atarionline.pl Laura dla C64 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hejka!

    Słynna gra Laura z ostatnich lat dla naszego Atari miała być również wydana dla C64. Z tego co znalazłem w necie ostatnie informacje są z 2018 roku, gdzie prezentowane jest mini demo (raczej taki proof of concept). Autor/autorzy są inni niż wersji dla Atari. Czy ktoś wie może co się dalej dzieje z tym pomysłem? Upadł całkowicie, bo tak to wygląda?
    • 2:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Jeśli chodzi o tę wersję: ->link<-
    to dalej się nie rozwinęła
    Ja podchodziłem do Laury na C+4

    i na Amidze
    ->link<-

    Co do wersji na C+4 nie planuję na razie do tego wracać
    Wersja na Amigę też raczej nie będzie kończona jako Laura. Jesli do tego wrócę, a chciałbym po skończeniu mojej obecnej gierki na Amigę to raczej zrobię coś lekko zbliżonego do Laury, ale raczej tylko wykorzystujące silnik który już mam niż całą ideę, skądinąd fajnej gry Larka.
  2.  
    Deczko szkoda, bo jednak C64 należy do jednych z najbardziej kultowych komputerków... Z drugiej strony domyślam się powodów...
    • 4:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    ciekaw jestem czego się domyślasz... :) ?
    w kwestii C64 to nie je jestem autorem tego portu. był wątek na c64scene.pl więc możesz tam zapytać autora. ->link<-

    Na C+4 po prostu średnio mi się teraz chce bo to żmudna praca nad przeportowaniem jest, a ja wolę tworzyć własne rzeczy. Ale żeby nie było, miałem super wsparcie od Larka i za to mu dzięki!
    A Amiga...? no muszę najpierw skończyć Robot Jet Action 2, ale nawet wtedy jeśli musiałbym się zabierać to byłaby to gra zbliżona do Laury z moimi pomysłami a nie port 1:1. Zapewne też inaczej by się nazywała.
  3.  
    No szkoda. Nie chcę wyjść na fanboja ale w wersję na komodorka lepiej mi się grało.
  4.  
    Jak to mówią pożyjemy zobaczymy, ale wygląda na to, że temat dla C64 upadł...
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Dla mnie w Laurze, ale i podobnie w niektórych planszach Boulder Dash wkurzało, że muszę czekać, aż się plansza dowinie i znowu się zobaczę. Może to było poprawione?
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    jhusak - dla mnie to nie bug, to feature. To samo w Robbo :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    zajumali pomysł i projekt upadł, całe szczęście bo Larek by chyba wyłysiał. ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    @mav - nie piszę, że bug, tylko, że mnie wkurzało, właśnie ten "feature".
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    No, ale teoretycznie bugi są irytujące a feature odwrotnie :)
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Znam wiele denerwujących ficzerów w grach :)
    • 13: CommentAuthortebe
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    nie będę nic pisał, bo znowu wyjdzie że jestem złośliwy :P
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    No to uściślając - dla mnie to był pewnego rodzaju "klimat", nawet jeśli czasem mogło to powodować skuchę, to kupowałem ten zabieg :) I oczywiście nigdy nie rozkminiałem, czy to zamysł, czy ograniczenie sprzętowo-programowe ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    To Ci @tebe nie wyszło, bo napisałeś :P

    @Mav, oczywiście że to klimat :) ale może cośtam wkurzać człowieka. I co zrobisz :) Nic nie zrobisz, a ja sobie mogę tupnąć, bo i też teraz nic nie zrobię.