atarionline.pl Emulator Colleen plus Chromecast - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime7 Feb 2024 zmieniony
     
    Może nie do gier, ale taki zestaw działa mi od kilkunastu minut znośnie - do zabawy z DOS, Forth czy Logo na A800XL.

    - klawiatura Bluetooth
    - TV z wpiętym starym Chromecastem na HDMI
    - telefon z Androidem
    - aplikacja Google Home

    W Home rzucamy ekran telefonu na TV.
    Spinamy klawiaturkę z telefonem.
    Odpalamy Colleen.
    Obracamy telefon poziomo, ładujemy ulubione niezbyt dynamiczne oprogramowanie.

    Zaletą jest to, że ATR-a sobie możemy ściągnąć telefonem a nawet spiąć katalog w którym się znajduje z jakimś backupem i odkładaniem zmian w pliku np. na GDrive.

    EDIT: lipa, klawiatura nie umie Control+1 i inverse... oraz innych sztuczek.
    • 2:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime11 Feb 2024 zmieniony
     
    A ja dziś (na ZOMOWSKIEJ posiadówce) Colleen-a odpaliłem na starej przystawce do TV-DVBT na andromedzie 4.0 (czy jakoś tak :) ) i mam małe Atari i tym się imć ja chwali. Ale masz rację casta można użyć w TV z wielką ilością cali, a nawet rzutnikiem. RIVER RAID na suficie co myślicie?
    • 3:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime11 Feb 2024 zmieniony
     
    ?
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    Używam od lat Coleena na Android boxie podłączonym do TV. Emulacja dźwięku trochę kuleje, ale działa pad/joy podłączony na USB (pad wireless). Wygodne kanapowo rozwiązanie. Brakuje mi możliwości stałego podmontowania ATRów do kilku napędów.
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime12 Feb 2024