atarionline.pl SAVO XE / XL - ponownie dostępne od ~20 grudnia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    UPDATE (20.12.2023):

    Płytki są dostępne na Allegro:
    SAVO XE: ->link<-
    SAVO XL: ->link<-

    Retrolemon.co.uk: ->link<-


    -----

    Cześć!

    W związku z pytaniami o dostępność. Zamówiłem dzisiaj rano 120 płytek SAVO XL/XL. Także będą dostępne w przyszłym tygodniu. Można je kupić przez Allegro, EBay, Retrolemon.co.uk.

    Płytki SAVO XEGS/SAVO 1200XL/SAVO XEc/SAVO+/SAVO MAX będą dostępne na przełomie grudnia i stycznia. Mam nadzieję, że będę miał je z sobą na Last'cie.


    Informacje dodatkowe:
    - wbrew potocznej opinii, płytki nie poprawiają standardowego obrazu Atari
    - główne zastosowanie to brak cięcia obudowy podczas wyprowadzania dodatkowych sygnałów AV: VBXE, UAV/SpecreAV, karty PTODT Stereo, PTODT Stereo II, TK-II-STEREO, PokeyMax 2B/3
    - instrukcja do projektu: ->link<-
  2.  
    @AS..

    SAVO XE GOLD dostaniesz na Gwiazdkę :)
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    @admin: powinno być w ->link<-
  3.  
    @Peri Noid,
    @admin,

    Jeśli można prosić o zmianę kategorii, to proszę. Następnym razem zamieszczę tam taką informację.
  4.  
    @Peri Noid,

    Ogarnięte :) Thanx :)
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Piotr, fantastyczna nowina. Ale jednocześnie taka prośba. BO tych SAVO jest już wiele rodzajów i widze że ciągle pracujesz nad nowymi wersjami. Więc , czy mógłbyś zrobić taką tabelkę i opis czym one się od siebie różnią ? Ułatwiło by to Zakup właściwego SAVO do posiadanego sprzętu...
  5.  
    @zaxon,

    Dobra uwaga. Dzięki! Na chwilę obecną wygląda to tak..

    Te, które są dostępne są opisane:
    ->link<-

    Jak tylko będą nowe, zostanie oczywiście to opisane. Tak więc na pewno wkrótce to zrobię.

    Wcześniej były różne zapowiedzi, ale sprawa jest jeszcze lekko otwarta. Mam tu różnych konsultantów i np. w ostatniej chwili chcieli, żeby do miksera dodać Covox'a. Dzisiaj robię nowe zakupy w Mouserze, więc będą za kilka dni znów testy.

    serwus,
    Piotr

    PS. Dałem kontakt koledze w kwestii serwisy Tomsa 720. Może uda się Ci mu pomóc. Na pewno w tym temacie masz z nas największe doświadczenie.
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    @peterkaczorkowski...
    Dostanę ;) Tak ze free ?
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Tyle już czekasz, że Ci się po prostu należy :)
    • 10: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Sun - to, że się należy to jest jedno, zapłacone to się należy. Ale... Opłata się przedawniła, a poza tym sawo zmodyfikowane, unowocześnione, dużo wyższa wersja od startowej, dopłata się należy. Znaczy się ta pierwsza wpłata sprzed roku to była ino tylko mała zaliczka. XD
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    Robi się ciekawie ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    Ja tam swoje mam jako jeden z pierwszych, wiem wiem, że istnieje :)
    Na te nowoczesne się nie doczekam ;(
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    Tak słyszałem, zasłużyłeś to "dostałeś" ...
    • 14: CommentAuthorlexx
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    Z savo jest jak z reklamą mediamarkt, jest wszędzie :)
  6.  
    @sun,

    Wczoraj poszedł prawie tysiak na elementy z Mousera do nowych płytek SAVO+/SAVO MAX i HAVO (testowa wersja).

    Pewnie byłoby szybciej, gdyby nie fakt, że kilka rzeczy wymagało udoskonalenia, dołożenia i jeszcze niestety trochę musiałem się poduczyć elektroniki analogowej.

