atarionline.pl Samodzielne składanie komputera - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorVLX
    • CommentTime24 Dec 2023
     
    Seria Kindle Fire to był zwykły tablet z ekranem podświetlanym od spodu. Z tego co pamiętam, po prostu kupowali gotowca od jakiegoś dostawcy i tylko wgrywali swój system i dawali logo. Potem wrócili do e-papieru, bo nie po to kupuje się czytnik ebooków, żeby męczyć się z ekranem LCD.
  1.  
    Hejka!

    Wow! Tyle postów! Jakby tak pod moim filmem na yt pojawiło się tyle postów i tak długich, to chyba algorytm yt by zwariował... :P (ponoć czym więcej postów, tym yt uważa film za atrakcyjny i proponuje go częściej).

    @jakubd Masz dużo racji w tym co piszesz. Ale też trzeba elastyczności. Ja np. na poczatku zakładałem, że kanał ma szansę stać się komercyjny. Po kilkunastu filmach i po tym, jaki widze postęp w rozwoju (a raczej jego brak), to wydaje mi się, że nie ma szans. I to pomimo zrobienia pewnej analizy, czy ustalenia pewnych założeń dla kogo ten kanał itd. Jakby nie patrzeć są podobne kanały, które naprawdę mega się rozwinęły, ale to dawniej. Najlepsze przykłady Techmoan czy 8-bit guy. Myślę też, że yt nie promuje polskich kanałów, a woli te amerykańskie i angielskie (tu widać ewidentnie dominację i nie chodzi tylko o znajomość języków, bo znam angielski i francuski i w obu coś tam oglądam na yt, ale po francusku praktycznie nigdy nie mam żadnych propozycji od yt). Co do fedbacku, to ten zawsze bywa trochę sprzeczny. Wydaje mi się, że trochę trzeba się też kierować intuicją i konsekwentnie kierować filmy do jakiejś ustalonej grupy licząc się z tym, że nie każdemu podpasują.

    @0xF Tu się dużo zastanawiałem, czy w ogóle w ten film wrzucać temat laptopów. I nie wiem, czy te nieliczne wzmianki w ogóle mają sens... Z jednej strony to trochę zwiększa zasięg filmu. Z drugiej i tak niewiele wnoszą...

    @jhusak Swoboda i luz to jednak nie moja bajka... Choć próbuję... Pod wzgledem żartów to fajnie to robi Michał Pisarski Tech. Ale ja nie mam takiego podejścia i w moim przypadku byłoby to chyba mega sztuczne.

    To co chciałbym mega mocno poprawić to stronę audio - lektora. I nawet nie chodzi tu o to, by był luzak czy nie. Ale o jakość nagrania tej części lektorskiej. Ostatnio obejrzałem sobie fragmenty wszystkich moich filmów z kanału i... się załamałem. Lektor jest wyraźnie mega nierówny. I to zarówno jeśli chodzi o tempo, sposób intonacji itd. jak i o jakość samego nagrania audio. Pierwszy mikro to był dość tani chiński model. Ale wbrew pozorom wydaje mi się, że nagrania z niego są najlepsze. Potem dokupiłem do niego popfiltr i to chyba był błąd, bo jak słyszę to on dodaje jakieś metaliczne zabarwienie. Kolejny mikro to... niby dość dobry Rode. Ale to jest mega wtopa. On daje strasznie basowo wzmocniony dźwięk, co daje efekt, jakby lektorem była... krowa... :P Więc zdjąłem trochę tych niskich częstotliwości i... bardzo to przytłumiło dźwięk. Będe jeszcze kombinował, ale... albo kupię trzeci mikro, albo wrócę do pierwszego ale bez filtra pop. Tyle, że znów ten pierwszy łatwo przesterować, co oznacza duble nagrań. Na filmie tego nie widać, ale dla mnie oznacza dodatkową pracę i zmniejsza liczbę filmów na kanale (jak są bardziej czasochłonne).

    @Alex Może kwestia wyboru dobrych kanałów? :P

    @Dracon Mega się z Tobą zgadzam w kwestii laptop kontra stacjonarka! O ile oczywiście ktoś nie podrózuje co chwilę gdzieś i musi mieć po prostu lapka.

    @laoo e-ink fajna sprawa!
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    @VLX, ja np nie uważam serii Fire za kindle, aczkolwiek mój syn używał z powodzeniem przez ca 7-8 lat. Wrzucałem mu tam stare relaxy czy alfy, i sobie to w kolorze czytał.

    To był Android z apką Kindle.
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime26 Dec 2023
     

    jhusak:

    Może jakaś niekompatybilność z routerem?

    Soft Apple wyświetla śmieci - to ma być wina rutera sieciowego?
    Błędy widziałem na różnych ruterach, na różnych kontynentach. Nazwy sieci i hasła ze znaków ASCII.

    pirx:

    sprawa jest prosta Fox, źle go trzymasz

    To dobre wytłumaczenie! A Maca Mini jak mam trzymać?
    • 5:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Zostaje jedno wytłumaczenie: zła aura!
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    0xF - oczywiście, jak soft wyświetla śmieci, to jego wina. Zastanawia mnie po prostu jak to nie zostało wykryte do tej pory przy takiej próbie i tym całym programie "wysyłaj raporty o segfaultach do Apple".

    Pewnie przez telefonowy internet też próbowałeś podłączać, więc nie będę sugerował :D

    A może masz spieprzone konto apple? czy to jest/objawia się wcześniej?
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Znowu pudło. Ten glitch na iPadzie widziałem osobiście, ale to nie było moje konto Apple.
    • 8: CommentAuthormrroman
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Polecam zadzwonić na support Apple. Są całkiem pomocni i znają większość bugów i workaroundy na nie :).