez cięcia obudowy komputera, opis: ->link<-

    - O2/Fixer można kupić u Lotharka na stronie: ->link<- lub w RetroLemon na stronie ->link<-

    - wersje O2/Fixer Gold (low-profie) można kupić u mnie, pisząc priv

    - polskie płytki stereo (PTODT Stereo oraz PTODT Stereo II) opracowane przez KKrysa sprzedawane są tu: ->link<-
    • 2: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    Tak bez rękawiczek? XD
  2.  
    To zdjęcia od klienta :) Ja zawsze w rękawiczkach, żeby nie zostawiać DNA w sprzęcie ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    A jednak czasem dno i tak zostaje :p
    • 5:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    W punkt! Zrobiłeś mi dzień :-)

    Rozumiem, że wątek ma pokazać, że fixer nie koliduje z PTODT-Stereo II? Powiedzmy, że z dolnego prawego zdjęcia można by to wywnioskować... z tej perspektywy nie widać dokładnie.

    Nie bardzo rozumiem w jakim celu miesza się fixer z PTODT-Stereo. Chodzi o fizyczne własności czy polepszenie dźwięku?
  3.  
    @pancio,

    Tylko tyle, że nie koliduje, jak się zmieni nóżki na niski profil. Kilka osób pytało prywatnie, więc już to zostało sprawdzone i jest odpowiedź.

    Fixer nie zmienia żadnych właściwości dźwięku, tylko to, że SIDE3.0/3.1 działa. Działa też z 74F08, ale nie zawsze we wszystkich konfiguracjach.

    Fixer również nie poprawia obrazu, tak uprzedzając pytanie.

    To co ostatnio Kaz napisał S* (zaczynam się bać używać tej nazwy) - nie poprawia obrazu, nigdy o tym nie pisałem. Na Pigwie jest instrukcja, w której też nie ma takich informacji.

    Co do niskiego profilu.. FJC robił film na temat UAV oraz SpectreAV. Candle w prototypach montował low profile. Mam taką płytkę do testów w domu. Niestety problem w tym, że piny low profile, kosztują >40 PLN za 50 pinów. Dlatego Lotharek nie montuje ich standardowo, ani w SpectreAV, ani w O2/Fixerze. Normalnie obniżanie profilu nie jest potrzebne, ale pod płytkami dual-pokey jest takie wymaganie, pod PokeyMax V3, gdzie jest więcej pinów również (o ile pamiętam), w przypadku Rapidusa XL, gdy montuje się Adaptusa , też socket na 74LS08 jest tak blisko, że bez obniżenia profilu będzie problem z przewodem Adaptusa.
    • 7:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    No tak... lepiej robić desoldeing i poprawiać po "producencie" zamiast robić to od razu niewielkim kosztem. A ślad węglowy roośnie aż do Szwecji... oj Greta niezadowolona będzie!
  4.  
    pancio,

    Greta cieszy się, jak O2/Fixery są składane u Lotharka, bo na maszynie złożenie jednego ponoć zajmuje 8 sekund. A niski profil.. no cóż.. wszystko można kiedyś poprawić.
  5.  
    12 grudnia... kolejny O2/Fixer Gold/Pro/Low-Profile

    Tak wygląda z płytką "PTODT Stereo do Atari XL/XE"
    • 10:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    A jakie są różnice między wersjami:
    - Gold
    - Pro
    - Low-Profile
    - no i standard

    Jaka jest cena?
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Dec 2023 zmieniony
     
    Taka przypominajka: bardzo proszę szacowne grono o utrzymywanie kultury wypowiedzi.
  6.  
    @jhusak, tak jest! :)

    @pancio,
    1. wczoraj przesadziłem, przepraszam.

    2. Gold/Pro/Low-Profile - nie zdecydowałem się na nazwę. Wszystko to samo.

    3. ok x3 w stosunku do ceny podstawowej, biorąc pod uwagę kupno płytki u Lotharka, pinów low-profile i trochę za usługę na pączka z kawą. Te niskie złocone piny są bardzo drogie. Dlatego Lotharek zdecydował na sprzedaż ze standardowymi pinami.
  7.  
    Jeśli ktoś sam chce sobie złożyć, to tu są piny:

    ->link<-
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    Czy pin lowprofile, wie że będzie sprzedawany ;)

    A jak tam z havo bo czekam na savo, to może poczekam dalej na havo?
    Rok minął tak szybko.
  8.  
    @as...

    TBA
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    Znowu to samo ;)
  9.  
    @as..

    Dostaniesz zamiast SAVO XE, SAVO+ XE GOLD, które będzie miało:
    - RGBs output
    - CVBS PAL Standard output
    - S-VIDEO PAL Standard output
    - CSYNC/Fixer
    - 7ch sound mixer

    i zniżkę na HAVO.

    HAVO:
    - HAVO Standard - Q1/2024 - podstawowa wersja
    - HAVO Pro - Q2-3/2024 - szybkie DAC (lepiej działające dema), RT post-processing PAL Blending + NTSC Artifacting.
    - HAVO Full Digital - Q4/2024 - TBA
    • 18: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    Ja tam nigdy nic nie dostałem, tylko płaciłem ;)

    Szybciej pewnie będzie vbxe 3 :)
  10.  
    Myślałem, że napiszesz "działający SIDE, szybszy od IDE+" :D
  11.  
    @as...

