atarionline.pl Naprawa 800XL, 800XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBaX
    • CommentTime11 Mar 2024
     
    Czołem,

    Zebrałem się aby w ten weekend przetestować wreszcie zakupione trzy(!) lata temu 'zabawki' - FujiNET i dodatkowe 512kb. No i poległem. :( Niestety ale 800XE do którego kupiłem dodatkowy RAM po włączeniu - świeci kontrolka zasilania ale obraz robi się czarny i lipa. W zeszłym roku Atari działało, 800XL kompletna kaplica, nie świeci kontrolka zasilania. Sprawę uratowało drugie 800XL bo mogłem przynajmniej odpalić FujiNET i wiem, że zasilacze (dwa) są sprawne, kabel do monitora też. I teraz wielka prośba do WAS, kogo możecie polecić, do kogo się zwrócić kto mógł by spróbować przywrócić do życia Atarki. Szczególnie zależy mi na 800XE do której mam RAM-cart no i jest w super stanie. Może ktoś ze śląska ogarnia takie tematy?
    Pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Mar 2024
     
    Zreperuje Ci to pewnie Peri Noid, ale on z Wawy jest. Natomiast najprawdopodobniej padł Ci rom, albo ram, albo i to i to. Natomiast brak LED nie świadczy o padnięciu całego kompa, mogły paść ścieżki na klawiaturze.
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime11 Mar 2024
     
    Jakby co to mogę zerknąć. Ale na Śląsku też kogoś znajdziesz.
    • 4:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime11 Mar 2024
     
    Jak coś to można wysłać do mnie do serwisu. Adres do paczkomatu jest na mojej stronie ->link<- , zapraszam ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    Ja jestem ze Śląska.. i jak czas jaki dasz mi na naprawę nie będzie stresujący to mogę pomóc... po kosztach
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    +1 dla tego pana (tego bezpośrednio przed)
    • 7:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Mar 2024 zmieniony
     
    ale nie będę się upierał :-)
    Pan poprzedzający (bezpośrednio nad) to jeden z większych specjalistów jakiego znam :-)

    Tośmy se posłodzili a kolega nie wie teraz co ma zrobić :-)

    Wyślij do KKRYS-a...!
    • 8: CommentAuthorBaX
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    No to faktycznie teraz mam problema :) ale dziękuję za odzew i decyzję na pewno jakąś podejmę.