    Produkcyjne HAVO to już zabawa z FPGA, verilogiem, vhdl'em.
    • 16:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    a nieprodukcyjne to drutowane? bez VHDL-a? :-)
    • 17:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    Zwłaszcza BGA.
  7.  
    @pancio,

    Może być to zabawne, ale prototypy składam na płytkach prototypowych, gdzie są docelowe układy, ale w konwerterach SOC-DIP. Część symuluję wcześniej w Microcapisie, chociaż zaczynam czuć różnicę między super softem, który niestety przestał być supportowany, a TopSpice'em czy innymi programami, które mają zaktualizowane biblioteki modeli (niestety nie mam do nich dostępu).

    @Peri Noid,

    Triony T13 oraz T20, których właśnie zaczął używać Lotharek są dostępne również w wersjach LQFP 100, które da się już spokojnie lutować - najlepiej pod mikroskopem, ale są tu tacy, którzy zdejmują okulary i mają już odpowiednią optykę ;)

    Oba układy też występują w wersji z SPI Flash i mogą udawać CPLD.
    • 19: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    @PeterKaczorowski. Nie zajmuję sie serwisem od dosyć dawna . Więc naprawdę dziękuję Ci za twoje dobre chęci i wykazywany entuzjazm ale, wiesz , naprawdę byłbym zobowiązany... Tak na przyszłość, gdybyś jednak kontaktu do mnie nie rozdawał kompletnie mi obcym ludziom . Bo to ja im potem muszę odmawiać...
  8.  
    spoko
  9.  
    From JLCPCB with Love....

    "Thank you for your order from JLCPCB. It’s our pleasure serving you. We are pleased to inform you that the items listed below have been packaged and are waiting for pick up by DHL International Express. "

    Chyba rozumieją, że płytki SAVO po prostu nam się należą :))))))))))))))))))))
    • 22: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Szanowna i zacna Administracjo, ja się zapytowywuję uprzejmie i grzecznie, dlaczego na forum nie ma możliwości wstawiania emotek wyrażających reakcię użytkowników, żeby nie strzępić jęzora po próżnicy? XD
    • 23:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    jest.. ta emotka to się nazywa "permanently ignore" :-)
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Brakuje jeszcze emotki do savo ;)
    • 25: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Ono sawo, ekhm... samo w sobie robi za emotkę. XD
  10.  
    @Konstantyn,

    Tylko czapka jest :)
    • 27:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Ludzie jak wam się nie podoba to idźcie krowy doić (jak to ładnie kiedyś Shrek powiedział) ! Nie pasuje to nie komentujcie w głupi sarkastyczny sposób ! Czy jad już wszystkim mózg zeżarł ?! Opamiętajcie się ! Może projekt jest mało wymagający ale swoją robotę robi i ktoś do cholery swój czas na to poświęcił bo samo się nie zrobiło. Jakoś za granicą chwalą sobie ten projekt, tylko Polaczki dostają sraczki jak ktoś coś zrobi ! Porażka i żenada, ogarnijcie się !
    • 28: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    To w...aj z Polski, jak ci się nie podoba i tam kręć swoje lody.
    • 29:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Jak już podjąłeś temat @galtron, to zastanów się do czego służy forum... bo nie służy do:
    - spamowania,
    - pokazywania statusów przesyłek - szczególnie jeśli nie ma zainteresowanych,
    - grubiańskiego, natarczywego marketingu,
    - ...
    - urządzania hurtowych sprzedaży (hue hue),

    A służy do:
    - pomocy innym a nie udowadniania że Ty(nie personalnie) jesteś najmądrzejszy a wszyscy to idioci i nieuki albo co gorsza bogate głupki (sarkazm),
    - dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,

    Bez sarkazmu.
    • 30:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ Konstantyn - sam w...aj ! Widać że jednak ubodło i słoma z buciorów wylazła aż stąd widać ! Jak nie umiesz pisać i jedyne słowa jakie znasz to epitety, to czas wrócić do podstawówki na podstawy relacji z innymi ludźmi !
    @ pancio - o jakie forum Ci chodzi ?! Gdzie tu widzisz SPAM ?! Jaki status przesyłek ?! Skąd wiesz że nie ma zainteresowanych, co Ty wróżka jesteś ?! Jakie urządzenia hurtowych sprzedaży ?! Skąd się urwałeś, z zeszłorocznej choinki ?! Widzę że jak nerwy się pojawiają to zaczyna znikać myślenie ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @galtron
    Nerwowy to ty tu widzę jesteś. Przeczytaj wątek to się może zorientujesz o czym tu mowa.

