atarionline.pl Five to Five - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime30 Apr 2010 zmieniony
     
    No właśnie, chyba wszyscy mieli przyjemność oglądać i posłuchać Five to Five demo - zapowiedź gry, ale jakie były losy tego projektu. Czy gra nie została skończona? A może powstała ale poszła do szuflady, bo już się wydać nie opłacało? W demie jest wyraźnie napisane, że dystrybutorem gry jest firma POMAREX co sugerowałoby, że był już gotowy produkt. Może Kuba Husak mógłby rzucić trochę światła na ten temat?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Nie rzucę. To jest do Arka Łukszo pytanie.
    • 3: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime30 Apr 2010
     
    Ma ktoś z nim jakiś kontakt? Kuba a Ty nie widziałeś jakichś beta wersji? Pamiętasz może jakieś okoliczności powstawania tej gry?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 May 2010
     
    Wydaje mi się, że do był rodzaj ponga. Grę widziałem raz, pamiętam takie óżowe paletki do odbijania piłki. Ale, może mi się śniło.
    • 5: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime1 May 2010 zmieniony
     
    Dzięki i za to Kuba. Dokopałem się do wywiadu z Arkiem Łukszo z 2006r. ->link<- , niestety Charlie Cherry nie zapytał wtedy o Five to Five (być może nie wiedział, że Arek maczał w tym palce). W tym samym wywiadzie Arek stwierdził, że nie zostały mu żadne dyskietki z tamtych czasów :(, ale może wie kto mógłby mieć kopię "Five" albo czy w ogóle ta gra została skończona? Może nasi niezmordowani "wywiadowcy" Kaz i Karol nawiązali kontakt z p. Tomaszem Mazurem z Mirage'u i wie on coś na ten temat (w demie jest logo firmy). A może ktoś związany z firmą Pomarex, która miała być dystrybutorem gry śledzi to forum? Jeżeli jest jakakolwiek osoba, która mogłaby coś na ten temat powiedzieć to proszę o informację, być może jest szansa na odratowanie "Five to five".
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 May 2010
     
    Maloatarowska historia ma jeszcze kilka sekretow, oprocz tego F2F mamy przeciez tajemniczy "Zmierzch". Tudziez "Szalone Miasto" (zarzucone przez ASF), albo "Tangent" (zapowiedz na koncu TACTICA, jednak Magnus nie podjal sie skonczenia).
    • 7: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime23 Oct 2012
     
    Przeszło dwa lata temu, kiedy założyłem ten wątek udało mi się skontaktować z firmą POMAREX, która jak się okazuje działa do dziś. Oto jakiej odpowiedzi udzielił mi pracownik tej firmy:

    "Witam

    Dokladnie tak jak Pan pisze firma nasz miała wydać grę „Five to five” Arka Łukszo i Kuby Husaka , niestety nie posiadamy żadnych źródeł do tej gry. O ile mnie pamięć nie myli to projekt został porzucony przez autora z nieznanych nam przyczyn. Ja ze swojej strony , sprawdzę jeszcze co zostało ze sprzętu i softu na Atari , sam wyrosłem na tym sprzęcie i mam do niego straszny sentyment. Z tym że raczej proszę się nie spodziewać żadnych nowości, ale powinny być sporo softu i sprzętu ( sprzęt był rozbudowywany :), n p: Happy frezeer , QMEG , trochę ciekawego oprogramowania typu Happy Hacker King itp. ( oczywiście pod warunkiem ze jeszcze zadziała )

    Ale jeśli zainteresuje Pana co się udało odkopać mogę dać info :).

    Przepraszam ze tak długo Pan czekał na odpowiedź, ale właściciel Pomarexu przebywał na urlopie.

    pozdrawiam"

    No i to by było na tyle. Wysłałem po tej odpowiedzi jeszcze zapytania o "wykopaliska" ale niestety nie otrzymałem już odpowiedzi.

    Namiary na firmę to:

    Pomarex Andrzej Pomarański
    ul.Nadbystrzycka 11, 20-618 Lublin
    fax: (81) 524 11 13 w.31
    www: ->link<-

    Może ktoś z Was ma większy dar do nawiązywania kontaktu i zechce dalej pociągnąć ten temat - mogę przekazać namiar i oryginalną korespondencję z pracownikiem Pomarexu. Odpowiedź wydawała się obiecująca no i "po drugiej stronie" był Atarowiec :)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Oct 2012 zmieniony
     
    Oczywiście bardzo nas to interesuje i chętnie opublikujemy na Atarionline wszystko co zostało z tamtych czasów.


    Co się zaś tyczy Five to five, to tak jak pisze Pan Andrzej, gra została zrobiona ale nie została dokończona więc są marne szanse że ktokolwiek to ma w wersji ostatniej jaka powstała (kontaktowałem się i z Mirage i z Arkiem).

    Myślę że lepiej byłoby skontaktować się z kimś kto ma dawne dyskietki Arka, jeśli nie zapisał na nich nic nowego to uda się nam odzyskać ten i inne programy. Ja z Kubą chętnie przygotujemy te programy do wstępnej publikacji, Arek raczej nie będzie miał nic przeciwko z tego co z nim rozmawiałem.

    Czy ktoś kiedyś nabył/dostał stare dyskietki Arka ?


    Jedyne czego możemy być pewni to fakt że gra nie została porzucona z powodów finansowych, wtedy koniunktura była doskonała i wszyscy z pierwszego składu twórców w Mirage byli nastawieni na tworzenie, wydawanie i sprzedawanie. A do tego dochodzi fakt, że mimo tego że Arek mniej więcej w tym okresie się wycofał z tak dynamicznej pracy, to raz na jakiś czas wydawał jakiś mały projekt (np. ortografia itp.).
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Oct 2012
     
    z którym Kubą? :P
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Oct 2012
     
    No nie wiem z którym, może jakiś się znajdzie:P
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Oct 2012
     

    tdc:

    gra została zrobiona ale nie została dokończona

    Nie bardzo rozumem tego zdania. Czy nie miało być - gra została zrobiona ale nie wydana? :P

    A co do samej gry - co to miało być, czy przypadkiem jakaś odmiana arkanoida? ;o
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Oct 2012 zmieniony
     
    Podzieliłem to na 3 etapy:
    1. kodowanie rozgrywki i innych elementów (wersja grywalna do testów)
    2. zamknięcie programowania wszystkich elementów gry
    3. przygotowanie kodu gry do wydania

    Do trzeciego etapu nie doszło, programowanie zostało przerwane gdzieś pomiędzy 1 i 2.