atarionline.pl Little Devil - Altirra - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    Witam.
    Ostatnio postanowiłem nauczyć się grać w Bomb Jack'a. Za młodu nie było tej gry na małe Atari, więc zmagam się z tą skądinąd świetną produkcją na stare lata. No i przy okazji chciałem sobie popykać w atarowski klon tej gry z epoki, czyli wspomniany w temacie "Little Devil". No i tu pojawił się jakby problem, bo nijak nie potrafię jej odpalić na emulatorze Altirra. Próbowałem różnych ustawień oraz wersji. Być może nam źle skonfigurowany emulator. Czy udało się komuś odpalić tę grę na Altirrze?
    • 2:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    a nie wymaga ona - ta gra VBXE?
    • 3: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    To jest gra z lat osiemdziesiątych.
    • 4:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    a mozesz wsyawic xex-a
    ?
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    ->link<- Altirra 4.30test7 na wine.
    • 6: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime12 Mar 2024 zmieniony
     
    Pancio - Wszystkie xex-y, atr-y, cas-y i car-y nie działają. Coś tam bzyczy albo zwalona grafika jest w zależności od wersji, ale żadna poprawnie się nie uruchamia. Próbowałem też włączyć na 800Win+4.0, ale też źle działa, być może ten emulator nie współpracuje z 64-bitowymi systemami (Win10). Później sprawdzę czy na real Atari się uruchamia któraś wersja. Dobrze by było, żeby ktoś mógł sprawdzić czy Little Devil działa na Altirrze pod Windows 10/11.

    Mono - ?
    • 7: CommentAuthortakron27
    • CommentTime12 Mar 2024 zmieniony
     
    ->link<-
    pierwszy z brzegu, altirra 4.20. działa od pierwszego strzału. romy oryginalne, bios wyłączony.
    ten cas co mono podlinkował też gra.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    Spróbuj jeszcze wersję z homesofta.
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime12 Mar 2024
     
    Sprawdziłem, na real sprzęcie wszystko jest ok. Więc albo mam źle skonfigurowany emulator Altirra, albo jaki inny czort.
    • 10: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime12 Mar 2024 zmieniony
     
    Sytuacja opanowana... Miałem podłożony nieodpowiedni ROM. Ale tylko na tej jednej grze mnie wywalało, co dziwne, choć może nie w moim przypadku, hehe. Już jest ok. :-) Dzięki za pomoc.