    Nie robimy osobistych wycieczek - to też kolejny bullet do tego czego nie robimy, prze pana.


    SPAM - za wikipedia:
    <CYTAT>
    ... istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
    1. Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
    2. Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
    3. Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

    <KONIEC CYTATU>

    no jak w mordę strzelił... SPAM == $@^0
    • 32:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ pancio - idąc tym tokiem myślenia, to wystarczy że wyślesz dwie podobne wiadomości do jakiejś osoby i to już jest SPAM. Tak samo punkt 3, skąd odbiorca może na wstępie wiedzieć nie zapoznając się z treścią informacji że może nie odnieść zysków w stosunku do proponującej mu osoby. Przecież to się kłóci samo ze sobą. Jakby tak każdy robił to nikt nikomu by nigdy nic nie sprzedał. Pancio Ty robisz też sporo w elektronice, więc znasz temat od podszewki. Czy też masz ludzi którzy Cię nękają dziwnymi tekstami, uwagami, itp ? Wydaje mi się że tak ... ;) Trudno jest na naszym polskim podwórku coś osiągnąć.
    • 33: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Powtórzyć mam ignorancie, bo widzę, że nie dociera? Sp...j na ebaje, jak ci się polskie podwórko nie podoba i jak ich łaskawie nazwałeś, "Polaczki". Jesteś nikim, zwyczajnym maluczkim padalcem.
    • 34:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Nie przesadzaj @galtron, po drugiej to mi się dopiero lampka zapala - pomarańczowa. Ale wykwit niusów w typie bohatera tytułu tego topiku to już jest delikatnie ujmując dręczenie odbiorców. Czegoż możemy się dowiedzieć z treści z JLCPCB.. jaki jest status? no proszę cię... Ewidentnie se co niektórzy robią poletko do spamowania... zobacz który to już topik skażony przez $@v0... czwarty? piąty? I tworzą się nowe...
    Myślałem, że od informowania rzeszy fanów o pierdołach są fejsbuki i inne instant wynalazki. I choć jestem elektronikiem to z tego nie żyję, nie użeram się z niezadowolonymi klientami bo po prostu ich szanuję.

    A ja to swoje polskie podwórko podziwiam, szczególnie, że mamy sporo mądrych osób - zwłaszcza tu na forum.
    • 35:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ pancio - ja niestety z elektroniki żyję ;) Akurat nie z retro ale na co dzień naprawiam laptopy, komputery, tablety, monitory, itp. Po zalaniach, upadkach i innych sytuacjach ;) Retro to dodatek i pozostałość po tym od czego zaczynałem w latach '90 tych.
    Znasz może tego pajaca Konstantyna ? Gość ewidentnie prosi się o klapsa w oko ;) Jakieś bluzgi w moją stronę rzuca, gość ma problemy emocjonalne, chyba za młodu z kołyski wypadł na główkę i teraz tak mu zostało ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ Konstantyn - też Cię kocham pajacu ! Poskacz jeszcze trochę tu na forum, niezły mam ubaw, hahahaha ;)
    • 37: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    @Konstantyn: Jednak warto chyba byłoby powściągnąć nieco język. Co się zaś tyczy o to kim jest @galtron, to można np. poczytać trochę tutaj i obejrzeć
    • 38:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ mono - mistrzu mój drogi ;) Dziękuję, zapomniałem już o tym wywiadzie ;)
    • 39: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @mono - nie będzie mnie żaden Galtron czy inny pajac nazywał "Polaczkiem". Tobie, jeśli to nie przeszkadza to Twoja sprawa. I nie tylko chodzi o mnie, to jest brak szacunku do Narodu polskiego.
    • 40:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     
    @galtron,

