atarionline.pl Joypady na bluetooth - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime20 Feb 2024
     
    Czy są dostępne rozwiązania pozwalające podłączyć joypada do Atari Xl/Xe bezprzewodowo?
  1.  
    Może 8bitdo i jakiś adapter.
    Blueretro.
    Można też radiowo na bazie kitu
    AVT 2956 łącze bezprzewodowe. To sprawdzałem i działa ok z Atari i Commodore.
    • 3:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime20 Feb 2024 zmieniony
     
    Mam cała gamę padów od 8BitDo (dzieci mają switche :) ) i niestety, przez interface TOM ->link<- żaden z nich (czy przez adapter BT->USB też od 8BitDo ->link<- , czy też przez odbiornik od 8BitDo Utlimate ->link<- ) nie działa z Atari :(

    Przez ten sam interface proste pady przewodowe działają bez problemu nawet jako joysticki 3przyciskowe!

    A tak poza tym, że nie działają z Atari przez interfejs TOM to świetne pady są :)
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime20 Feb 2024
     
    Przez adapter BT-USB czy ten co podałeś nie zadziałają bo parowanie i obsługa jest tu robione na poziomie software'u a Tom nie ma stosu BT i nie dogada się z donglem. Musiałbyś mieć konwerter z BT na standardowy protokół kablowego pada/joysticka.
    • 5:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime20 Feb 2024 zmieniony
     
    Ten adapter, który wskazałem (od 8BitDo ->link<- ) oczywiście konwertuje komunikację BT na standardowy protokół pada USB (ma przycisk parowania) i emuluje wiele standardów padów przewodowych, a jednak z TOMem nie udało mi się zmusić do współpracy, a działa ze Switchem (udając pad przewodowy), malinką czy PC.
    A jest on o tyle fajny, że od strony BT obsługuje też chyba wszystkie możliwe kontrolery: PS5, Xbox One S, Xbox One X, PS4, PS4 Pro, PS3, Switch Pro, Switch Joy-Con, Wii U Pro, Wiimote.

    BlueRetro nie posiadam, ale mógłby zadziałać, bo pomijamy wtedy konwersję z USB na standardowy joystick Atari (czyli interfejs TOM nie jest potrzebny).
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Feb 2024
     
    Rozumiem. Ciekawe, czy inny adapter by to ugryzł. Mamy tego trochę na rynku - MouSTer czy adapter lotharkowy.
    • 7:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime21 Feb 2024
     
    Jest też Unijoystickle 2:
    ->link<-

    Zanabyłem i czeka na testy. Dam znać jak to to działa i z czym soon.
    • 8:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime21 Feb 2024
     
    MouSTer + oryginalny adapter od 8bitdo jak najbardziej działa!
    Sprawdzone. Graliśmy w Robbo arcade-stickiem :)
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime21 Feb 2024
     
    To co ma Pancio mam wcześniej niż on i potwierdzam, że działa.
    Pada od PS5 łyknął w sekundę. Działają przyciski i analogi.
    • 10: CommentAuthorstarymarabut
    • CommentTime24 Feb 2024 zmieniony
     
    Tani pad typu SNES za 20 zł.
    I łącze radiowe RF 12b przerobiony na pająka.