atarionline.pl Steampunk w grach Atari 8bit? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2023 zmieniony
     
    Czy ktoś kojarzy gry na Atari w klimatach steampunk (ewentualnie jego odmian dieselpunk czy tam podobnych)? Bo na 16bit trochę tego jest, ale na 8bit mocna posucha. Z gier kojarzę tylko The Eidolon.
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Będzie Trax :-) A tak to chyba nie bardzo...
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2023 zmieniony
     
    Z takich co będą/mają być to jeszcze Mad Age & This Guy, ale to mocno niepewna przyszłość :)

    Misza zaproponował, żeby jeszcze podciągnąć pod to Loco, bo faktycznie klimat epoki parowej jest :)

    Z kolei z takich trochę naciąganych widziałbym tu Total Eclipse.
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    W Loco jest steam, ale nie ma punka ;-)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Gdzieś był symulator maszyny parowej. Dump Machine.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Tak, też można podciągnąć :)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Trochę jeszcze henry’s house.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Myśleliśmy o tym, także o paru innych jak 221b Baker Street, ale chyba to jeszcze bardziej naciągane :)

    Szkoda, że na małym Atari nie ma chyba nic na podstawie Juliusz Verne'a (na dużym jest).
    • 9: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Nie wiem o co chodzi z tym steampunkiem i czy będzie to w temacie, ale kojarzy mi się jeszcze z maszyną parową "Gumball", choć pewnie z parą nie ma nic wspólnego oraz "Trains".
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    Steampunk to taka stylistyka dzieł fantastyki naukowej. Dominuje mechanika (zamiast elektroniki), odwołuje się często do mody XIX wieku, etc. Nazwa wzięta od pary czyli głównego typu napędu w okresie rewolucji przemysłowej.

    angielska wiki:
    ->link<-

    polska wiki:
    ->link<-

    "Gumball" i "Trains" klimatem pasują, bo mechanika, aczkolwiek tak jak większość naszych powyższych przykładów, trochę naciągane, bo jest stylistyka, ale brakuje np. elementu fantastyki naukowej.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    No to Ghostbusters :) Może nie para tylko plazma, ale zawsze cuś.
    • 12: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    To ja jeszcze dodam "Nadral", ten helikopterek to takie jakby żelazko ze śmigiełkiem, a żelazka jak wiadomo są na parę, no i klimacik gra ma akuratny, myślę. :-D
    • 13:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Nuclear Nick, tak trochę. Ogólnie bardzo klimatyczna gra w moim przekonaniu. Może też Goonies gdyby usunąć wątki pirackie. Jeszcze rozważyłbym Bounty Bob'a i Mr. Robota.
    A z tych nieatarowskich to polecam bardzo Steamworld Dig 2 który nie dawno kończyłem na switchu.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    Krótko mówiąc, mamy The Eidolon i to wszystko. I dwie gry takiego klimatu w produkcji. Może ta posucha zainspiruje jakichś twórców do zastosowania steampunku, dieselpunku czy innego -punku w swojej grze? Można się wyróżnić.
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    Mi się ten łazik z Amaroute, czy w sumie cała gra kojarzy z tym klimatem
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    To jak Amaroute, to mi się kojarzy "Head Over Heels" - tam były różne planety z cudaczną czasem "technologią". ;)