    Po prostu dzięki takim cierpliwym mecenasom retro sztuki, projekty się rozwijają :)
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    7ch sound... poczekam na wersję z Dolby Atmos :)
  12.  
    @sun,

    Left,Right,Covox-Left, Covox-Right,GTIA,SIO,PBI/EXT - tak chcieli konsultanci.
    • 23:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    @jhusak, staram się ale czasem nie mogę przejść obojętnie no i poziom należy dopasowywać jak we wzmacniaczu czy innym fikserze... :-)

    @PeterKaczorowski
    Wszystko pięknie ładnie a jaka jest cena?
  13.  
    @pancio,

    Nie ma jeszcze oficjalnych cen, ale.. SAVO XE/XL sprzedają się dobrze na Allegro po 94 PLN + przesyłka (sprzedało się ok 200 płytek od początku roku). SAVO+ będą pewnie ok 150 PLN (tu już będzie całkiem sporo elektroniki), a SAVO MAX ok 200 PLN (więcej elektroniki, tu jest inny kabel Sega Saturn, a płytka jest dedykowana na rynek US).

    SAVO MAX to SAVO+, które będą uzupełnione o układy do generowania Component Video.


    Wszystkie (lub większość) płytek będzie w wersjach XE, XL, XEGS oraz 1200XL, czyli tyle ile jest wymiarowo wersji modulatorów.

    Miały być jeszcze płytki SAVO XEc, czyli SAVO XE z prostym modulatorem - takim jak jest modulatorze, co można zobaczyć na schemacie Jera, czy takim, które są produkowane przez chyba dwóch kolegów w Polsce. Przyznam się, że nie mam absolutnie serca do tych wersji i prawdę mówiąc rok temu, celowo zrezygnowałem, aby coś takiego się pojawiło na płytkach SAVO XE, w związku z tym, ża Candle już w sierpniu dawał mi SpectreAV do testów i wiedziałem, że Lotharek też to zacznie zaraz sprzedawać, także nie chciałem jakoś wchodzić tu w jakiś konflikt interesów. Co więcej, wiem, że jak komuś bardzo był potrzebny Composite, to sobie podłączył jedną z dostępnych miniaturek modulatora i to działało.

    Moje uwagi do modulatora i miniaturek są w sumie takie same:
    - niedostosowany poziom sygnałów,
    - zastanawia mnie jeszcze generowanie sygnału tylko na dodatni napięciu, co może mieć konsekwencje na zakłócenia na poboczne sygnały oraz zbyt silny sygnał odbierany w różnych odbiornikach (jeśli powinno być od -0.3 do 0.7, a część robi od 0 do 1V, a z niedopasowaniem potrafi być >1V)
    - niedostosowana impedancja


    Przy okazji warto wspomnieć, że w tym roku:
    - cena VBXE u Lotharka spadła z 410 PLN do 350 PLN, a można jeszcze wykorzystać 7% zniżki przy przelewach bankowych (nie miałem na to wpływu - może to kwestia kursu waluty - nie wiem)
    - udało się we wrześniu otrzymać od Electrona dedykowany wsad NTSC do VBXE

    Ceny HAVO będą po nowym roku.
    • 25:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Pytałem tylko o cenę fiksera MaxWypasPlatine a dostałem encyklopedią S@#0 w twarz :-) Staramy się zrozumieć co piszą forumowicze i odpowiadamy raczej w temacie...

    Cenę PTODT Stereo II znam.. tak uprzedzając fakty.
    • 26:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    To czego byś chciał, nie ma znaczenia ;-)
    • 27:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Dziękuję, nie czuję się osamotniony :-)
    • 28: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Ale w wątku O fix, dowiedzieliśmy się planów rozwoju, cen, ilości sprzedaży itd.
    Savo, Havo itd.

    Nawet cennik Lotharka został uaktualniony ;)
    • 29:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Feb 2024
     
    o2 fixer tu nie pomógł...

    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Feb 2024
     
    Ale jak to? Dlaczego ?
    • 31: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Feb 2024
     
    To wszystko pewnie dlatego że FJC miał zwykła wersję . Piotr pewnie niedługo wypuści poprawioną : "PLATINIUM GOLD HYPER AMAZING O2 FIXER "
    • 32:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime18 Feb 2024
     
    dramacik na discordzie nabrał rozpędu.
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Feb 2024 zmieniony
     
    Ja już tam nie zaglądam, nie bawią mnie przepychanki :P Chyba się starzeję:)
    • 34: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Feb 2024
     
    E tam teraz jest is plate, sam się w to wkręciłem plus parĘ innych osób.
    Będzie dobrze..
    • 35:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Feb 2024 zmieniony
     
    Ja już kupiłem stacje 1050
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Feb 2024
     
    ja też :(
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Feb 2024
     
    Te czasy kiedy się kupuje stację dla turbo, a nie turbo do stacji ;-)
    • 38:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Feb 2024
     
    :DDDDDD