atarionline.pl Magnetofonik.. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime8 Mar 2024 zmieniony
     
    Ok, znane ze środowiska Spectrumowców TZX Duino w moim wykonaniu. Gdyby komuś sie chciało dopisać obsługę CAS to byłby z tego fajny magnetofonik do Atari. Ja niestety koderem nie jestem, to mnie przerasta. Zrobiłem shielda pod Arduino Nano, zrobiłem budę ale więcej nie dam rady.

    Źródła do TZX Duino są dostępne.

    Nie wiem, nie znam się na ile skomplikowane było by dodanie obsługi CAS ? Pamięci w Nano mało ale można usunąć obsługę spectrumowego TAP np ?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Mar 2024
     
    Nie pamięci w nano mało, tylko kod jest rozbuchany i z powtórzeniami. SIO2SD przy tym jest superoszczędny.
    • 3: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime8 Mar 2024
     
    Istnieje alternatywa. Tworzenie konwertera .CAS na .TZX. Będzie działać tylko w trybie Turbo.
    • 4: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Mar 2024
     
    A coś więcej, filmik jakiś. Bo stary jestem i łopatą poproszę. A temat mnie interesuje. Zawsze coś takiego mnie interesuje :)
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 Mar 2024
     
    Na razie nic więcej. Tak jak pisałem, jest w zasadzie gotowe i popularne urządzenie ale softu na nie brak do wczytywania CAS. Piotr Kaczorowski co prawda sie właśnie zadeklarował na FB że napisze no ale zobaczymy.
    • 6:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime10 Mar 2024
     
    No, ja swoje liba8cas pisałem specjalnie w czystym ANSI C bo wyobrażałem sobie że może ktoś kiedyś by chciał użyć go w jakimś embeded diwajsie. Nie wiem w sumie czy to w ogóle możliwe, może biblioteka moja jest za duża, nie znam się na Arduino. Ale jak ktoś się zna i by chciał zaryzykować użycie liba8cas, to odpowiem na każde pytanie.
    • 7: CommentAuthorw1k
    • CommentTime10 Mar 2024
     
    nahrava to aj WAV, turbo verzie?
    • 8: CommentAuthoradi
    • CommentTime13 Apr 2024
     
    Zaxon, a może by tak podłączyć się do Atari SIO Data_Input przez odbiornik infra red, taki jak do pilotów audio/video?
    Elektronika połączenia banalna.
    Odbiorniczek można nawet wkomponować w obudowę Atari i mamy bezprzewodowy magnetofon - nowa jakość.
    Biblioteki do infra red dla Arduino są gotowe. A nawet nie trzeba z nich korzystać, bo wystarczy nadać zwyczajny prostokąt 50/50 z częstotliwością bodajże 34kHz (dla jedynki) i nic dla zera.
    Interfejs będzie ogarniał normala i turba korzystające z SIO.
    • 9:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime14 Apr 2024
     
    @zaxon, jak Piotrek powiedział, że zrobi to powiedział i tyle... ma jeszcze samsunga do naprawienia i komputer od Piesia... a w międzyczasie poznaje veriloga, fałhadeela, rasta i efpegi.. się przecież nie rozdwoi chłopina :-) No i ogarnia epidiaskopy, oscyloskopy i kolonoskopy... za nas wszystkich!

    Zwolnij go proszę z tego projektu bo się wymiguje od roboty wszelakiej na każdym diskordzie, fejsbuku i pewnie na AA (bo tu chyba nie może) że musi robić dla Ciebie i nie ma czasu na nic innego.. i tak od miesiąca.. :-)
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Apr 2024
     
    @Pancio,
    Ma jaszcze komputer Wojtka, zaraz będą dwa lata, ale po co przypominać co pół roku..

    Jeszcze napisze że czeka...
    - że kupię mu Falcon-a (wtf) a później że Łon tylko mega ste.

    Gdzie bał się dwóch kabli w Falconie przylutować ;)
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime14 Apr 2024
     
    Zaraz, moment bo ja nie bywam na discordzie. Ja absolutnie nic Piotrowi nie zlecałem. Tak jak piszę na FB , nie mam z nim nic wspólnego choć on może twierdzić inaczej. Sam sie zadeklarował i z tego co wiem na razie analizuje i bada temat .Ja rzuciłem tylko luźny pomysł że skoro jest takie urządzenie to może by je było łatwo przeprogramować. Skoro czyta spectrumowe ,amstradowe ,oricowe i msx-owe pliki to czemu nie CAS ?
    Żródła są ogólnodostępne , napisane w Arduino IDE. Ja sie na tym nie znam, ja jestem zarobiony, ja robię stacje .

    A jak mam potrzebę wgrać sobie Numena w turbo 2000 to mam swojego Bumboxa ;)