atarionline.pl Wykopki z lat 70-tych: People's Computer Company - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime6 Jun 2024 zmieniony
     
    Grzebiąc po archive.org w poszukiwaniu najstarszych gazetek o Forth znalazłem zakurzony kuferek z czasopismami wydawnictwa (?) "People's Computer Company". Oprócz znanego mi już "Dr. Dobb's Journal" trafiłem na złoto. Listingi antycznych gier w Dartmouth Basicu oraz w Pilocie. Pradziadka "Elite" ("Star Trader"). Rysunki objaśniające struktury danych, sortowanie, wyrażenia logiczne. Piękne obrazki. Koncepcja "recreational computing" i zajęć dla młodzieży (przy terminalach komputerowych a później pierwszych mikrokomputerach) w całej okazałości, rok 1972 i kolejne.

    Proszę, na przykład ten numer: ->link<-

    Komplet (PCC oraz Dr. Dobb's): ->link<-

    Z radości przerobiłem mikro-grę "Mugwump" (made in 1973) z Basica na APX Forth z Atari 8-bit, jeszcze trochę brzydka ale działa... ->link<-

    P.S. Niektóre z tych gazetek to początki Atari, np. "Recreational Computing" z 1979/80 roku omawia proste programy, korzystające z grafiki i dźwięku "nowej platformy". Może to uwzględnić w sekcji "Czasopism"? @Kaz?