atarionline.pl PTODT Stereo - brakujące kanały audio - propozycje rozwiązania? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Cześć!

    Przymierzam się do instalacji. Komputer ma być gotowy na jutro, bo jedzie na LASTa.

    Czy są zalecane propozycje podłączenia "w jakiś sposób" dodatkowych brakujących kanałów audio (SIO + EXT) ?

    Mam pewne pomysły, ale może ktoś już to przerabiał.
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Jan 2024
     
    Nie wiem nie znam się to napisze:
    ->link<-

    patrzyłeś na obrazkach?
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Jan 2024
     
    @As, opis jest dla dwójki, na fotce jest jedynka.
    • 4: CommentAuthorDope
    • CommentTime2 Jan 2024
     
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2024
     
    Na zdjęciu PTODT Stereo (POKEY+GTIA), a w sklepiku PTODT Stereo II (POKEY+GTIA+SIO+ECI+PBI+wyłącznik). Oba urządzenia zaprojektował kkrys, można do niego wysłać komputer w celu rozbudowy.
  2.  
    Ok. Czyli rozumiem, że na tą chwilę jedyną propozycją jest wymiana płytki I na nowszą II.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jan 2024
     
    Nie wiem, to już kkrys pewnie potrafi ocenić, czy można rozbudować I w II i jakim kosztem.
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Jan 2024 zmieniony
     
    Pamiętam, jak jeden forumowicz zapowiadał, że zrobi hi-tech mikser na swojej płytce. Byłby jak znalazł. Podpytaj, może pomoże.
  3.  
    @Peri Noid,

    :)
    • 10:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jan 2024
     
    Mi też coś świta.. ale nie mogę sobie przypomnieć kto to był...

    Wystarczy zrobić diff-a na obu i wypracować "międzymordzie" - znam jednego człowieka co to potrafi zrobić i ma do tego pełne kompetencje ale to chyba nie ten sam co od haj-techa :-)
  4.  
    Panie i Panowie,

    Lata w IT mówią.. najpierw zapytaj, później zrób sam, jeśli nie ma rozwiązania, a je potrzebujesz. Spokojnie, damy radę :)

    Pacjent jest na biuru, zaraz coś się wymyśli :)
    • 12:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jan 2024
     
    Byle nie zmarł....
    • 13:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Jan 2024
     
    Tak na marginesie, ale w temacie - czy się mylę, czy wyjście audio z Atari jest niesymetryczne? To znaczy, nie dostajemy sygnału od -5V do +5V (powiedzmy) tylko między 0V i +5V? Jeśli tak, to rozwiązaniem są zwykłe diody. Tak na chama. Ok, obniżą głośność ale to szczegół.
    • 14:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jan 2024
     
    Nie przejdzie.. za mała amplituda. Dioda nie będzie przewodzić poniżej 0.4-0.6V tym sposobem obetniesz dobie sporo dynamiki. Bez dodatkowego wzmacniacza nie ma szans przy takim podejściu.
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Jan 2024
     
    Rozumiem. Wszystko jasne, zapomniałem o minimalnym napięciu.
  5.  
    @Peri Noid,

    Żebyś miał w ogóle ujemne, prawdopodobnie musiałby to wcześniej przez OpAmp, który jest zasilany z dodatniego i ujemnego zasilania, aby mieć odpowiednie ref pointy.

    Tak więc nie jest.
    • 17:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Jan 2024
     
    Napięcie referencyjne można mieć również w połowie napięcia zasilania i wtedy nie potrzebujesz ujemnego napięcia zasilania ale to takie nieprofesjonalne...
  6.  
    @pancio,

    Możliwe, że masz rację. Sprawdzę i ten temat. Dzięki!