atarionline.pl Stare kasety z grami do zgrania? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDope
    • CommentTime5 dni temu
     
    Witam
    Jest taka sprawa. Ostatnio dokopałem się do swoich starych kaset z grami i powoli je porządkuję. Wiem, że na forum były osoby które zgrywały zawartość takich starych zestawów gier.
    Pytanie moje brzmi, czy zanim sprzedam te kasety komuś u kogo pewnie będą stały gdzieś na półce, to ktoś by chciał zgrać ich zawartość? Jeśli tak, to chętnie podeślę je w tym celu. Póki co udało mi się poskładać do kupy (pudełko pasujące do zawartości) to co na zdjęciu poniżej ale mam jeszcze z 40 kaset do przepatrzenia. Tak więc będę stopniowo uzupełniał to co mam w tym wątku.
    • 2: CommentAuthorkrap
    • CommentTime5 dni temu
     
    zgram bardzo chetnie i wystawie rezultaty bez zbednej zwloki.
    szczegoly telefonem.
    • 3: CommentAuthorDope
    • CommentTime5 dni temu
     
    @kkrys - Mazury okolice Ostródy.
    @krap - tak jak się ugadaliśmy na FB, w tym tygodniu wysyłam Ci pierwszą partię do zgrania
    • 4: CommentAuthortakron27
    • CommentTime5 dni temu
     
    ooo zestawy TheMarauder (w turbo), moje ulubiene...

    > zanim sprzedam te kasety komuś u kogo pewnie będą stały gdzieś na półce [...]
    jak coś, to na Maraudery bardzo chętnie się zgłaszam
    • 5: CommentAuthorDope
    • CommentTime4 dni temu
     
    O panie. Maraudery to moje ulubiene panie. To nie są tanie rzeczy. :D
    • 6: CommentAuthortakron27
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    też mam jeszcze z 5-6 tych kaset, ale inne numery niż Twoje.
    'w czasach słusznie minionych' Maraudery można było kupić u jednego faceta (na hali w Gdyni); miał nawet jakiś 'katalog' ze spisem gier/programów/dem na zestawach. pamiętam, że były tam 2-3? zestawy z numerami >20 właśnie z polskimi grami. przekreślone. "nie, tych zestawów niema."
    podejrzewam, że on sam je wykreślił, bo wydaje mi się że zarabiał głównie na oryginałach.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 dni temu
     
    W czasach słusznie minionych?
    • 8: CommentAuthorDope
    • CommentTime4 dni temu
     
    W Warszawie na Ursynowie Maraudery były tylko w składnicy harcerskiej na Romera ale ciężko było je dostać bez wcześniejszego ugadania się że sprzedawcą. Zazwyczaj były góra dwa egzemplarze i schodziły na pniu. :(
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    cytuję cytat. sklerozę mam i już nie pamiętam kto tego zwrotu pierwszy/często używał..
    tak, pamiętam jak facet mówił, że on te zestawy ma 'z Warszawy'; też czasami na któreś zestawy czekałem.
    • 10: CommentAuthorDope
    • CommentTime3 dni temu
     
    @takron27 Znalazłem łącznie trzy Maraudery z polskimi grami. Jak krap je zgra to możemy robić biznesy. :)
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 dni temu zmieniony
     
    Jacek Marczyński = The Marauder? Warszawski handlarz z Grzybowskiej, autor jednej książki o Atari 8-bit? I jeden z pierwszych znanych użytowników freezera w PL. :P
    Nie wiedziałem, że aż tak rozwinął swój "biznes". :)
    • 12: CommentAuthorstreak
    • CommentTime3 dni temu zmieniony
     
    O, mialem tez ze 3 kasety Marauder'a. Z tego co pamietam byly byly "popularne" w studiach komputerowych w Gdyni w 90s. Duzo sprzedawano tego tam. Mysle ze bylo to circa 1992-1993 roku..

    PS. Po latach dowiedzialem sie ze system TURBO 2000 ktory mialem wbudowany w swoim 65XE, najbardziej znany byl w.. trojmiescie a nie jak wowczas myslalem.. w calej polsce :). Zycie sklada sie z niespodzianek :)

    @takron27
    "Maraudery można było kupić u jednego faceta (na hali w Gdyni);" mowisz o gosciu co mial stoisko "na rogu" niedaleko kiosku z muza i kiosku elektornicznego, ktory dziala do dzis na hali targowe ?
    • 13: CommentAuthortakron27
    • CommentTime19 godzin temu
     
    @ streak
    tak, ztcp facet dojeżdżał z sopotu, był we wtorki i czwartki 16-18ta i czasami w soboty. jeszcze wcześniej, przed remontem i budowy zadaszenia straganów, miał on stoisko na prawo od wejścia hali łukowej, bliże 3go maja. a potem na tych nowych stołach.

    poszukam swoich marauderów.
    później pod koniec, to były już sprzedawane bez drukowanej wkładki. samemu było sobie rozpiskę zrobić; ale nie kupowało się w ciemno -wybierało się z tego katalogu co na którym zestawie się znajduje.

    choć w Gdyni pamiętam kilka punktów gdzie można było kasety do A8 kupić (lata ~92-94?), to te zestawy tulko u faceta na stoisku na hali.