atarionline.pl Retroarch Atari800 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbaton
    • CommentTime21 Feb 2024
     
    Coś mnie pokusiło i jestem posiadaczem super console x z retroarch. Fajne ale... Za żadne skarby nie da się użyć wirtualnej klawiatury dla Atari. Może ktoś jest biegły w retroarchu i wie jak ją wywołać (zresztą ten sam problem na Amstradzie) Co ciekawe rdzenie c64 i Amigi bez klopotu wyświetlają wirtualną klawiaturę.
    • 2: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime21 Feb 2024 zmieniony
     
    Mam konsolkę PowKiddy RGB30 (ze względu na kwadratowy ekran, który nie zniekształca obrazu ze starych konsol). W tej konsoli oryginalnie jest JELOS (której częścią składową jest RertoArch), a tam a emulatorze Atari800 by aktywować klawiaturę OSD - wciskamy przycisk L3 (wciskamy lewy joystick).

    Jeśli nie działa Ci klawiatura, to z poziomu emulatora Atari800 (w RGB30 wciska się oba joysticki jednocześnie)- wejdź do menu RetroArch potem idż do settings i dalej do Hotkeys. Znajdź ustawienia do Keyboard Overlay (Toggle) - i tutaj zobzcz która kombinacja klawiszy pada aktywuje/dezaktywuje klawiaturę. Jeśli jest jeszcze niezdefiniowana to tutaj się to ustawia (co proste nie jest, bo musisz wiedzieć która kombinacja przycisków jest jeszcze niezajęta).
    Z własnego doświadczenia napiszę, że im mniej grzebiesz w ustawieniach tym mniej jest problemów z emulacją.
    RetroArch ma osobne ustawienia do każdej konsoli (jeśli w ustawienia wejdziesz z poziomu emulatora to ustawienia będą lokalne dla tego emulatora).
    Mam nadzieję, że to pomoże rozwiązać Twój problem z klawiaturą osd.
    • 3:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime21 Feb 2024 zmieniony
     
    Niestety A800 pod Retroarchem ma zdefiniowane tylko kilka możliwych do przypisania pod przyciski funkcji (poza joystickiem) a przypisane domyślnie są dziwnie.
    Wejdź w konfigurację inputów dla core Atari800 i tam po wybraniu "Atari Joystick" będziesz miał możliwość redefiniowania tych przypisań.

    Niestety 2 robiąc kiedyś tę klawiaturę pod libretro nie udało mnie się zrobić by chodzenie joyem po klawiaturze wirtualnej nie powodowało jednoczesnego poruszania się joya w emulowanym Atari. Na to byłem za gupi chyba, a długo szukałem przeglądając kod klawiatur wirtualnych w innych emulatorach.
    Mądrości starczyło na sam kod klawiatury :) (w większości wzięty z emulatora Apple jeśli dobrze pamiętam).