atarionline.pl [Nieaktualne] Obudowa Chieftec z PC-ta - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    Sprzedam obudowę do komputera stacjonarnego Chieftec Bravo BH-01B-B-B (typ Midi/Big Tower).
    Używana, stan dość dobry, jak widać na zdjęciach.

    W środku zasilacz BeQuiet oraz płyta główna ASUS P5Q-E, procesor 4-rdzeniowy INTEL CORE QUAD, pamięć RAM - DDR2, dołączony jest także kontroler z USB 3.0 - wciąż są one sprawne.

    Brak twardysku, napędów: DVD oraz nagrywarki (są w innych ogłoszeniach) i karty graficznej a także większości kabli połączeniowych.

    Sprzęt używany ok. 2007-2013 roku i nieco później sporadycznie.
    Waga ok. 11 kg i z tego powodu w grę wchodzi tylko bezpośredni odbiór w Gdańsku.

    Cena: przytuliłbym tak z 70-80 pln. :)
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    A ta Ninja na CPU warta min. 70zł jest w komplecie? :D

    Edit: mała pomyłka. To nie jest Infinity? Dlaczego wentyl wyciągający jest odwrotnie zamontowany?
  1.  
    Zastanawiam się, czy nie byłoby tego lepiej sprzedać na części... Tylko roboty wtedy z tym dużo...
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    To jest naprawdę solidna obudowa, ciężka i mocna. Być może przydałaby się jeszcze do jakiegoś serwera itp. ?
    Wszystko, co tam jest w środku jest „w bonusie”. :)
    Sprzęt jest ponad 10-letni więc moim zdaniem nie znalazłbym nikogo
    chętnego na taką np. płytę główną. :|. Parę rzeczy sprzedaję oddzielnie, tj. karta gfx, napędy dvd.
    • 5:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    ASUS P5Q-E DELUXE - miałem taką siostrzaną płytę - chodziło to to przez 12 lat bez mrugnięcia... aż się łezka kręci - topowy sprzęcik. Polecam bo mało która płyta ma 2x RJ45
    • 6:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    Miesiąc temu płyta P5Q-E w zbliżonej do twojej specyfikacji poszła za 70zł: ->link<-

    Niektóre osoby tylko takich perełek wypatrują a popularnością nie cieszą się np. zwykłe OEMy.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    Ofertę wrzuciłem też na OLX-a więc dzięki za dodanie otuchy, może ktoś doceni wyjątkową okazję. :)

    Edit: mała pomyłka. To nie jest Infinity? Dlaczego wentyl wyciągający jest odwrotnie zamontowany?

    Raczej nie INFINTY - może tylko podoba seria, dlatego Ci się tak kojarzy? Ta obudowa ma 3 zatoki 5.25" - rzecz obecnie rzadko spotykana a dawniej bardzo pożądana sprawa.

    Dlaczego wentyl wyciągający jest odwrotnie zamontowany?

    Tu nie pamiętam, ale może kiedyś wyjmowałem do jakiegoś czyszczenia a potem źle założyłem z powrotem (a kompa i tak już potem nie używałem właściwie). ;o
    • 8:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    Scythe Infinity to nazwa chłodzenia a nie obudowy. Porządny kawałek metalu :)

    Z tyłu widać, że jest filtr na wentylu, więc montaż w taki sposób jest celowy. Zastanawiało mnie tylko dlaczego, bo wentyl na chłodzeniu jest w prawidłową stronę a wentyli na przodzie nie widzę i nie wiem jak są ułożone (nie dostrzegłem przewodów od nich).
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Dec 2023
     
    Z przodu nie było w ogóle montowanego wentyla. :( W tamtym czasie nie miałem świadomości o tym, że warto tak zrobić.
    Tak, jest tam Scythe Inifity - wielgachny kawał radiatora.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    Sprzęt dziś sprzedany więc ogłoszenie już nieaktualne. Dzięki za uwagę.