    Tym bardziej powinieneś szanować każdego, bo klient ma zawsze rację. Problem w tym, że o jedno słowo za daleko i już gównoburza. A można było najpierw przeczytać a potem zabierać głos. PeterKaczorowski chyba nie potrzebuje póki co prawnika bo póki co próbujemy się grzecznie 'szabelkować'. Ale każdy ma prawo się wypowiedzieć (póki Admin nie zarządzi inaczej :-)).
    • 41: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @Konstantyn: Zgadzam się, mnie również nie podoba się "polaczkowanie", bo nie musimy mieć kompleksów na tle innych nacji.
    Ale to jedno, a zaprotestować można jednak bardziej parlamentarnie.
    • 42:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ Konstantyn - jakbyś nie był ignorantem i umiał w tym swoim umyśle zatrutym jadem segregować pewne rzeczy to domyśliłbyś się że słowo "polaczki" nie tyczy się wszystkich w narodzie polskim, tylko tych którzy wszystko wiedzą najlepiej, obrażają innych, są totalnymi malkontentami, nie potrafią docenić pracy innych ludzi i wszystko im się nie podoba.
    • 43:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Szanuję wszystkich którzy coś tworzą, pomagają innym, wymieniają się wiedzą, np. zenon/dial, jhusak, mono, pancio, PeterKaczorowski, zaxon, lotharek i wielu innych zacnych ludzi których teraz pominąłem a jest ich wielu. Wnieśli do świata Atari i nie tylko wiele wspaniałych rzeczy, pomysłów, programów. I należy to doceniać a nie non stop negować, wybrzydzać, szydzić i obrażać.
    • 44:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Z szamba nie zrobisz perfumerii jak powiedział wieszcz pewien ale widzę gałązkę oliwną :-) Usuń mnie proszę z tego zacnego grona zasłużonych bom wieśniak i nieuk i gdzie mi tam miedzy temi :-)
    • 45:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @ pancio - dlaczego wieśniak i nieuk ? Przecież sporo rzeczy robisz dla świata Atari ;) A bycie wieśniakiem nie jest złe, ja z Łodzi wyprowadziłem się na wieś w 2012 roku i jest mi tu dobrze, cisza spokój i przyroda, nawet pasiekę pszczelą mam ;)
    • 46: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Oj panowie, panowie .. Sam mam czasami dylemat czy pokazywać coś nowego na forach. A nawet starego.. ;) Kiedyś mieliśmy ciekawą dyskusje na FB o tym.

    Z jednej strony, skąd ludzie mają wiedzieć że sie coś nowego pojawiło ? Z drugiej, trzeba jednak zachować pewną równowagę w ciągłym pisaniu o tym samym ;)

    Do mnie ludzie mieli pretensje że mam drogo. Więc zaczałem wystawiać niektóre zabawki na licytację , od złotóweczki.

    Więc inni ludzie zaczeli mieć pretensje że nie poinformowałem ich o tym ;)

    Zaczałem informować o aukcjach od złotóweczki to inni ludzie zaczeli mieć pretensje że spamuje, lansuje sie itp ... ;)

    Jakbyś sie człowieku nie obrócił to i tak .... duda z tyłu ;)

    Tym bardziej że czasy mamy takie że wszyscy chcą mówić a mało kto chce słuchać ;)

    No i tak, zawsze przecież można coś zrobić taniej i lepiej ;) Tylko, tak naprawdę ? Kto jeszcze tak robi i ma na to czas ? Nie oszukujmy się, mamy wszyscy zaawansowaną peselozę i powoli wchodzimy w tryb "za naszych czasów to było lepiej "
  11.  
    Zgadzam się Zaxonem. Przy okazji Wesołych Świąt Zaxon!
    • 48: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Piotr.Nie przesadzaj z tym ociepleniem stosunków. Jeszcze niedawno pisałeś o mnie jak o złodzieju, o specjalnym miejscu w piekle dla mnie , porównywałes mnie tez do pedofila ( WTF ? ) na paru poczytnych grupach i innych kanałach. A teraz ? Kolegi szukasz ? Za późno Piotr. Internet pamięta .Ja też. Więc , proszę, przestań sie do mnie znowu przyklejać jak jakiś polityk.
  12.  
    Zaxon,

    Mogę się z Tobą zgadzać kiedy masz rację i chyba każdemu tu mogę życzyć Wesołych Świąt, gdy za kilka dni jest Gwiazdka!

    Tak więc pomyślności i mniej pamiętliwości!
    • 50:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    W osiedlowym popcornu brakło a jak u Was?