atarionline.pl The Last Ninja JEDEN - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime16 Jan 2024 zmieniony
     
    A właściwie bez dopiska...

    Chciałbym uroczyście podziękować Jakubowi Husakowi za zabawy z tym portem.

    Przenosi mnie to natychmiastowo do czasów młodości. (choć TLN ogrywałem na grzybie, to ten lekki posmak goryczki, ze na c64 kumpel miał a ja na atari nie, dopiero teraz udaje sie zetrzeć)

    Hmm w sumie Bruce Lee i 'nasza' Ninja nie były takie złe i tłukłem je do upadłego... Izometria jednak jest nie do podrobienia.

    Naprawdę urocze.

    Dwójka nigdy mnie tak mocno nie porwała (o USA to był Agent USA, albo Kennedy Approach)
    (BTW ktoś kojarzy jeszcze coś 'wyraźnie azjatyckiego' na A8?)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jan 2024 zmieniony
     
    Dzięki :)
    Jak skończę swoje aktualne zabawy, skończę i LN :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Tak, port zacny i przyłączam się do podziękowań :)

    Yosh:

    (BTW ktoś kojarzy jeszcze coś 'wyraźnie azjatyckiego' na A8?)


    Jeżeli chodzi o gry kopane to jak najbardziej Karateka, World Karate Championship / International Karate, Ye Air Kung Fu (konwersja Vegi), a także International Karate+ (konwersja Pavrosa). A jeżeli nie kopane to np. Samurai's Game, Taipei XL.
    • 4: CommentAuthorTiger
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    A ja dziękuję za to, że dowiedziałem się, że taka gra w ogóle istniała, bo na SV ja A8 ją pierwszy raz zobaczyłem XD

    Czyli dla mnie to wersja na c64 jest portem XD
    • 5:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Nie znałem tylko "Samurai's Game" - urokliwa lamigowka. No tak, o kopankach zapomnialem / nie chialem smiecic w poscie. Pavrosa konwersja tez kosi. Karateki nie widzialem 'w epoce', moze przez to ze mialem tylko kaseciaka. A Taipei XL to przyklad ze 'gry uczą' (w tym przypadku kultury) bo za socjalizmu to przeciez se nie kupisz takiego Mahjonga
    • 6: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Tiger jaki noob
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Oprócz Taipei XL są też nowsze tego wersje, np. Mah Jong, Mahjong XE. Jest też komputerowa wersja zwykłej gry planszowej Chińczyk, ale nie pamiętam pod jakim tytułem, chyba jakimś niemieckim. Mamy też wersję Go!. Z kopanek to jest jeszcze kiepska Ninja Master, Chop Suey. Pewnie miłośnicy tego typu rzeczy wskażą więcej tytułów.

    Czy pod "azjatyckie" można podciągnąć gry, które dzieją się na terenie Azji? To jeszcze są gry strategiczne, np. "Conflict in Vietnam" czy scenariusze azjatyckie w zręcznościowej "F-15 Strike Eagle" :). SSI też miało scenariusze dziejące się na Pacyfiku, w strefie azjatyckiej.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jan 2024 zmieniony
     
    @Yosh
    Ja w epoce miałem Karatekę na kasecie :) Każdy etap wczytywał się kilka minut. W sumie jedna gra (ale jaka!) na stronę :) Ale - grało się :)
    • 9:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime16 Jan 2024 zmieniony
     
    Chop Suey jest zadziwiajaco dobry - kiedys bawilem sie nim dluzej niz zakladalem.

    Znajac ciebie wiedzialem ze F-15 padnie :D jako przyklad. Ale mialem na mysli cos co 'wyglada azjatycko' - jakies wiśnie, jakieś świątynie shinto, jakieś panie w kimonach :D

    Tak, duzo pozniej dowiedzialem sie ze Karateka kasetowa tez istniala - ale moze u mnie lokalny sprzedawca nie czul klimatu czekania tasmy .... Karateka jest bardzo ładna, Ninja i TLN też.
    • 10: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Jakby się kiedyś komuś chciało to ja bym chętnie na A8 zobaczył port tej gry (W azjatyckim klimacie):
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2024 zmieniony
     
    Yosh - no to z gier z jakimś wizualnym akcentem azjatyckim, a konkretnie japońskim, jest gra Hacker - tam jedna z lokacji to Japan, a inna to Chiny :)

    tu mój opis całej gry: ->link<-

    Yosh:

    Znajac ciebie wiedzialem ze F-15 padnie :D jako przyklad.


    Gdy jakieś określenie jest nieprecyzyjne (jak "gry azjatyckie") to warto sprawdzić też obrzeża, granice tego co dla kogoś jest jeszcze w polu poszukiwań, a co już nie :)
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Mieć na Atari "Usagi Yojimbo" to byłby szał :-)
    • 13:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    @kaz
    A wiesz, ze o Hackerze pomyslalem - ma ta gierka klimat (choć za szczeniaka własnie tylko obrazki oglądałem)

    @Jacques
    A wez mnie nie denerwuj :) na c64 to jest naprawdę ładne - ślinka cieknie (choć i tak wole TLN)
    • 14: CommentAuthortakron27
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    ooo 'usagi' fajne jest. grałem wiele, na zielonym unimorze. może dobrze, że nie musiałem oglądać tych brzydkich fioletów ;-D
    • 15: CommentAuthorvega1
    • CommentTime17 Jan 2024
     
    no tak usagi...też mi się to podobało i myślałem o konwersji...ale skończyło się na planach :)
    • 16: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Jan 2024 zmieniony
     
    Trocero77 - First Samurai to tylko na SNES-ie. Jeśli pierwszy raz zagra się na tej platformie to inne konwersje są o kilka klas gorsze, no może na Amidze zbliża się do snesowskiej, aczkolwiek muza w towarzyszeniu z dźwiękami niedopracowana wg mnie (zanika). Na St z kolei muzyki w ogóle brakuje w czasie rozgrywki, która jest przednia, jedna z lepszych w grach w ogóle. No, ale fajnie by było na Atarynce zobaczyć chociaż port z komodorka. :-)

    ->link<-
    • 17: CommentAuthorizy
    • CommentTime19 Jan 2024
     
    Może być pomocne.
    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Jan 2024
     
    Dzięki :) Pomocne są te komentarze głównie :) Bo kod mam zdizasemblowany :)