atarionline.pl Shackowane 2600+ - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Ok, wpadło mi to nowe 2600+ w ręce. Grey mi podesłał linka jak to shackować ;)No to shackowałem : ->link<-

    No i nawet działa ;)
    Raczej to sztuka dla sztuki bo trzeba PC do konsolki podłączać więc równie dobrze można sobie emulator na PC odpalić ... Ale miałem trochę zabawy. No i mogę sobie pograć w Donkey Konga Jr. ;)

    Niestety, dołączany joystick jest niezgodny z 7800 bo nie ma 2 osobnych fire. Musiałem sobie specjalnie pada przerobić żeby w Pole Position zagrać. Hłe, hłe..

    Na konsolce nie działa tez UNO CART 2600.

    Ale jak widać, ludzie coś w tym temacie działają ;) Więc pewnie pojawią sie lepsze hacki ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    Modowanie interesujące, ale rozumiem, że coś się grzebie na płycie i traci gwarancję:

    This project makes it possible to load Atari 2600 and 7800 roms to the 2600+ using an USB to serial cable or module and a Python script. Modifications to the Atari 2600+ mainboard and I/O board are required and void your waranty.
  1.  
    Tylko czy nie można przywrócić oryginalnego softu?
    • 4: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Jan 2024
     
    Tak trzeba przylutować dwa kabelki - więc gwarancję tracimy.
    Ale jak ktoś nie ma cartów od 5200/7800 to jest to jakaś opcja, aby pograć w fajne tytuły... bo aktualnie multicarty na SD nie działają.