atarionline.pl [nieaktualne] Amiga/Atari MIST FPGA - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Feb 2024 zmieniony
     
    Forma sprzedaży: licytacja forumowa dostępna pod linkiem:
    ->link<-
    Cena startowa: XXXzł (edit: brak ofert, więc cena do ustalenia).
    Zakończenie licytacji: piątek 9.02.2024 godz. 20:30.
    Odbiór osobisty: Warszawa.
    Wysyłka: wygenerowana etykieta dla kuriera lub 20-25zł dodatkowo - do wyboru.

    Szybki wstęp: MISTa kupiłem (około 3 lat temu) z licencją Workbencha i akcesoriami w AMIGAstore.eu natomiast monitor w PL za kosmiczną (wówczas - 14 lat temu) kwotę 811zł. W tamtych czasach liczył się dla mnie (realny) czas reakcji, nie było pod tym względem nic lepszego w proporcjach 4:3 niż zakupiony NEC.
    Na karcie SD dostarczonej przez amigastore jest pakiet gier i aplikacji, dodatkowo żeby nie 'zużywać' oryginalnej karty przygotowałem dwa konfigi: dla telewizora i dla monitora LCD - różnią się plikiem mist.ini, przekładanie kart jest wygodniejsze niż ręczne grzebanie w konfiguracji jeśli chcemy szybko się podłączyć do TV.

    A właściwie dlaczego MIST? Dla mnie jednym z powodów były 2 złącza DB9 - można bez najmniejszych problemów korzystać z klasycznych joysticków.

    Aktualny rdzeń jest Amigowski: Motorola MC68020, 4MB fast RAM, 2MB chip RAM, chipset AGA. Czyli rozszerzona Amiga 1200 :)
    Rdzenie (bardzo uproszczę: sprzętowe implementacje różnych komputerów) można wgrywać różne: Atari 800, ST, Amstrad CPC, Commodore C64, ZX spectrum, NES, itd.

    Dość wstępu. Co w komplecie?
    - MIST FPGA computer MIDI (metalowa obudowa),
    - licencja na Worbench 3.1,
    - zasilacz USB 1000mA + kabel zasilający,
    - pudełeczko,
    - karta SD 16GB z systemem Ami oraz zainstalowanymi grami i programami,
    - karta SD 32GB j.w. w specyfikacji dla monitorów LCD,
    - karta SD 32GB j.w. w specyfikacji dla telewizorów,
    - przewód D-Sub (VGA) + audio -> EURO Scart,
    - monitor NEC LCD 19" MultiSync EA190M (wbudowane głośniki),
    - kabel zasilający do monitora LCD,
    - kabel audio do monitora LCD,
    - kabel sygnałowy (D-Sub VGA) do monitora LCD.

    Luźne uwagi:
    - oryginalna plomba cały czas się odklejała (jedyna rzecz marnej jakości), dałem własną,
    - referencja sklepu: 1338-MIDI, MIST 1.4 MIDI FPGA computer - Enclosure type : metal, Full Amiga Configuration : SD 16GB, ROM+Workbench 3.1+Games+Apps,, Power Supply : 1000 mA PSU (EU plug) and USB to micro USB cable, Spanish Keyboard and mouse : none, VGA / Scart cable : TV Scart (RGB) cable. 2m. DB15 pin to SCART TV. Nigdy nie aktualizowałem firmware (nie widziałem potrzeby), więc podczas startu widoczna jest wersja 1.2.0

    Pakiet foto w dobrej rozdzielczości do pobrania (trza kliknąć zielony klawisz "POBIERZ"):
    ->link<-