atarionline.pl Taki prawie Xc-11 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Mar 2024
     
    Z cyklu, trudno kupić, trzeba sobie zrobić. Magnetofonik powoli nabiera kształtu.Buda w 3D, mechanika od XC-12 lub commodorowskiego datasette, troche przerobiona. Nowa elektronika razem z paroma systemami turbo, 2 gniazda SIO z tyłu plus pewnie SIO2PC USB. Góra, wydruk próbny, wymaga paru poprawek i dorysowania grilla. Nalepkę też mam obiecaną ;)
    • 2: CommentAuthorpustak
    • CommentTime30 Mar 2024
     
    Super sprawa! Kilka Turbo w jednym czad.
    Czy będzie produkcja kilku sztuk?
    Podejrzewam, że magnetofony multi-turbo by się mogły sprzedawać.
    • 3: CommentAuthorlexx
    • CommentTime31 Mar 2024
     
    Też bym z chęcią nabył nową elektronikę z kilkoma turbo :)
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Mar 2024
     
    Tu jest problem mechaniczny, przełącznik zapis-odczyt. Nie wiem czy go można kupić albo coś dopasowac. Sobie to przerzucę z jakiegoś złomowanego XC 12.
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime31 Mar 2024
     
    Chodzi o ten długi izostat? Nie możesz tego na jakichś kluczach typu 4066 zrobić?
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Mar 2024 zmieniony
     
    Można to ominać na kilka sposobów tylko czy warto ? Szczerze to nie za bardzo się chce pchać w temat płytek do magnetofonu do rozpowszechniania bo to grząski temat.
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Jun 2024
     
    Powolutku do przodu..
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Jun 2024
     
    Super się zapowiada, przydałoby się może tylko XE-owe ukośne ożebrowanie ;-)
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Jun 2024
     
    Będzie, to na razie takie wstępne wydruki żeby zobaczyc jak pasują , połapać wymiary , wprowadzić poprawki. Dopieszczanie wizualne będzie przy końcowym ;) . Na ten moment ma być tanio i szybko. No i co do grilla, jestem na krawędzi możliwości drukarki na długośc a i licznik mi trochę wadzi..
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Jun 2024
     
    Uruchomiony, Turba zasadzone : Blizzard, AST, UM, Omicron, T2000, KSO... Dorzuciłem też SIO2PC USB.

    Pozostało nad kosmetyką i wyglądem popracować. No i trochę kaset 60 minut zorganizować... Bo 90 to jednak nie polecam ;)

    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Oł kej. Pozostało bude wydrukować w przyzwoitej jakości . Normal, Turbo 2000, AST, UM, Blizzard, Omicron. 2 gniazda SIO. Wstawiony moduł BT do ładowania bezprzewodowo z komórki plików które nie mieszczą sie na kasetę.
    • 12: CommentAuthorlexx
    • CommentTime1 dzień temu
     
    świetnie wyszło.
    • 13:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 dzień temu
     
    A ja powiem, że wolę wersję poprzednią, tę niesymetryczną - jest jakby ... lżejsza (w formie). Ten szerszy margines po prawej, zwłaszcza przy klawiszach, dodaje może symetrii ale jednocześnie jakby i masy dla całej formy.

    Ale to wybitnie subiektywna opinia :-)
    • 14:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Piękna sprawa, jeszcze tylko troszkę dopieścić i będzie jak marzenie. :) A gdzie jest licznik obrotów?
    • 15: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Mnie ta niesymetryczna tez bardziej widzi ale Dely na mnie krzyczał że go oczy bolą jak na to patrzy więc zrobiłęm też wariant symetryczny ;) No i poszerzenie budy dodało mi miejsca na gniazda IN/ Out audio.

    Licznika na razie nie ma, ale oczywiście będzie. Jest pewien problem mechaniczny jak ten licznik z XC 11 upchnąć.. trochę sie nie mieści tam gdzie powinien. Ale tu jeszcze coś wymyślę.

    No i klapke chyba zmienię na całą z ciemnego plexi jak w normalnym XC 11....
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 godzin temu
     
    Licznik z XC11 ma być upychany czy z XC12?
    Myślałem, że popularne XC12 ma być dawcą do tego projektu obudowy?
    Symetryczny i wąski, hmm... Oba mają swoje wizualne zalety - zgrabność i bliższa forma XC11 vs... Symetria ;-)
    • 17: CommentAuthorw1k
    • CommentTime10 godzin temu
     
    turbo D, universal turbo (6000 baud) prosim :)
    • 18: CommentAuthorrozyk
    • CommentTime10 godzin temu
     
    Czy będzie ten cud do nabycia? Ewentualnie za dopłatą na wymianę za xc12? Ewentualnie pliki stl i instrukcja do nabycia?
    Wygląda to przecudnie i zacnie.