atarionline.pl Atari STE problem z Ultrasatanem / ACSI2STM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordavero
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Witam od pewnego czasu próbuje Ultrasatana i ACSI z STE TOS 2.06 4mb Ram. Po instalacji hddrivera lub sterów Putnika na karcie SD Atari po kilku restartach psuje partycję C po czym włącza się TOS (Wvześniej był zainstalowany xboot z różnymi opcjami wyboru). Na ASCI przy wgraniu softu na partycje fat32 tak samo po kilku restartach pokazują się bomby. Reasumując na hddriverze po popsuciu - bomby, na ACSI to samo.
    Jedynie jak zainstaluje stery od Putnika nawet jak popsuje partycję C to atarynka wchodzi do tosu i jest widoczny tylko dysk c po czym daje dodaj nowe urządzenia i pokazuje resztę partycji. Wtedy mogę odpalać praktycznie wszystko i nie ma problemu. Dodam tylko, że nie da się zapisać pulpitu (żeby widział wszystkie partycję przy ładowaniu) Co prawda zapis niby działą, ale po restarcie już jest widoczna tylko główna partycja uszkodzona.
    Obrazy są na pewno poprawne robione przez KROLL'a. Działają u niego oraz na moim drugim ATARI STFM.
    Na chwile obecną na tym egzemplarzu widzę, aby móc odpalać programy z Satana / ACSI to jedynie czysty obraz od Putnika i dograne gry. Wie ktoś może jak rozwiązać problem z tym fantem ? Jest też opcja poszukania innej działającej z hdd płyty głównej.
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Wygląda na standardowy problem z DMA.
    • 3: CommentAuthordavero
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Tak też słyszałem, a jakie na to jest lekarstwo ?
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Opcja 1: wymienić układ DMA na taki egzemplarz, który tego problemu nie wykaże.
    Opcja 2: spróbować użyć DMA Fixer (do nabycia na eBayu) - jest szansa, że pomoże.

    Opcja 1 najlepsza ale trzeba poszukać takiej kości. Potencjalnie trzeba użyć "ten drugi model" (bo są dwa i jak jeden nie działa to zwykle drugi tak). Żeby było jasne - to kwestia timingów a nie tego, że kość jest uszkodzona. Ona jest sprawna tylko się nie dogaduje poprawnie z kompem na potrzeby UltraSatana.
    Opcja 2 - nie wypowiem się bo nie mam doświadczenia.
    • 5: CommentAuthordavero
    • CommentTime26 Aug 2024 zmieniony
     
    Mogę wymienić np z stfm ? albo 520st ? Trzeba lutować :(
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Zależy, czy kość masz wlutowaną w płytę, czy w podstawce.
    Możesz spróbować podmienić z ST (chodzi o kość C025913-38). Zwykle zaleca się instalację modelu C38739-001A ale ja miałem osobiście przypadek, że właśnie zamiana C38739-001A na C025913-38 naprawiło problem (STe Mayoneza).
    • 7: CommentAuthormayonez
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Tak potwierdzam! Działa, Peri Nord, jeszcze raz dzięki za pomoc!
    • 8: CommentAuthordavero
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Niestety wlutowane
    • 9: CommentAuthordavero
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    No to trzeba wylutować. Skąd jesteś?
    • 11: CommentAuthordavero
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Kraków
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    To nie pomogę. Jeśli sam nie masz jak to myślę, że bez problemu znajdziesz kogoś kto ci tę kość bezpiecznie wypruje i zasadzi podstawkę.
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    @davero,
    W Krakowie masz Gwinter-a z jego serwisem, między innymi Atari:
    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Aug 2024 zmieniony
     
    A tu rzeczony kolega Gwinter:

    ->link<-

    • 15: CommentAuthordavero
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    Tutaj chodzi prędzej o sprawny układ :) czy znajdę. U Gwintera byłem lata temu :)
    • 16:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Aug 2024
     
    "Sprawny" == "poprawnie działający na twojej płycie". Bo ten co masz to może być całkiem sprawny i dobrze działać na innej (been there, done that).